Jump to content

Liepljenje vjetrobranske šajbe diy


Recommended Posts

Dakle, na kaj sve treba pazit, neki hintovi, preporuke, opaske, prijedlozi...

 

Gledal sam malo te mase/silikone, whateva... ima onih s nekakvim reaktorom, ovo, ono, a ima i onih običnih u jednoj tubi... pa sad, kaj je bolje... da ne bacam pare bezveze, jer para nema... i solucija odi majstoru ne igra... jer nedam tam likovima 300+kn(jer nemam LOL)... (a i ak sam uspiel rastavit cieli auto do zadnjeg šarafa, sve skinut dole i već ga napol sastavit natrag, onda bum valjda i hebenu šajbu riješil na taj način... :) )

 

BTW auto je svježi s lakiranja, znači nema onih zaostataka koje treba skidat da bi bilo čisto sve i te spike...

 

 

Hvala...:thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Kupi ljepilo sa reaktorom. Prvo kaj je najvažnije da je taj lak na koji ljepiš skroz suh. reaktor ti ide na šajbu i na okvir di se ljepi šajba. Ljepilo svejedno gdje staviš. Obično ode skoro cijela tuba na 1 staklo. Treba vas 2-je bit svakako. Ako ti šajba nema onu kao gumu/plastiku koja se stavi na nju onda bi ti dobro došle distance. Komadići gume koji se stave na okvir tako kad staviš šajbu i pritisneš je da bude svugdje par mm odvojena od metala. Šajbu prvo narihtaš da paše gornja strana na krov onda je lagano spustiš kao poklopac da nalegne svugdje isto. Moraš onda zaljepit selotejpom recimo preh šajbe 3 trake na krov da ju drže da nesklizne. Šajbu lagano u krug stišćeš dlanom tak da svugdje legne jednako.

Edited by ZOD
Link to comment
Share on other sites

Dakle, na kaj sve treba pazit, neki hintovi, preporuke, opaske, prijedlozi...

 

Gledal sam malo te mase/silikone, whateva... ima onih s nekakvim reaktorom, ovo, ono, a ima i onih običnih u jednoj tubi... pa sad, kaj je bolje... da ne bacam pare bezveze, jer para nema... i solucija odi majstoru ne igra... jer nedam tam likovima 300+kn(jer nemam LOL)... (a i ak sam uspiel rastavit cieli auto do zadnjeg šarafa, sve skinut dole i već ga napol sastavit natrag, onda bum valjda i hebenu šajbu riješil na taj način... :) )

 

BTW auto je svježi s lakiranja, znači nema onih zaostataka koje treba skidat da bi bilo čisto sve i te spike...

 

 

Hvala...:thumbsup::thumbsup:

 

ak ti je montaza 300 kn, rade daj pare, kvaliteno ljepilo + aktivator + primer + pistolj za ljepilo ak nemas dobar (ili su ljepila u crijevu, ili u metalnoj tubi koju jeftini pistolj tesko zgura, tj. strga se) je mislim prek 200 kn.

Okvir na autu namazes primerom, staklo prvo s aktivatorom pa onda s primerom, stavis ljepilo na sajbu RAVNOMJERNO, jer ak nije, postoji mogucnost da sajba pukne dok ces je stiskati da je izravnas zbog viska ljepila.

 

EDIT: i dobro ti dodu one vakuumske rucke za montirat sajbu, tesko je bez toga :)

Edited by Lev
Link to comment
Share on other sites

mani se corava posla.... premalo novaca, za preveliku peezdariju....

Jedan nas uvazeni clan je to isto radio sam, samo zadnju sajbu je lijepio.... i sve je bilo ok. dok nije otvorio prozor na 100+ ispod podvoznjaka kod Vjesnika... Da, izletila je...nazalost.

Link to comment
Share on other sites

ljepilo dodje 50 kn, primer dodje 30 kn

znati ipak treba staviti to...

na mom autu smo stavljali naravno primer na ode dijelove gdje smo staro ljepilo sastrugali do lima/gole sajbe...

prije toga smo temeljito ocistili i odmastili povrsinu gdje se stavlja primer i ljepilo...

ljepilo smo nanijeli na auto, i onda stavili i ustimali sajbu... nije prevelik problem, ali ako nikada nisi radio ili bar gledao, bolje nemoj

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo nisam nikad radio nit gledao... ošel u dućan, iskreširal 100kn za ljepilo i prajmer... očistil sve kak su bile i preporuke... frend i ja... op op... i šajba gore... bez gumenih držača, bez cici fensi mici... samo hardcore... garaža bez struje i vode tjuning... to je to... eh, di je iz pojedinih ljudi nestal onaj oldschool štih, dok nije bilo fensi alata i inih pizdarija...

Drugi frend koji radi u mercedes servisu se cijelo vreme držal za glavu i govoril da je to nemoguće tak napravit... al eto... posle se uvjeril da je moguće...

 

Hvala svima na comment-ima... :D

Link to comment
Share on other sites

2haj drzim palceve da ne ispadne :lol:

Dobro je to da se doma radi, to je gušt,malo zajebancija, malo cuge i ajmo :) A ne ekipa koja placa 10 majstora da mu sloze auto i onda veli da je "slozio" auto,a nije ni seraf pritego :)

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...