Jump to content

Kamo da idem???


Mrvica

Recommended Posts

Question: s obzirom da sam sad prosla cca 1500 km dobila sam savjet da si promijenim ulje i filtere, mislim ici u HAZ, imam 5 min do HAZ-a u Ljubljanskoj od posla, i 5 min do HAZ-a u Slavonskoj od doma, pa mi je u biti tak svejedno, jedino ako netko nema neki razlog ili iskustvo zasto bas da idem u ?

Link to comment
Share on other sites

Gle, nije loše zamjenit ulje i na 1500km jer je auto bio u fazi razrade i postoji mogucnost da se u tom ulju nalazi mnogo više nepoželjnih čestica usprkos filteru, ali da je baš nužno, nije. Ako ti tih 300njak kn ne predstavlja problem, zamjeni ga, pa sljedeći put za 15.000.

Link to comment
Share on other sites

sestra je na citroenu radila servis na 2 k km , stari na kia-i isto na cca 3-4 k , ja na fordu na 20 k

 

sve prvi servisi ful novo auto i sve po savjetima iz servisa ,

 

meni su u fordu rekli da je motor razradjen i da je vec jedno ulje promijenjeno , znaci motor radio u neko vrijeme a 0 km , i da prvi servis ide na 20 k km

Link to comment
Share on other sites

Gle, nije loše zamjenit ulje i na 1500km jer je auto bio u fazi razrade i postoji mogucnost da se u tom ulju nalazi mnogo više nepoželjnih čestica usprkos filteru, ali da je baš nužno, nije. Ako ti tih 300njak kn ne predstavlja problem, zamjeni ga, pa sljedeći put za 15.000.

 

Eto sve je rekao :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

iskreno ja san na prvoj novoj fiesti minja ulje na 1500km, ulje ko novo nikakav talog na dnu, na drugoj nakon 8000km (ili god dana) isto ulje potpuno novo potpuno zuto bez ikakvog taloga ..

 

ove price za 1500km vrjede ako si malo zivahniji po gasu, ma u biti nevrjede, netrebas mjenjat, al ak ce ti srce bit na mjestu odi i potrosi tih 400kn ..,..

Link to comment
Share on other sites

Svi zapeli za moju kilometrazu a nitko mi nije (osim Ire) odgovorio na prvobitno pitanje...

 

Samo za zamjenu ulja ti je manje-više svejedno gdje otišla. Bar bi trebalo tako bit. :)

 

Ja inace odem do ovlaštenog servisa, ali tamo bila gužva pa skočio do najbližeg dućana u kojem je čak ulje bilo jeftinije cca. 15kn/L te zatim do drydena, tamo nije bilo nikog, zamjena trajala 15min, platio 50kn s računom i otišao sretan, sve obavljeno za pola sata.

Link to comment
Share on other sites

Ali dal zbog garancije na vozilo moram ici u ovlasteni servis?

 

e sad ako ti je napisano u servisnoj knjižici da moraš promjeniti ulje na 1500km onda da, ali ako ti je prvi servis na 15k km ili 20k km onda u principu ne ako zamijeniš s orginalnim djelom tako da se ne skuži da je išta mjenjano jer znaju zahebavati s time, kao radio doma sim tam.... moj prijedlog je da odeš u ovlašteni ipak

 

edit: da obrazložim i zašto, razlika u cijeni neće biti značajna, a nemaš nikakvih problema kasnije :thumbsup: ako se slučajno nešto dogodi da moraš popravljati za vrijeme garancije

Edited by File
Link to comment
Share on other sites

Ulje ti stvarno nema nikakve potrebe mijenjati, uzmi si servisnu knjizicu i pogledaj kada je prvi servis, i otidji tada ... ako imas veliku zelju promijeniti to ulje otidji, a gdje ti je sasvim svejednom, za promijenu treba odsarafiti JEDAN saraf i filter ulja odsarafiti i zasarafiti novi ako ides kod nekog drugog samo si kupi isti filter ulje kakav je sada na autu, makar sumnjam da se ima tko buniti na garanciju radi promijene ulja ... moja preporuka ti je u "najgorem" slucaju (ako ne pise ranije u servisnoj) raditi promjene svakih 7-8 tisuca ako vozis auto veselije ...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...