Jump to content

307 HDI 110 ps, 2003, FAP filter problem..?


Recommended Posts

Pozdrav

 

Upalila se cheek engine lapmpica problem s FAP filterom, na displeju ispisuje (DIESEL-FILTER REINGER, i ANOMALE ABGASREINIGUNG), u servisu kažu da mogu isti skinut, isprat/očistit, novi aditiv sve skupa s radom 1 700 k ili novi flter, aditiv rad 3 500 kn, čitam malo okolo kao da se neki filteri nemogu čistit jer su iz jednog komada, uglavnom bacanje novaca....?

Da li se neko susreo s ovim problemom, ima kakvo jednostavnije/prihvatljivije riješenje, bilo kakva poć je dobrodošla, netko radi Peugoete da to pogleda, preporuka dobrog majstora/servis itd,,,,,

Radi e se o Peugoet 307 2.0 HDI 2003 god, 110 ps.

 

Da li se isti može totalno izbacit van s auta stavit samo cijev umjesto njega i na neki način ugasit lampicu da se ne pali.?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Regeneracija je moguca do neke granice začepljenosti a dalje nema pomoci.

Bar je tako kog V.A.G-a....

 

Pokusaj u servisu tu regenraciju pa vidi jel uspješno... ehh vražija ekologija.. PDF-ovi ce se mjenjart ki svječice

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dečki bok..

Glupo mi započet novi topic pa da tu pitam pošto je riječ o istoj stvari.

Riječ je o Peugotu 1.4 HDI iz 2006.

To mi je od frendice auto, na displayu je izbacilo "diesel adetiv minimum level"

Sad... čitao sam i raspitao se ponešto, riječ je o tom FAP filteru, i uz ove opcije regeneracije po servisima, zanima me slijedeće, da li postoji posuda za taj adetiv?? znači da li ima kakav adetiv koji se nadolije u posudu?? I gdje se nalazi u motornom prostoru, jer ja nisam još ni pogledao u motorni prostor....te dali se problem imalo riješava drugačijim režimom vožnje.....tipa otić na magistralu i višoj turaži se vozi neko vrijeme...da li se što može pomoć sa tim???

Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je to ko ona "blue" tekućina što se stavlja. Trebao bi to imati svaki servis.

Po meni treba nadolijati tu tekucinu koja se sprica u filter da cestize izgore i onda na autoput 100km pod opterecenjem napraviti jer se treba sve jako zgrijati da krene regenracija

 

kad se zgrije mislim da auto treba biti oko 2k rpm da krene postupak. Ima sigurno u manualu što i kako

 

inače od ovoga će početi obolijevati svi moderni dizeli koji se voze samo po gradu sve više i više

Link to comment
Share on other sites

ok...di ima taj adetiv "AD Blue" za kupit u zg?? i to se znači nadolije direkt u filter, to je ujedno i posuda??? i di se to nalazi na 206-ici, otprilike??

hvala Tomi ;)

 

Mislim da moras u peugeot servis po detalje.

Tamo sigurno i prodaju i taj ad blue i znaju gdje se lijeva. U austriji sam vidio tu tekucinu i po benzinskima.

Link to comment
Share on other sites

Unutra ti ide aditiv, 800 kn ti je 3 litre (3 litre ti i stanu unutra-traje oko 150000 km). Možeš ga nabaviti u Peugeot ovlaštenim servisima, nigdje drugdje ga nisam našao jeftinije ili ga većina nema...

 

Uglavnom, kad ostane bez aditiva uskoro ti se zaštopa taj fap filter, i auto ti počne zacukavati u svim brzinama između 1200-2000 okretaja... Može se malo očistiti dugotrajnijom vožnjom pri većim okretajima, ali se brzo zaštopa ponovo.

 

Kad se nadolijeva tekućina, potrebno je skinuti kompletan fap filter, detaljno ga oprati, ispirati valjda ohoho puta, i onda natočiti aditiv... Ali tu ne prestaje veselje, ne možeš ga samo vratiti nazad na auto, nego treba ponovno auto "naučiti" koliko da šprica tog aditiva i kada, itd... trebaš imati onaj neki peugeot planet ili tome slično...

 

Može se i u kompletu izbaciti van, mada to ne preporučuju, jer ti nitko neće garantirati da ti neće stalno goriti check lampica i da će auto raditi najnormalnije.

 

Moja preporuka za Davora Dolenčića, čovjek radi Peugeote, i stvarno dobro radi... Ako trebaš još neki info, javi se...

Link to comment
Share on other sites

i tu se vraćamo na onaj topic dizel ili benz i da je održavanje isto

 

ovo je peugeot specific sranje

toyota nema ad blue nego se sama cisti cim se zagrije auto, fiat/gm isto, VW ima ali je to jako dobro riješeno

 

Isto tako današnji turbo benzinci imaju brutalno skupe katove

Link to comment
Share on other sites

Znaci ovako, aditiv mozete kupiti u PA autodijelovi preko puta kemijske skole, ali daleko najbolje i najisplativije je skinut ga dolje i reprogramirat ECU, sve to mozete obaviti i kod mene za bilo koji tip vozila, niposto ne skidati filter bez reprogramiranja jer neka vozila imaju vremenski interval kad pale regeneraciju bez obzira na stanje sto moze prouzrociti daljnje probleme

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...