Jump to content

1.9cdti-problem na 2k/rpm


Recommended Posts

Eto,dugo sam bio bez problema...:doh:

 

Zadnji put kad se dogodila ista stvar sa kompom da je riknuo,Drndaku sam ostavio auto i nakon toa se pocelo dogadat to .

 

Kaze da je bio problem kod regulatora napona koji je palio komp navodno.

 

Moze biti povezano i nemora. :thumbsup:

 

Na 2000 okretaja (najvise se osjeti u 2. i 3. brzini) kada konstntno drzim gas i LAGANO pocnem ubrzavat,auto nekako potone,tj napravi nekakvu zadrsku. Koda se zblesira i zaboravi dali da krene ili stane. To je djelic sekunde.

Kao da zatrokira,ali ne cuje se nista stranoga.

Drzim gas na 2000rpm lagano krecem i kao da stane/krene odmah. Ne jako ali se osjeti dosta.

 

Zivcira me jer se (ko bi rekao u zadnje vrijeme) normalno vozim,i npr na zelenom valu se hocu prestrojit i stisnem gas i to mi napravi.

 

Probao sam iz druge sa 1500rpm i iz 3. sa 1800rpm pun gas i apsolutno nista se ne dogodi - normalno vuce.

 

Bio sam kod Marekovog punca (Hvala Marek) na dijagnostici i dize nisu.

 

Isli smo gledat tlak turba.

 

2. brzina -2000 rpm- stisnem gas lagano i u tom trenutku kad se dogodi to ZADANA VRIJEDNOST kpa je cca 180 a TRENUTNA je cca 120 kpa. Isto tako i u 3. na 2000-2100rpm i onda nakon toga skoci normalno.

 

Kada napravim istu stvar ali sa punim gasom,ne dogodi se tolika razlika koliko mi se cini i auto ne cimne.

 

Ista stvar se dogada SA i BEZ P-boxa.

 

Gledane su vrijednosti ulaza zraka i ostale stvari-sve pokazuje u redu.

 

Eto,neznam kako bi vam to najbolje jos objasnio,mozda Marek kaze koju jer se vozio samnom.

 

Sto mislite da bi moglo biti?

-Zamasnjak jer sam na niskoj brzini i 2000rpm

-Turbina i lopatice

-Senzor tlaka

-Egr? ciscen prije 2mj.

-Dizne (koje nisu zapavo-potvdio covjek koji radi kod Purica)

-Ostalo

 

Molim vas za pomoc jer cu izluditi sa time vise.

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Kevin- Nema gresaka nikakavih.

 

Zadana i trenutna vrijednost svih stavki je ok. Zrak,usis,dize..Sve..

 

Jel moguce da je do mape? Iako je origialna moja koja je i bila?

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

150ks je.

 

Stangica je ok,sad pogledao. Ona je labava ali takva je uvijek i bila. Ne plese skroz ali je pomicna.

 

Filipe ajd pogledaj kod sebe jel ju mozes pomaknut. Kad ju gledas odozgora dal ide gore dolje

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

Ja sam to maknuo frend odnosno Elmin je maknuo te leptirice,nebi ih ni diro al na njegov nagovor sam to napravio nakraju se uspostavilo da je dobro sta sam ga posluso :)

Al ja mislim da se nesmiju micat jer kad se auto ugasi cujea onak neki zvuk nakon 15ak sec koda se ti leptiri "zakljucaju" i stangiva se okrene,sad neznam mislim da treba bi vodoravno.

 

Kireta ti je imo s tim leptirima cirkus pa pitaj njega kakve su nus pojave mozda je slicno ko kod tebe pa znas sta trebas radit.

Inace,nije to je 2-3h posla tak da nije nis strasno sam sta ti neki tokar treba napravit cepice i ispolirat granu iz nutra da se to ocisti kak se spada ;)

Edited by Filip3333
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...