Jump to content

OBD II - Vag + audi a4 b5 benzin


Recommended Posts

Pozdrav,

 

posudio sam od frenda dijagnostiku za audi a4 b5, dakle obd II 16 pin kabel

s jedne i usb sa druge strane, autodatu, etku i vag.com. Fino po uputama

instaliram najprije na laptop taj obd kabel i drivere za isti, dalje

instaliram vag i sve kako treba biti, podesim port, sve fino piše da je

instalirano, pronalazi kabel na laptopu, na vag-u kod opcija na testu javlja

da je kabel pronadjen i da je sve ok...no kad spojim obd u auto i dam

kontakt i pokrenem vag i idem na SELECT i 01-engine opće ne prepoznaje

kontroler, piše traži traži ...(ne izbaci zelene kodove/oznake) i javlja controler not found ??

 

Kako uspostaviti vezu sa autom/ecu, probao sam promjeniti portove,

instalirao kabel i probao na sva 3 porta no niti na jednom ne prepoznaje

ecu/auto, sad sam opet sve po defaultu vratio na port 1. Kod frenda na

računalu isti program, isti kabel sve radi bez greške, isti postupak, npr. očitaš

greške, pobrišeš ih i sl.

 

Svaki savjet dobrodošao, jer vjerujem da se radi o sitnici na mom laptopu sam treba znati

kaj je a ja to nažalost skupa s njime neznam.

 

Bela

Link to comment
Share on other sites

Probaj se spojiti na ABS kontroler ili na AirBag.

Ako tamo sve uredno prolazi, znaci da je greska u autu.

Naime, A4 B5 od '95 - '97 imaju vanjski imobilizator (nije u kontrolnoj ploci) i on vrlo cesto blokira komunikaciju sa ECU-om motora.

 

Zatim, valjda znas da mora kontakt biti upaljen za vrijeme spajanja na dijagnsotiku.

Link to comment
Share on other sites

Jep sve znam, ali sve je identično kod njega i mene osim laptopa, dakle ista dijagnostika instalirana na 2 laptopa, isti controler , tj. dakle isti uređaj za spajanje samo laptopi drugačiji i kod njega radi a kod mene ne, oču reč kod njega uredno spoji dijagnostiku sa mojim autom a kod mene neče, kaže nemože nač konntroler ?? u Nečem je caka samo treba dokučiti u čemu, e sad, već smo svašta sprobavali par dana i ništa, instalirali smo VAG COM Release 409-1, ali je on prije imao kaže na tom laptopu instaliran i neki drugi vag com kojeg je maknuo, da nije caka u tome da su neki dijelovi tog starog vag-a ostali u compu a preduvjet su da kod njega radi sad sve to a kod mene ne ??

Link to comment
Share on other sites

Creckana dijagnostika, stavi vag com onaj kaj je dosao sw sa cd om od kabela, sa updejtanom verzijom ne radi, iskljuci automatski update u vag comu da ti ga ne shebe,...probaj pa javi.. i driver sa cd-a koristi

tak sam ja imao slucaj... i novi softwer/driveri nisu radili a stari su..

Link to comment
Share on other sites

Ako je USB dijagnostika - moras i drivere instalirati.

Znaci, nakon kaj se pokrene instalacij Vag-Com-a i nakon kaj zavrsi, mora te pitati dal zelis i drivere staviti.

Bez drivera nema nista.

 

I, mora biti WinXp.

I, to je to.

 

Ako je dijagnostika na serijski port, onda ima malo prckanja po portovima dok ne proradi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti slučaj kao Bela...nije mi palo na pamet da moze bit do laptopa, probao sam na jedno 5-6 različitih auta (seat, vw, audi) i nista, komunikacija s kablom OK ali s autom 0 bodova. Koristio sam vag-com koji je dosao s kablom. Sad fakat nemam gdje ni probat vise jer mi je na sva 4 nova laptopa svugdje 7-mica (ako je uvjet za normalan rad XP) Probat cu na 7-mici pa javim

Link to comment
Share on other sites

probaj uključit u ProgramOptions , Force DumbMode.. meni isto tak nije radilo kad sam to uključio sve je proradilo.

 

btw. jel neko probo novi vag-com 10.6 ?

 

Probat ču danas to sa dump mode.

 

Datum ne igra ulogu .

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi, kad idem na test sve ok, interface found, controller ok, idem na dump uključim pa save pa probem pa neče, po opet isto i idem na sve i neče, traži traži cca 1 min i javi grešku controller not found, a uredno ako mu u procesu traženja isključim kontakt javi grešku da ili nije nešto spojeno ili da nije dat kontakt.

 

E sad dal imaveze sljedeče: isti program sa istog cd-a instaliran na tri compa, moja 2 i frendov laptop kod kojeg jedino radi, na moja 2 neče ni na jednom, e sad pod LICENSE STATUS kod njega piše shareware, na mom jednom piše fully registered/activated dok na drugom mi piše NOT TESTED ??? No na tom najviše sprobavam a piše mi please test on car before registering ... ima li to kakve veze ili je to samo do softwerskog self updetanja i takvih sranja ???

Link to comment
Share on other sites

Isti problem sam imao sa svojim kabelom, jer se prije instalacije programa treba blokirati (firewall-om) da se ne spaja na internet. Cim se je spojio, odmah je zablokirao i ne radi.

Odnio kabel kod covijeka koji zna u cemu je problem (reprogramirati neki procesor unutra), i radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Ček i kaj da sad ja radim na kraju ? Ne spaja mi se na net nigdje jer isključim wireless i mreža je dead, opet mi nije jasno kako kod njega radi kod mene ne a sve isto samo je moj book na kojem sprobavam asus a njegov acer, drugi mi je lg ali je baterija mrtva pa moram preko produžnog kablea i ta sranja pa na tom više ne isprobavam. Kod koga bi ja išao tko to može konkretno rješiti, jer mi dodje da kupim acera i da mi dela sve kako treba, frend je jučer možda banalno glupavu stvar reko, kao možda je tvoj book ''prejak'' za to ????

Link to comment
Share on other sites

Ček i kaj da sad ja radim na kraju ? Ne spaja mi se na net nigdje jer isključim wireless i mreža je dead, opet mi nije jasno kako kod njega radi kod mene ne a sve isto samo je moj book na kojem sprobavam asus a njegov acer, drugi mi je lg ali je baterija mrtva pa moram preko produžnog kablea i ta sranja pa na tom više ne isprobavam. Kod koga bi ja išao tko to može konkretno rješiti, jer mi dodje da kupim acera i da mi dela sve kako treba, frend je jučer možda banalno glupavu stvar reko, kao možda je tvoj book ''prejak'' za to ????

 

Dovoljno je da se jedan put spoji. Ako ti se spojio nakon instalacije i aktivacije, to je to.

Koja je verzija SW-a?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...