Jump to content

Putnički furgon - Berlingo/Partner/Kangoo/Caddy


Recommended Posts

Razmišljam kupiti putnički furgon a kako nemam baš iskustva s njima molim da ako netko ima da napiše dojmove i prijedloge.

 

Za sada je u užem izboru ovo:

 

1. Peugeot Partner

 

144_Peugeot_Partner_2003.jpg

 

 

2. Citroen Berlingo

 

imgcitroen%20berlingo1.jpg

 

 

3. VW Caddy

 

pl.i.vw.caddy.life.blue.rf.w.00.640.JPG

 

 

 

 

Caddy je najskuplji u to mu je jedina "mana"

 

Gledam odprilike 2003-2005 godina do nekih 6000-6500 € i da bude dizel

 

 

 

Jel ima nešto na kaj bi trebao pripazit ?!

Link to comment
Share on other sites

pod 2)

napravio sam s takvim ali furgonom hdi 1.6 92konja oko 150000km u 2 i pol godine, nije bilo kvarova osim redovitog održavanja i jednog injektora što je bilo pod garancijom

u firmi smo imali još jedan takav isti(njega je vozilo više ljudi, a ovog gore sam vozio samo ja), na 110 000 otišo kuplung, na oko 120 otišla turbina, na ispod 130 još jednom turbina :doh:

sve u svemu, solidan auto, ovaj od 92 konja je i super išo. najbolje ti je uzet nekog jačeg dizela, benzinci su slabi i gutaju

 

e da, pod 1) i 2) su ti 2 potpuno ista auta samo ti je razlika u znaku, tak da koji ti bude jeftiniji njega uzmeš :D

isti motori, isti ovjes, ista unutrašnjost, čak i neki dijelovi limarije pašu

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

meni je ovaj trošio malo više(oko 7) al meni auti uvijek troše više nego ostalima, plus to kaj sam UVIJEK bio u gužvi i letio sim tam, pa sam ga dosta ganjo po "gradu" a i po autoputu sam skoro uvijek bio na max brzini odnosno 10kmh ispod toga da ga baš ne koljem

sigurno se da spustit na 6

neznam ni ja zašto je jeftiniji. kupi berlinga i stavi masku od partnera :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kangooa sam imao tog 1.9...nije bio putnički i bio sam lud od tog auta, ovi mi se čine nekak kvalitetniji...

 

Ovih Caddya nema ispod 9000€ a to mi prelazi buđet, ne dam tolko za takav auto :)

 

Eventualno ako uleti kakav dobar na lizing-pušing :D

Link to comment
Share on other sites

bjež od kangoo-a

 

imamo ga u firmi di sad radim, stalno neki problemi, a i nije jedini kangoo za kojeg znam da niš ne valja

jedino dobro kod njega je potrošnja al niš posebno

 

..kod mene je ovaj 4 godine..sad ima 230 tisuca..ima boljki ali sve u svemu nije skup ni za odrzavanje..:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Vozio Kangoo 1.9d, potrošnja u gradu oko 7 - 7.5, na otvorenom lagano cca 6, po autoputu, pri 130 - 140 oko 9.

Rasula se getriba na 165000

Potrošnja ulja nikakva, u 10000 možda par deci

Uvjek je bio natovaren sa cca 300 kg

 

Caddy 2.0 SDI - vrlo trom, tromiji od Kangoo-a, više troši, po gradu cca 8 - 9 litara, na otvorenom ako voziš lagano malo, cca 6, alo tjeraš po autoputu 140, 9 litara

Puno neudobniji od Kangoo-a, tvrd, troši ulja......

Link to comment
Share on other sites

Caddy 2.0 SDI je katastrofa od motora, ne ide s mjesta, troši i ulja i nafte,

VW ga je zamijenio prigušenim 1.9 TDI/75 KS

 

Inače je daleko robusniji od teretnih francuza i lakše podnosi često mijenjanje

vozača i tešku nogu. Imamo u firmi i jedne i druge i francuzi su svi rasklimani na

100-120 tkm, dok Caddy izgleda kao da ima upola manje km.

