Jump to content

auto ne pali. opel 1.6


Recommended Posts

evo imam problem , motor je 1,6 8v

ovak svijecice bacaju iskre ali su suhe, osiguraci su u redu ali auto samo vergla.

sad sumljam na pumpu goriva jer nema onog zvuka kod kontakta a i ako sam dobro gledal ne baca benzin u motor. ima tko kakav savjet ili nekaj?

Link to comment
Share on other sites

ECU iz nekog razloga nije upalio relej pumpe...

 

Drito kratko spoji relej pumpe i riješi to odmah u startu...

 

Mislim može crći pumpa, ali su male šanse ako nemaš LPG i ne voziš na rezervi..

 

Prije da je krepao ECU ili relej ili neki senzor.

Link to comment
Share on other sites

Moze biti i senzor radilice . Ali prije da je pumpa goriva . Do sada je sve dobro radilo ili ?

 

dofural sam se doma cist normalno, za pola sata idem na cugu i kad ono nist.

gledal sam releje ali budem jos sutra provjeril, vjerojatno je pumpa kak ste mi i potvrdili.

da ispod sjedala je

Link to comment
Share on other sites

Ako ne znas gdje je relej, za pocetak provjeri ispod sjedala jel ti pumpa dobija struju na kontakt (multimetar, probirstift). Ako dobija struju kako treba, a ne radi (ne cujes) znas da je pumpa

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Prvo pokušaj upalit auto na plin, daj kontakt i odmah drži dugme za prebacivanje plin/benzin dok ti se ne upali lampica od plina (na tom prekidacu cca 10 sekundi) i onda pali! Tako ćeš najprije vidit jeli pumpa ;)

Link to comment
Share on other sites

pumpa radi relej novi a auto i dalje ne pali.

izvadio sam pumpu stavio na plus i minus i zjala je, promjenio relej, kresnuo auto a pumpa je bila vani isto radi.

spojio sve kresnuo auto samo vergla. odpojio lajtung i onda je pod pritiskom bacilo van benzin tak da pumpa radi.

sad moguce jos da je lajtung zastopani? ili dizna posto je mono point??

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

Pa provjeri jel ECU baca napon na injektor i bobinu? Jel ti baca gorivo i iskru?

 

Jel ti uopće ECU upali pumpu? Ako ti npr: ne valja senzor radilice, nećeš dobiti niti benzin niti iskru, a niti će auto upaliti.. :D

 

A može biti i neispravan imobilizator ako ga imaš, pa zato ovo gore ne dobivaš...

Link to comment
Share on other sites

evo zamjenjana pumpa, ona stara je radila ali slabije ali opet ista slicna stvar. auto upali radi sec 2, digne ler gas na cca 2000 i onda krepa.

sva sreca saznal sam kak paliti auto direkt na plin pa se mogu bar voziti pa cu u utorak na servis odfurat.

 

ima ko kakvu ideju o cemu je rijec? da nije zbilja ECU otisel

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...