Jump to content

5 day detailing - Porsche 993 Turbo


Recommended Posts

Frajer je napravio impresivan posao i nema sta. 700 funti jeste puno novca, ali koliko u GB kosta obicno pranje?

Kod nas u firmi postoje 4 tipa detailinga i najjeftiniji kosta oko 90 dolara sto je u biti samo vanjsko pranje i unutrasnje usisavanje sa detaljnim ciscenjem prozora. To je ono sto vjerovatno u HR kosta 100 kn dakle regularno pranje.... Najjaci paket je 500 dolara i nije ni blizu ovome sto ovaj covjek radi.... Tako da je deranje sa cijenama ovo sto je ovdje a ne tamo u GB sto taj momak radi...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

eto svig....

 

fulao si "crkvu u kojoj češ se moliti"......:lol::lol:

 

da kod nas naplatiš 90 baksa vanjsko i unutarnje čišćenje/pranje sa detaljnim čišćenjem šajbi mislim da bi te netko s kalašem po kvartu ganjao....:lol::lol::rofl::rofl::rofl:

 

jbg....

 

ovo na poršu je predobro odrađeno i ja bi isto to platio.....pa nije baš da bi vozio taj auto a nemam za kikiriki jel.....:D:D

Link to comment
Share on other sites

pa kaj ti je za 6hiljada ga kod nas i polakiram nanovo xD

 

Zbog ovakvog stava recimo kod nas onaj vynil wrap nije zazivio kao vani primjerice. Jal bolan, pa meni ga rođo za 2 iljade porakira cijelog. Ja ja a ti b dao iljadu eura za taj papir prek auta hahhh :rofl:

 

 

 

 

I da, ja bi to platio ako mi je auto apsisao

 

Što se tice novih auta, auto mora prvo iz salona na pranje u detailing studio. Pogotovo ako je npr crni.

 

1. treba ga se bolje dekonzervirati

2. odmastiti od glue residua

3. ukloniti sitna ostecenja koja su napravili segrti dok su folije skidali

4. nanesti HQ vosak koji stiti auto i omogucava da se puno lakse pere i manje maže

 

To je jedini moguci nacin da crni auto bude cist i lakse se cisti

 

Sve ovisi da li auto na kojem to radis je daily auto ili je vikend auto. Ako je ovo prvo..dosta odricanja treba da bi on 85% vremena izgledao kao završni produkt ovog predstavljenog.

 

Jednostavno skoro da i nemozes daily auto imat u takvom stanju svki dan. Jedini nacin da to bude tako je pranje 2-3 put tjedno s tim da je to pranje doma koje traje svojih 2 sata. Tko si to priusti super za njega.

 

 

Frajer je napravio impresivan posao i nema sta. 700 funti jeste puno novca, ali koliko u GB kosta obicno pranje?

Kod nas u firmi postoje 4 tipa detailinga i najjeftiniji kosta oko 90 dolara sto je u biti samo vanjsko pranje i unutrasnje usisavanje sa detaljnim ciscenjem prozora. To je ono sto vjerovatno u HR kosta 100 kn dakle regularno pranje.... Najjaci paket je 500 dolara i nije ni blizu ovome sto ovaj covjek radi.... Tako da je deranje sa cijenama ovo sto je ovdje a ne tamo u GB sto taj momak radi...

 

 

Ovdje u britaniji imas 3 odnosno 4 tipa ljudi/pranja.

 

1. Najjeftinije pranje za 10-15 funti koje rade vecinom siptari i takav profil ljudi na nekom prostoru iza recimo benzinske ili velikog soping centra. To se predstavlja kao ''quick wash & wax'' . samo si mislim sto od tog wax-a ima, nema ni W.

 

S tim da ovi siptari nude i pranje za 30-40 funti. Mozes samo zamislit koje je to uzimanje para a posao nikakav. Uh..koma.

 

 

2. Ovo su klasične četke u praoni. Dakle automatik praona. To je ovisno o programu od 8-15 funti također.

 

3. Ovo su detaileri. Klasično ''pranje'' vanjsko i unutra usisat tepihe ti krece od 40 funti. Za 80 funti dobis van+unutra+ručno poliranje vanjsko+stakla iznutra izvana, komplet unutra ciscenje armature i gluposti, ispolirat felge i auspuh i nakeljat gume i plsitke vani sa dressingom.

 

4. E sad..tu posotje i valeting servisi koji su klasično pranje koje ti netko dođe doma obaviti . Mobilno dakle ( to ujedno nude i detaileri ) . TO te kosta od recimo 40-60 funti ovisno o poslu ali tu je cca.

 

 

 

E sad razlika između Valetinga i Detailinga ..

 

Valeting je prakticki klasično low budget pranje dok detaileri su oni Attention to Detail bolesnici dok ovo prvo su klasični perači koji su uz to i mobilni.

