Jump to content

Centriranje volana i špur


Guest KGB

Recommended Posts

Pozdrav svima...

da li zna mozda netko gdje se moze obaviti centriranje volana i špur da to naprave kako spada ?

Volan nije ravan nego lagano ulijevo pa bi htio to rijesiti, hvala unaprijed :)

Link to comment
Share on other sites

Bračun ima 3D geometriju? koliko je to bolje (po čemu) i koliko je kod njega špur ako netko zna?

 

ja kod nikog nisam vidio 2d, 2d je spaga i slauf s vodom :lol::lol::lol:

 

bracun napravi kak treba, decki su super i hoce raditi po zelji !

 

moja preporuka !

Link to comment
Share on other sites

gdje najjeftinije napravit izmjenu zimskih montažu/balansiranje kotača i špur, ili gdje da netko u fušu radi ili bez računa pa da bude povoljnije.

 

sad svratio kod one štraćare na Vukovarsko/radničkoj (Leko vulkanizer) i kaže mi 70kn/po gumi.... WTF

Link to comment
Share on other sites

Kod C-moda u dvorištu ti je vulkanizer (znači to ti je Ježdovec, Ježdovečka 103).

 

Ugl frajer je otvorio ove godine i nema baš nešto previše posla pa radi za kikiriki. Meni je uzeo za skinut stare gume, stavit nove, izbalansirat i sve to stavit na auto 100kn. (4kom)

Link to comment
Share on other sites

pa spur uvijek radim s vozacem u autu, kakvi fuck.... utezi :doh::doh:

 

Šta nije jednostavnije stavit 4-5 utega po 15ak kg da imtiraju osobu, da ne sjedi netko ko majmun gore pol' sata dok ovi dolje šarafe.

 

Ok, ti vjerojatno govoriš za trkače aute.. Pa "pogreška" tj. odstupanje koje se javlja jer se stavljaju utezi, a ne sjedi vozač je stvarno neznatna za cestovni auto..

Link to comment
Share on other sites

za bmw imaju zadane vrjednosti i visine o mjeri se od donjeg ruba felge pa do ruba blatobrana,odredeno koliko je cola felga i kolika je visina auta

 

to nije realno stanje

 

trkaci auto se prevaze, nastima, pa ide na optiku + sto se znaju sve krivulje u svakom polozaju

 

da li to netko od nasih trkaca ima ? :)

 

za cestovni auto je dovoljno da vozac sjedi u njemu i da je sve simetricno, kao prvi zahtjev, a onda idemo u "zeleno" podrucje

 

a to podrucje nema boje, nego se zove guma podrucje, al i to svi nasi trkaci kuze naravno :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Šta nije jednostavnije stavit 4-5 utega po 15ak kg da imtiraju osobu, da ne sjedi netko ko majmun gore pol' sata dok ovi dolje šarafe.

 

Ok, ti vjerojatno govoriš za trkače aute.. Pa "pogreška" tj. odstupanje koje se javlja jer se stavljaju utezi, a ne sjedi vozač je stvarno neznatna za cestovni auto..

 

kakvih crnih 30 min, toliko traje zamjena motora :lol::lol: s 3 mehanicara

 

optika traje 10 min

 

isti vrag je uteg ili ti, ak je ista masa

Link to comment
Share on other sites

kakvih crnih 30 min, toliko traje zamjena motora :lol::lol: s 3 mehanicara

 

optika traje 10 min

 

Pa realno traje 10min, ali znaš i sam da u praksi kad dođeš kod kolopera uvijek traje dulje. Dok on pošarafi sve lasere, dok odtegne zapečene spone i sl. zna potrajati.. :)

 

isti vrag je uteg ili ti, ak je ista masa

 

Pa znam da je, al mislio sam da se "križaš" na utege zato što nisu točno na sjedalu nego ispred/iza sica. Mislio sam da toliko cjepidlačiš pa da si zato protiv utega, jer kao nije realno stanje stvari kao kad je s osobom unutra :)

Link to comment
Share on other sites

gdje najjeftinije napravit izmjenu zimskih montažu/balansiranje kotača i špur, ili gdje da netko u fušu radi ili bez računa pa da bude povoljnije.

 

sad svratio kod one štraćare na Vukovarsko/radničkoj (Leko vulkanizer) i kaže mi 70kn/po gumi.... WTF

 

Na srednjacima vulkanizer, 40 ili 50 kuna po gumi za ove manje dimenzije... Ali mislim da ne radi špur, tj. 99% sam siguran...

 

vulk.jpg?t=1300403152

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...