Jump to content

Front LSD diff na AWD; prednosti, mane?


Recommended Posts

Ok triba mi pomoć; znači EVO III RS, full time AWD, mehanička špera na stražnjoj osovini, prednji diff je open type. Auto se vozi izvrsno, po glatkom splitskom asfaltu se kliže bokom baš kako treba :D stvarno sam prezadovoljan.

Auto je za svakodnevnu uporabu, vozi se po gradu i otvorenoj cesti, samo asfalt.

E sad za male novce mi lik nudi originalni RalliArt prednji 1way LSD (helical). Što se mjenja kod voznih osobina, mislim koje su sve prednosti i mane ako to bubnem u getribu umjesto svog otvorenog diff-a?!

 

Tnx

Link to comment
Share on other sites

helical kao torsen tip?

 

Jer on je najpogodniji za prednji pogon jer je "nježniji" od lamelne špere koja dosta čupa volan (normalno i to ovisi o ovjesu)

 

Al ako je dobra cijena, zašto ne, možeš jedino poboljšati grip :)

Link to comment
Share on other sites

helical kao torsen tip?

 

Jer on je najpogodniji za prednji pogon jer je "nježniji" od lamelne špere koja dosta čupa volan (normalno i to ovisi o ovjesu)

 

Al ako je dobra cijena, zašto ne, možeš jedino poboljšati grip :)

 

Torsen :)

 

a opet, ako si prezadovoljan zasto ista dirati?

 

Ako može bit bolje, zašto ne :D

S obzirom na kometare koje sam dobio od ekipe koja vozi takve setup-e malo lošije će ić u bok na gas, ali kažu da je puno "slađi" za vozit brzo po zavojima, manje bježi preko nosa, bolja upravljivost u zavojima na ubrzanju.

 

Kisa, snijeg, mokro, govnjivo, sigurno bolje...po suhom nece vise bit toliko bocenja jel ce cupat prednji :D

 

Svakako kažu da se vozne osobine poprave u svim uvjetima.

 

Ma ko ga šiša, bocnit ga u getribu i provat... ako ne bude kako meni paše ić će vanka :thumbsup: Samo me zanimalo isplati li se eto bar provat

Link to comment
Share on other sites

ici ce ti VISE u bok a ne manje zato jer ces pri ubrzanju imati vise gripa naprijed

 

nece biti nista spektakularno, ali da, trebalo bi biti bolje pogotovo u onom dijelu kada pokusas rano ubrzati iz zavoja sto RWD odradi super, a FWD i 4x4 bivaju ispucani u grabu

Link to comment
Share on other sites

ici ce ti VISE u bok a ne manje zato jer ces pri ubrzanju imati vise gripa naprijed

 

nece biti nista spektakularno, ali da, trebalo bi biti bolje pogotovo u onom dijelu kada pokusas rano ubrzati iz zavoja sto RWD odradi super, a FWD i 4x4 bivaju ispucani u grabu

 

zašto če ić više u bok sa prednjom šperom???ja mislim da če bit kontra stvar...na gasu če ić manje u bok...ili???

Link to comment
Share on other sites

zašto če ić više u bok sa prednjom šperom???ja mislim da če bit kontra stvar...na gasu če ić manje u bok...ili???

 

i ja tako mislim :)

 

jedino kad bi mogao u bok je na lift off oversteer - kad pustiš gas pred zavojem onda bi prednji zašperani pogon mogao guz'cu izmamit van

Link to comment
Share on other sites

zašto če ić više u bok sa prednjom šperom???ja mislim da če bit kontra stvar...na gasu če ić manje u bok...ili???

 

Ok, dajte malo razmislite

 

ako povecate grip prednjeg kraja, a zadnjeg kraja ostane isti kakav je i bio - kako ce to utjecati na ponasanje auta?

Link to comment
Share on other sites

Ok, dajte malo razmislite

 

ako povecate grip prednjeg kraja, a zadnjeg kraja ostane isti kakav je i bio - kako ce to utjecati na ponasanje auta?

