Jump to content

Front LSD diff na AWD; prednosti, mane?


Recommended Posts

Da, to je bolji izraz. Vjerojatno je to i Tomi htio reći..

 

Ok, da formuliram da svi skuze:

 

auto vise nece patiti od onog glupog understeera od kojeg pate svi 4x4 auti nego ce sada guzica imati vecu zelju stici prednji kraj koji ce bolje gripati i time ce biti brzi, zabavniji i sve sto ide sa time.

 

aka

 

deni ga noter ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok, da formuliram da svi skuze:

 

auto vise nece patiti od onog glupog understeera od kojeg pate svi 4x4 auti nego ce sada guzica imati vecu zelju stici prednji kraj koji ce bolje gripati i time ce biti brzi, zabavniji i sve sto ide sa time.

 

To kao da si rekao nebo je plavo jer nije crveno.. preopcenit si.

Previse je tu varijabli da ista, bez da znas doticne, mozes konkretno zakljuciti samo promjenom stavljanjem prednje špere na 4WD..

 

Jedino je sigurno da ce imat kontroliraniji i sa više gripa prednji kraj.

 

Ali možda mu je raspored mase u kurcu.. pa ce i dalje na granici curiti preko nosa.

Mozda ima straga puno više gripa nego naprijed, pa ce sa vise gripa naprijed dobiti neutralan auto koji ce klizati citav bokom.

Mozda mu je centralna špera spora i raspodjela snage više sprijeda.. pa ce opet curiti nosom.

Mozda nije drifter pa ce curiti preko nosa..

 

A možda su u sumi..

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

To kao da si rekao nebo je plavo jer nije crveno.. preopcenit si.

Previse je tu varijabli da ista, bez da znas doticne, mozes konkretno zakljuciti samo promjenom stavljanjem prednje špere na 4WD..

 

Jedino je sigurno da ce imat kontroliraniji i sa više gripa prednji kraj.

 

Ali možda mu je raspored mase u kurcu.. pa ce i dalje na granici curiti preko nosa.

Mozda ima straga puno više gripa nego naprijed, pa ce sa vise gripa naprijed dobiti neutralan auto koji ce klizati citav bokom.

Mozda mu je centralna špera spora i raspodjela snage više sprijeda.. pa ce opet curiti nosom.

Mozda nije drifter pa ce curiti preko nosa..

 

A možda su u sumi..

 

word!

 

TT ova objašnjenja tipa "ja znam fiziku" su malo prebanalna;

Link to comment
Share on other sites

To kao da si rekao nebo je plavo jer nije crveno.. preopcenit si.

Previse je tu varijabli da ista, bez da znas doticne, mozes konkretno zakljuciti samo promjenom stavljanjem prednje špere na 4WD..

 

Jedino je sigurno da ce imat kontroliraniji i sa više gripa prednji kraj.

 

Ali možda mu je raspored mase u kurcu.. pa ce i dalje na granici curiti preko nosa.

Mozda ima straga puno više gripa nego naprijed, pa ce sa vise gripa naprijed dobiti neutralan auto koji ce klizati citav bokom.

Mozda mu je centralna špera spora i raspodjela snage više sprijeda.. pa ce opet curiti nosom.

Mozda nije drifter pa ce curiti preko nosa..

 

A možda su u sumi..

 

Napisao je da mu sada auto ide bocno, sto znaci da ne ide jako preko nosa. Znaci sa prednjom sperom ce se to jos pojacati.

 

citati cijeli thread

Link to comment
Share on other sites

Torsen :)

 

Došle slike diffa, nije torsen nego plate type, fak :(

 

 

E sad što se svega ovoga tiče; ja u svakom zavoju mogu natjerati auto da ide preko nosa ako uđem brže i ne dajem gas. Kad zalipin gas čim iti jedan od prednjih kotača krene proklizavat auto prestaje klizat preko nosa i krene u bok (kao da prebaci snagu na zadnje kotače) i super se kontolira jer vuče ko mutav kroz zavoj i brzo se ispravi iz boka uz manju korekciju volanom.

E sad, provoza san u međuvremenu AWD-a sa obe špere i MANJE ide guza u bok. Znači u zavoju ako zaljepim gas, auto vuče i nema oversteer-a kao kod mene. S obzirom na moj stil vožnje, bolji mi je feeling u mom autu s više oversteera, dok u ovom drugom imam feeling da ne prolazim toliko brže kroz zavoj ali sve mi se pari kad jaaako bzo idem da će proklizat kompletan auto sa sva 4 kola i da ću ispast s ceste :D

 

S obzirom da nije torsen nego plate type, za koji još i treba drugačije ulje s kojim se ova getriba šalta lošije nego sa normalnim uljem, i još uz to auto će bit manje zabavan... tako da po mom guštu više gubim nego dobivam, sve mi se pari da neće u moju getribu

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...