Jump to content

Pjeskarenje panex


2High

Recommended Posts

evo dobil zeleno svietlo, pa prenosim...:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

 

 

Dragi forumaši,

uz dopuštenje administratora, ovim ću vam putem ponuditi usluge koje nudi tvrtka Panex d.d. u kojoj radim, a koje bi vama mogle biti zanimljive. Kao prvo, nešto o nama:

 

PANEX d.d.

Tradicija našeg poslovanja seže u daleku 1949. godinu, kada počinje poslovanje pod nazivom AGROSERVIS. Tek krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća naziv se mijenja u PANEX d.d. te slijede godine kontinuiranog rasta i razvoja, te izgradnja novih poslovnih i proizvodnih prostora.

 

Danas je PANEX d.d. suvremena tvrtka okrenuta budućnosti, a svoje poslovanje ostvaruje kroz slijedeće djelatnosti:

 

1. Proizvodnjom metalne galanterije

(regali za skladišta, garderobni ormari, dijelovi metalnih konstrukcija)

 

2. Pružanjem usluga obrade metala:

- pjeskarenje

- lakiranje

- rezanje i savijanje limova

- zavarivanje

 

3. Iznajmljivanjem poslovnih prostora

 

Sve ostale podatke možete naći na adresi http://www.panex-dd.hr

------------------------------------------------------------------------

 

Evo par mojih rijeći o tehnologiji pjeskarenja:

U pjeskarenju koristimo sušeni kremeni pijesak 0,1 do 1,2 mm, a srednja veličina zrna iznosi oko 0,3mm. Pjeskarimo stalnim pritiskom od 6 bara, a trošimo oko 250 kg pijeska na sat i taj isti pijesak se ne vraća u spremnik, nego punimo s novim. Btw, stari pijesak je dobar za postavljati tlakovce i slično, pa navalite. Platiš kavu i voziš koliko god hočeš.

 

Vama možda najpopularnije: felgu nije problem pjeskariti, a recimo neku srednju veličinu za osobne aute od 15" pjeskarimo za 50,00 kn/kom + PDV. Uz to nudimo i temeljiziranje i lakiranje felgi. Boju inzistiram da vi donesete po želji. Za 4 felge vam mogu dati 10% popusta, a za 10+ dajem 18% popusta na pjeskarenje ukoliko ih dofurate sve odjednom.

 

Golu šasiju automobila pjeskarimo nekih 1h vremena, što će vas izaći 350,00 kn + PDV.

 

Za sva dodatna pitanja i nejasnoće molim šaljite na julio.novak@panex-dd.hr

 

Plastifikaciju i limarenje po autu ne nudimo, ali imam pouzdane ljude u imeniku, pa slobodno pitajte.

 

Lijepi pozdrav!

 

Novak Julio

040/384-676

 

 

 

par slikica(zanemarite ovo moje kemijanje, bitno je kak je ispalo pjeskarenje):

SAM_1417.jpg

SAM_1046800x600.jpg

SAM_1045800x600.jpg

SAM_1044800x600.jpg

SAM_1043800x600.jpg

SAM_1042800x600.jpg

 

temeljiziranje...

SAM_1053800x600.jpg

SAM_1052800x600.jpg

SAM_1051800x600.jpg

SAM_1050800x600.jpg

SAM_1049800x600.jpg

SAM_1048800x600.jpg

SAM_1047800x600.jpg

 

 

sorry kaj je sam moj autić na slikama, al drugih slika nemam trenutno...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

dečki, ovo ne radim ja... nego moj prijatelj radi u toj firmi...

 

tak da imate gore mail i telefon, ime i prezime... pa zovite i pitajte sve kaj trebate(napomenite da ste na forumu pročitali temu da se čovjek zna odma orijentirat i to je to)... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

da vam ja ne odgovaram, pa dobijete krive odgovore...;)

Edited by 2High
Link to comment
Share on other sites

imaš u Zaboku Dekor ak se nevaram..u srednjoj smo bili dole imali su velike kade al neznam dal su tak velike da cijelu školjku uroniš unutra

 

Da li imaju vruće ili hladno cinčanje? Ako je vruće onda ti se cijela školjka popiga.