 

Valeteri su vecinom oni koji rade neku osrednju kvalitetu pranja/ciscenja jer im se to najvise isplati po pitanju dobivenog novca i ulozenog vremena po autu. Vise nemogu naplatit jer im nitko nece doci a u startu nisu pokazali takvu visinu i kvalitetu posla da bi mogli postat detaileri. A i njima očito osobno nije problem napraviti neki posao osrednje i zbog tog se ne ''jedu'' kad stranci predaju auto a posao je obavljen ofrlje. Primjera radi, imas tu nekih koji uuz pranje ispoliraju auto za 15ak minuta. E to ti je klasičan tip valeting posla. s tim da je cijelo njegovo ''pranje'' gotovo za sat..sat i 10

 

 

Nemas puno izbora. Ja sam sebi sam morao tu kupiti slauf i to da si perem auto jer miniwash ovdje ''ne postoji'' onakav kakvog smo navikli tu u hr na svakom cosku.

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

kao prvo auto sluzi meni, a ne ja njemu

tko hoce nek placa/baca lovu na takav tretman za auto koji vozi svaki dan

ovo bih napravio iskljucivo samo za neki raritet, odltajmer ili nesto kaj ceste vidi samo kad je vani suncano, postotak vlage u zraku je minimalan itd... ili za auto koji ce mi stajat doma u dnevnom boravku.

no svatko ima svoj gust pa je tak valjda nekome i ovo... :)

Link to comment
Share on other sites

kao prvo auto sluzi meni, a ne ja njemu

 

 

kakve veze ima cistoca auta i ispoliranost clearcoata sa sluzenjem autu???

 

Kakve su to gluposti? Auto te jednako sluzi, jednako ide i jednako je pouzdan cist ili zamazan. Razlika je sto je poseban gust kada ti vidis onu dubine boju na svom autu i kada vidis da od 5 auta tvoj je daleko najcisci i najvise se sjaji a nisi ga prao vec par dana. Razumijem ako se vozi neka sljuka koja nema nikakav gust u voznji, ali i takav auto zasluzuje biti cist.

 

ja osobno odbrojavam dane do novog auta i vec u glavi imam "tretman" koji ga ceka ;)

Link to comment
Share on other sites

kakve veze ima cistoca auta i ispoliranost clearcoata sa sluzenjem autu???

 

Kakve su to gluposti? Auto te jednako sluzi, jednako ide i jednako je pouzdan cist ili zamazan. Razlika je sto je poseban gust kada ti vidis onu dubine boju na svom autu i kada vidis da od 5 auta tvoj je daleko najcisci i najvise se sjaji a nisi ga prao vec par dana. Razumijem ako se vozi neka sljuka koja nema nikakav gust u voznji, ali i takav auto zasluzuje biti cist.

 

ja osobno odbrojavam dane do novog auta i vec u glavi imam "tretman" koji ga ceka ;)

 

Nemozes tako !

 

Jer ovo nije samo ''cistoca i ispoliran auto'' ovo je puno vise od toga.

 

A tako na auto mogu gleati oni kojima je to vise od prijevoznog sredstva. A to su ljudi koji imaju gust i koje veseli ciscenje i dotjerivanje. Svako tele ima svoje veselje kaze narodna poslovica pa se i u ovome neki vide.

 

 

@Step&Gabre - Preselio sam se tu na neko vrijeme pa ganjam škole trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Nemozes tako !

 

Jer ovo nije samo ''cistoca i ispoliran auto'' ovo je puno vise od toga.

 

A tako na auto mogu gleati oni kojima je to vise od prijevoznog sredstva. A to su ljudi koji imaju gust i koje veseli ciscenje i dotjerivanje. Svako tele ima svoje veselje kaze narodna poslovica pa se i u ovome neki vide.

 

 

Ma ovo je extreme makeover, ali vecinu auta da bi bilo slicnog rezultata ne treba ni priblizno toliko dotjerivati ko apsisalog porschea.

 

čistoća i ispoliran auto sa kvalitetnim voskom na sebi je faza 0 kakvu bi bilo koji petrolhead po defaultu trebao imati. Znaci tvoj nivo, samo malo blaze tj prilagođenije daily driveu. Ko tvoja meca npr ali da se redovito pere i odrzava i kad tebe nema

Link to comment
Share on other sites

imanjače, pozdravi Clarksona :P

 

Bas sam neki dan gledao kako se prijavit da budem u publici za emisiju .. :thumbsup:

 

Ma ovo je extreme makeover, ali vecinu auta da bi bilo slicnog rezultata ne treba ni priblizno toliko dotjerivati ko apsisalog porschea.