 

Kako gledaš starije modele francuzi dolaze sa 2.0 tek mlađi cca 2007> imaju 1.6

2.0 HDI je malo bučniji i rastrošniji ali i manje osjetljiv na gorivo i ulje.

 

Ako voziš sam i pažljiv si prema autu Citroen i PUG bi te trebali zadovoljiti jer

Caddy TDI/105 KS ide ko kuga i neuništiv je, ali i bezobrazno skup

Link to comment
Share on other sites

ja imam kangooa 1.5 dci od 82ks putnicku varijantu i super sam zadovoljan, mogu stvarno preporucit. ima mjesta da mos slona utrpat odostraga. od kvarova jedini u godinu dana mi je crko alternator. trenutno ima 88.000km i sasvim dobro ide.

 

-edit-

potrosnja u gradu je 5,5L

Link to comment
Share on other sites

imao kangoo mislim a je oznaka bila d65, dobar, malo trosi ali sam imao i dosta kvarova

 

za caddya ni ne znam da postoji a trosi isto mizerno. ako mozes malo rastegnuti lovu s njim neces sigurno pogrijesiti + za koji god mu nece pasti drasticno cijena kao konkurenciji

 

edit: kangu je ima oko 200 000km kad sam ga prodao i do te klimoteraze hrpu kvarova, caddy sada ima oko 160 000km i niti jedan kvar. tu i tamo pregori zarulja u faru...

Edited by gmajna
Link to comment
Share on other sites

u njemackoj i hrvatskoj uvijek imamo iste aute za montere liftova!

u hrvatskoj trenutno imamo ove opele combo 1.3 cdti,ne idu nista posebno al malo trose!

u njemackoj zadnje 4 godine imamo 40-ak caddy sdi,to je katastrofa,ne idu smjesta a trose cca 8 l,na autobahnu kad dode mala uzbrdica ne ide preko 100 km/h.

iskreno meni se najvise svidio kangoo 1.5 dci 85 ks,isao je ko blesav,malo trosio,i imao dosta opreme serijske.

Link to comment
Share on other sites

a neznam sta se ocekuje od SDI motora sa malo konja?

 

da ide kao lud uzbrdo i trosi 4,3 litre u gradu gas u podu s klimom:D

 

tdi 1.9 75 ks je bolji izbor

 

cinjenica da caddya vidjam najvise i najbolje djeluje za jedno dostavno vozilo. a ti kangoo i slicni su antipaticni i ne bih ni za pare uzeo, nema sanse

Link to comment
Share on other sites

Vozila sam službeni Berlingo, 2000.-ta mislim, doduše, auto je bio sav katastrofa i nisam bila oduševljena s njim.

Sad vozim Caddya, 2007. (ili 2008. čak?), 2.0TDI i s autom sam prezadovoljna. Udoban, ide ko sotona (za takav auto, jel) i obožavam ga voziti...

 

Tako da eto, moj glas za Caddya. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

imam u firmi 4 berlinga i jednog caddy-a,koji ima vise kilometara od sve i jednog berlinga ali je razlika ogromna...nebi nikad uzeo berlinga ako imam priliku caddya.neznam dal si kad vozio berlinga/partnera,,ali to je presmjesno.

Link to comment
Share on other sites

I mislio sam si da bude večina pravagnula za VW ali on je i skuplji..ove teretne se da pronaci za manje love ali ja gledam putnicke pa tu VW dosta odskace...uglavnom se vrte oko 10 000€ a ako vec idem toliko novaca potrosit radije budem nategnuo jos 2000 sam kupim nekog karavana tipa A4 ili slicno ali to mi nije uopce bilo sad u planu :)

 

Zato sam gledao nesto do 5000--6000 € :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo,da ne otvaram novi thread, starom se nudi jedan teretni Caddy, SDI,mislim da je 2006, 180.000km (od prvog vlasnika,osobno ga poznajemo),za 5.000E,pa je stari zagrizao.

 

Znam da je motor "ajme majko",ali s obzirom da stari ni ne vozi nikad preko 110km/h, mislim da bi cak i to proslo,zanima me sama trajnost auta,koje su mane,koji djelovi odlaze,i kolika je cijena tih djelova? Ovjes je neki posebni,ili standardno za VW,uglavnom sa istim djelovima iz grupacije?

 

Koliko trosi motor u normalnoj voznji,kakav je mjenjac? znam da trosi ulja,koliko cca,i koje ulje ide u njega?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...