Jump to content

potrošnja japan vs europa ..?


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Imam neki feeling da japanci troše više nego europljani .. onako generalno gledajući ..

 

recimo a4 2.0 140 tdi .. prosječno oko 6 litara

mazda 6 2.2 185 oko 7.5

 

kakva su vaša iskustva ili sam ja zabrijao ?

 

 

usporedjujes dva auta sa razlikom od 45ks?

 

sto nisi usporedio mazdu 6 2.2 165

Link to comment
Share on other sites

Imam neki feeling da japanci troše više nego europljani .. onako generalno gledajući ..

 

recimo a4 2.0 140 tdi .. prosječno oko 6 litara

mazda 6 2.2 185 oko 7.5

 

kakva su vaša iskustva ili sam ja zabrijao ?

 

Zabrijao si :lol:

 

Btw...onaj tko kaže ( a ima ih) da mu neki tdi npr a4, octavia...itd troši 6 litara po gradu, laže ko pas, nezna izmjerit il se ne vozi po gradu

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

Zabrijao si :lol:

 

Btw...onaj tko kaže ( a ima ih) da mu neki tdi npr a4, octavia...itd troši 6 litara po gradu, laže ko pas, nezna izmjerit il se ne vozi po gradu

 

Starom Octavia 105KS, troši 5,7 - 6 l/100km gradske vožnje... Svaki dan Dubrava - Lučko kroz grad... dakle po najvecoj guzvi ujutro...

Samo stari ne skida pogled sa trenutne potrošnje :) al opet ne vuce se na cesti, ubrza cim brze i održavanje brzine i laganini sa gasom dalje.

 

Nisam mu vjerovao, uzeo auto i spustio na 60km gradske voznje na 5,4 :rofl:

(To je sve po BC, stvarna potrošnja je par deci više)

 

Od kuma mazda DITD 115ks trosi oko 7 -7,5 gradske isto ko i moj Volvo 1.9TD!?

Link to comment
Share on other sites

Meni moj Accord kurca ne trosi za auto od 190 ks, u gradu nemam preko 9, znaci 8,5-8,8Otvorena cesta 7,3-7,5 a kad sam isao u Svicarsku u Zurich imao sam 6,2 jel sam se cijelo vrijeme vozio na tempomat 130 da ne popijem slucajno kaznu, i to sam isao preko Cortine na Innsbruck...Zena moja jos manje ona je isla pred tjedan dana u Zg sjeo sam u auto bila je 7,2 potrosnja, Rijeka-Zagreb i jos po Zagrebu sta je djipala...

Ona sesta brzina i tempomat su dusu dali...a neki kazu i ulje da ima veze jel mnogi kad su promijenili ulje od onog tvornickog su primijetili povecanu potrosnju, ja imam 100.000km i dalje stavljam 0w20 od Honde sta je propisano...

Sad me zanima sta ce bit kad promijenim svijecice, na autu su original jos uvijek kako je propisano...

Da ne kazem da Ibiza koju imamo doma 1,4 16v trosi isto...ako ne i vise kad je prziona radi klime...

To su sve razliciti auti...ali generalno nakon svih Opela,Fiata,Seata i ostalog sta sam vozio ono je mila mater...

Kad skosam je drugi par rukava, ali kako je maleni u autu sve vise se pimpla po cesti...

Zato uzivam u jebanju frenda koji si je uzeo novog megana coupe 1,6 koji i ima potrosnju od 10 lit...i on sam je razocaran...

Link to comment
Share on other sites

Zabrijao si :lol:

 

Btw...onaj tko kaže ( a ima ih) da mu neki tdi npr a4, octavia...itd troši 6 litara po gradu, laže ko pas, nezna izmjerit il se ne vozi po gradu

 

piše na BC testnog a4 .

 

što se tiče 185 vs 140

 

razlike u konjima tako i tako ni jedan od ta dva auta se ne vozi na maximumu već na minimumu tako da razlika u konjima nije presudna - osim toga pričao sam za 185 zato što sam vidio BC ( 185 ) a ne znam koliko troši 165 .. ako netko zna neka napiše ..

 

uostalom pričam općenito za eu vs jap..

Link to comment
Share on other sites

sve to pada u vodu dok isti covjek ne sjedne u oba auta koja uspoređujemo i izmjeri potrosnju sa istim stilom voznje...

 

jbg, frendu je 500ks SX trosio 9 litara, dok je meni moj sa 200ks rijetko trosio ispod 13... cisto stvar stila voznje..