Link to comment
Share on other sites

Da li imaju vruće ili hladno cinčanje? Ako je vruće onda ti se cijela školjka popiga.

 

Zakaj bi se školjka popigala :doh:

 

Pa ne griješ lokalno nego cijelu karoseriju/šasiju odjednom

Isto kao i žarenje nakon zavarivanja...

Link to comment
Share on other sites

Zakaj bi se školjka popigala :doh:

 

Pa ne griješ lokalno nego cijelu karoseriju/šasiju odjednom

Isto kao i žarenje nakon zavarivanja...

 

Na više mjesta sam tako ćuo od ekipe koja je to pokušala ili je radila. Nisam strojar pa neznam kaj kako i zašto. Misliš da nebi onda svi oldtimeri na našem području išli na taj postupak? A ne se zahebavati s pjeskarenjem?

Link to comment
Share on other sites

pa moras ispjeskariti pa tek onda cincati,

 

svaki dekapirani lim ide na pjeskarenje ili sacmarenje cim stoji malo duze, prije obrade

 

a akz onda zavisi od potreba

 

uglavnom vrucim cincanjem se nista nece popigati i sl. gluposti

 

Hmmh...dao si mi ideju šta sa Vespom prije lakiranja...

 

Gdje se može onda pjeskariti i cinčati na jednom mjestu ili moram ići posebno?

Link to comment
Share on other sites

pa moras ispjeskariti pa tek onda cincati,

 

svaki dekapirani lim ide na pjeskarenje ili sacmarenje cim stoji malo duze, prije obrade

 

a akz onda zavisi od potreba

 

uglavnom vrucim cincanjem se nista nece popigati i sl. gluposti

 

Siguran si? Jer baš nebi eksperimentirao na svojem primjeru. Dakle, šolju pjeskariti, sve postrugati do golog lima. Kaj prije samog cinčanja se karoserija stavlja u kadu s kiselinom koja do kraja skida svu hrđu po šupljinama i tek onda cinčanje?

Link to comment
Share on other sites

To je ok. Po meni, sasvim je dovoljno dobro pjeskariti i onda ili ovo kaj si napisao ili neki drugi primer.

 

Mislim da je najveći problem uklanjanje hrđe iz šupljina auta il iizmeđu limova spojenih npr točkastim varom. Tu bi bila interesantna "kupka" s kiselinom za uklanjanje hrđe i na ti mjestima pa onda cinčanje. Il idruga opcija otvoriti sve šupljine na autu pa pjeskariti i primer.

Link to comment
Share on other sites

Niš se nebu spigalo... ja sam isto bil u bedu i zato na kraju i nisam dal svoju šasiju cinčat cijelu... upravo jer sam se bojal da mi se ne spiga...

 

 

al fural sam na vruće cinčanje zadnje rubnjake i pragove i ama baš ništa se nije spigalo, a na swiftu nije debeli lim...

 

 

tak da svakak preporuka... nakon pjeskarenja, dobro auto ispuhat od pijeska i onda u kadu i pocinčat...

 

 

već rekoh, dobio info da se cinčanje cijele šasije može obaviti u Cinčaoni Sv. Helena(tamo sam ja furao cinčat rubnjake i pragove)... googlajte... imate kontakte, zovite... kaj vam sve treba na pladnju dat???

 

 

EDIT: vruće cinčanje je puno bolje nego hladno, jer prodre dublje u materijal i prije dozrije te bolje štiti... a da ne velim da se sa hladnim cinčanjem nemogu pocinčat šupljine i teško dostupna mjesta na autu... a takvih ima ohohoh...

Edited by 2High
Link to comment
Share on other sites

ovo je zanimljivo....koga god pitam za pjeskarenje skoljke nece radit ili nema vremena...

sad bi si trebao prikolicu slozit da namontiram skoljku...

 

mogu C/P na oldschool forum??

Edited by jady
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...