 

čistoća i ispoliran auto sa kvalitetnim voskom na sebi je faza 0 kakvu bi bilo koji petrolhead po defaultu trebao imati. Znaci tvoj nivo, samo malo blaze tj prilagođenije daily driveu. Ko tvoja meca npr ali da se redovito pere i odrzava i kad tebe nema

 

 

Malo blaže :D

 

Kuzim ja tebe ali jednostavno hrvatski mentalitet nije takav da te vodi da razmisljas na takav nacin. U hr se ljudi bore za egzistenciju i ujedno je bitno pokazat se pred pičkama i ic vikendom van pa poslje metat slike na fejs kak je netko naručio 4 boce u gallery.

 

I onda sad dođe netko poput tebe i mene koji ima takvo misljenje naravno da ce naici na protivljenja i nerazumjevanje. A zamisli sto tek da netko otvori detailing radionu i prezentira nekom cijenik usluga :drink::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Bas sam neki dan gledao kako se prijavit da budem u publici za emisiju .. :thumbsup:

 

 

 

 

Malo blaže :D

 

Kuzim ja tebe ali jednostavno hrvatski mentalitet nije takav da te vodi da razmisljas na takav nacin. U hr se ljudi bore za egzistenciju i ujedno je bitno pokazat se pred pičkama i ic vikendom van pa poslje metat slike na fejs kak je netko naručio 4 boce u gallery.

 

I onda sad dođe netko poput tebe i mene koji ima takvo misljenje naravno da ce naici na protivljenja i nerazumjevanje. A zamisli sto tek da netko otvori detailing radionu i prezentira nekom cijenik usluga :drink::rofl::rofl:

 

U tome i je najveći problem,da ja stavim cijenu cca 2000kn samo za poliranje i recimo neko detaljnije čišćene iznutra ljudi bi me sterali u krasan k.....

 

Največi problem kod takvog posla je poliranje,za neko kvalitetnije poliranje treba bar 20h (zavisi od auta i stanja laka),kada se poliranje napravi kako spada onda je ostatak posla igra.

Link to comment
Share on other sites

U hrvatskoj najbolje prolazi ( u toj domeni čišćenja i autopraona ) posao koji se napravi za nijansu bolje od večine čisto da bude neka sitnica kojom ce se musterije privuci bas tu a ne tamo da idu negdje drugdje i to je to.

 

Svako imalo vece ulaganje truda je neisplativo u smislu da nece biti prepoznato od strane mušterije u vidu dodatnog tj skupljeg placanja usluge.

 

 

 

Nazalost tako je u nasoj zemlji, nezahvalno.

Link to comment
Share on other sites

Car has to be made to endure use and ABUSE - Soichiro Honda

Bilo kakva emotivna ili sl veza sa komadinom lima je slučaj za psihijatriju.

 

 

 

S obzirom da se modele Honde uz koje se moze vezati pridjev "lijepo" moze bez problema nabrojati na prste jedne ruke,apsolutno shvacam vlasnike istih vezano za takvo razmisljanje. Tu je detailing stvarno promasena investicija :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da se modele Honde uz koje se moze vezati pridjev "lijepo" moze bez problema nabrojati na prste jedne ruke,apsolutno shvacam vlasnike istih vezano za takvo razmisljanje. Tu je detailing stvarno promasena investicija :thumbsup:

 

hahaha znas kaj sam sada skuzio - na detailingworld vec tjednima gledam projekte i na 9. stranici liste topica sam i do sada nije bila niti jedna honda, a forum je iz UK gdje hondi ima stvarno puno

 

 

hahahaha

Link to comment
Share on other sites

hahaha znas kaj sam sada skuzio - na detailingworld vec tjednima gledam projekte i na 9. stranici liste topica sam i do sada nije bila niti jedna honda, a forum je iz UK gdje hondi ima stvarno puno

 

 

hahahaha

 

 

za S 2000 kažu da ima najgori lak ikada stavljena neki auto....

Link to comment
Share on other sites

Al zato ima MK2 GTI bijeli ....

 

Dok nisam vidio taj auto tamo nisam uopce znao kako taj auto zapravo izgleda jer ga u zivotu nikad nisam ni vidio. Ovo sto se kod nas kotrlja po cestama i slicnost ovog su vjerovatno samo naziv u prometnoj '' Golf 2 Gti ''

Link to comment
Share on other sites

evo npr auta koji da se u hr naizgled bi bio super novi ali - ali se super vidi koliko korekcije s emoze napraviti i koliko je bolje kasnije kada ima onaj lijepi "candy" odsjaj

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=196554

 

i to je trajalo svega koji sat komplet - 1 dan cca ali ima puno dodatnih koraka

Kako crina se lijepo sjaji ima dubinu

 

e90335i052.jpg

 

 

Bas sam danas vidio novu peticu - F10 - crnu i to benzinca 3.0 (ko bi rekao da se u hr to prodaje) kako je pun ovih malih rinseva, felge medju krakovima imaju crno od brake dusta a auto je taj tren dosao sa "pranja"

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...