 

po tome bi bilo koji 4wd išao više u bok od rwd-a

Link to comment
Share on other sites

ici ce ti VISE u bok a ne manje zato jer ces pri ubrzanju imati vise gripa naprijed

 

nece biti nista spektakularno, ali da, trebalo bi biti bolje pogotovo u onom dijelu kada pokusas rano ubrzati iz zavoja sto RWD odradi super, a FWD i 4x4 bivaju ispucani u grabu

 

Kad sam ugradio šperu nisam primjetio neku razliku u odlasku u bok, ali nos manje bježi van i auto se lakše izvlači iz zavoja kod dodavanja gasa. Ako se pretjera s gasom ili ima previše momenta u srednjm okretajima vuče ga van zavoja i to zna biti neugodno..

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ugradio šperu nisam primjetio neku razliku u odlasku u bok, ali nos manje bježi van i auto se lakše izvlači iz zavoja kod dodavanja gasa. Ako se pretjera s gasom ili ima previše momenta u srednjm okretajima vuče ga van zavoja i to zna biti neugodno..

 

zar nemas ti fwd auto?

Jos nisam cuo za fwd auto koji u ubrzanju ide u bok.

 

Perasov je 4x4 i meni i dalje nije jasno da ne shvacate koncept u kojem auto sa trenutnom setupom pri ubrzanju ide bocno da ce imati vecu tendenciju oversteera ako se poveca grip naprijed

Link to comment
Share on other sites

po tome bi bilo koji 4wd išao više u bok od rwd-a

 

ne bas, nacrtaj si vektore sile i guma koje moze podnijeti određeni iznos

 

dodavanje prednjeg pogona na prednje kotace kocina bocnog gripa se smanjuje a ne povecava zato sto sada moraju gume prenositi i ventikano silu, kao i horizontalno, a guma ima samo određenu količinu file trenja uz podlogu

Link to comment
Share on other sites

zar nemas ti fwd auto?

Jos nisam cuo za fwd auto koji u ubrzanju ide u bok.

 

Perasov je 4x4 i meni i dalje nije jasno da ne shvacate koncept u kojem auto sa trenutnom setupom pri ubrzanju ide bocno da ce imati vecu tendenciju oversteera ako se poveca grip naprijed

 

Imam. I dok je imao Eibach gewinde bio je fakat neutralan da je išao u bok tj. ji prednji i stražnji kraj su gubili grip jednako i u istom momentu. Sad ide u lagani oversteer jer sam podebljao stražnju torzionku.

 

U svakom slučaju, po mom iskustvu (prije/poslije) LSD nije aktivni dio ovjesa u smislu promjene gripa naprijed/nazad, nego je više promijenio način na koji se auto izvlači iz zavoja po dodavanju gasa.

Link to comment
Share on other sites

zar nemas ti fwd auto?

Jos nisam cuo za fwd auto koji u ubrzanju ide u bok.

 

Perasov je 4x4 i meni i dalje nije jasno da ne shvacate koncept u kojem auto sa trenutnom setupom pri ubrzanju ide bocno da ce imati vecu tendenciju oversteera ako se poveca grip naprijed

 

 

ja tvrdim da bi s front LSDom išao više u bok na puštanju gasa al na ubrzavanju ne

 

na ubrzavanju više ima značenje distribucija snage između prednje i zadnje osovine

Link to comment
Share on other sites

ja tvrdim da bi s front LSDom išao više u bok na puštanju gasa al na ubrzavanju ne

 

na ubrzavanju više ima značenje distribucija snage između prednje i zadnje osovine

 

Ne, za distribuciju momenta naprijed nazad sluzi sredisnji diff.

prednji diff utjece na distribuciju momenta izmedju lijevog i desnog kotaca

 

uostalom, jebemu mater, uzmite LFS, tweakajte si 4x4 auto i poigrajte se, pa mi recite dojam ili zovite dominika

Link to comment
Share on other sites

ne bas, nacrtaj si vektore sile i guma koje moze podnijeti određeni iznos

 

dodavanje prednjeg pogona na prednje kotace kocina bocnog gripa se smanjuje a ne povecava zato sto sada moraju gume prenositi i ventikano silu, kao i horizontalno, a guma ima samo određenu količinu file trenja uz podlogu

 

jebo lfs i osjećaj bježanja preko tipki na tipkovnici, neka stavi pa neka iznese dojmove. rekao bi da kod fluidnog prolaska neće bježati nikamo, tj. biti će mu bolje nego sad, eventualno bi kod divljanja ili forsiranja mogao izazvati 4 wheel drift i to je to

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...