Link to comment
Share on other sites

civic stock sa 183ps 7.5l sa šaltanjem na 3500

sada 8.5l sa šaltanjem na 3500

 

Frendov accord 2.4 executive zadnji model - 1600+kg

autocesta 6,3 normalna vožnja

otvorena cesta 7.5 do 8.5

grad 9-11.5

 

 

edit: corolla je oko 8l ali to je radi slabog motora od 100ps, d4d već ide 5.5-6l

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Meni moj Accord kurca ne trosi za auto od 190 ks, u gradu nemam preko 9, znaci 8,5-8,8Otvorena cesta 7,3-7,5 a kad sam isao u Svicarsku u Zurich imao sam 6,2 jel sam se cijelo vrijeme vozio na tempomat 130 da ne popijem slucajno kaznu, i to sam isao preko Cortine na Innsbruck...Zena moja jos manje ona je isla pred tjedan dana u Zg sjeo sam u auto bila je 7,2 potrosnja, Rijeka-Zagreb i jos po Zagrebu sta je djipala...

Ona sesta brzina i tempomat su dusu dali...a neki kazu i ulje da ima veze jel mnogi kad su promijenili ulje od onog tvornickog su primijetili povecanu potrosnju, ja imam 100.000km i dalje stavljam 0w20 od Honde sta je propisano...

Sad me zanima sta ce bit kad promijenim svijecice, na autu su original jos uvijek kako je propisano...

Da ne kazem da Ibiza koju imamo doma 1,4 16v trosi isto...ako ne i vise kad je prziona radi klime...

To su sve razliciti auti...ali generalno nakon svih Opela,Fiata,Seata i ostalog sta sam vozio ono je mila mater...

Kad skosam je drugi par rukava, ali kako je maleni u autu sve vise se pimpla po cesti...

Zato uzivam u jebanju frenda koji si je uzeo novog megana coupe 1,6 koji i ima potrosnju od 10 lit...i on sam je razocaran...

 

i onda je svizac zamotao cokoladu

 

znaci ti nikad nisi vozio vise od 150km/h, niti osjetio bolje ubrzanje od 25s do 100km/h, super

Link to comment
Share on other sites

naravno da ovisi od vozača do vozača

 

evo recimo išli smo za vikend u opatiju 2x rx8 2x mx-5 1.6 i 1x mx5 1.8

 

rx8 su trošile oko 13

mx-5 1.6 oko 10

meni mx-5 1.8 9 l

 

vozili smo se u brzoj koloni nitko nas nije pretekao mi smo sve preticali - stara cesta

 

dečki su se vozili u 3-4 ja u 4-5 ..

 

ali vjerujem da ovdje ima ljudi koji su vozili aute s oba kontinenta pa da prosude po sebi ..

Link to comment
Share on other sites

piše na BC testnog a4 .

 

..

 

I kad ga stisneš full (tdi 90) pokazuje 200 a neide više od 180.

 

bc niti tvornički podaci nisu mjerilo.

 

@max: izmjeri kak spada potrošnju pa ćeš vidjet jer jednostavno je nemoguće da auto od 1200-1300 kg i stotinjak konja troši 5-6 litara gradske vožnje, a pod tim ne računam dubrava-lučko di možeš bez stajanja ak pogodiš sve zeleno na slavonskoj i to

Link to comment
Share on other sites

 

ali vjerujem da ovdje ima ljudi koji su vozili aute s oba kontinenta pa da prosude po sebi ..

 

 

fabia 1.4 mpi 68 ks od starog, je trošila samo litru manje od mog premacy-ja 1.8 115 ks, od stare ford ka troši oko 8 po gradu...i tak....

Mišljenja sam da japanci benzinci općenito manje troše od ostatka svijeta

Link to comment
Share on other sites

i onda je svizac zamotao cokoladu

 

znaci ti nikad nisi vozio vise od 150km/h, niti osjetio bolje ubrzanje od 25s do 100km/h, super

 

Ti si onda svizac posto ne citas sta sam napisao...

 

A ovu potrosnju i moju voznju ti moze potvrdit i Riki na ovom forumu posto se on vozio samnom...i jos troje ljudi...kad smo isli u Ischg, sa Thuletom, nas 4 sabana i pun bunker, normalne voznje imali smo potrosnju od kurca...

 

Razlika je u tome sta taj auto ne trosi nista ispod 3500 okretaja, preko je drugi par rukava...imao sam 2,0 turbo prije tog auta koji je trosio 15-20lit pa i vise...kod ovoga je druga prica i zato sam super zadovoljan sa istim...

 

Kad sam uzeo auto sam imao i 13 lit posto mi je bio gust ga vrtit...

 

Ovo sto sam napisao je za neku normalnu voznju...

Edited by stealth
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...