Jump to content

Mali kiler ulja, koji auto ima?


Recommended Posts

Treba mi kiler ulja kompaktnih dimenzija, u biti treba mi informacija koji auto ima kiler ulja do cca kakvih 17-20 cm šririne, i do nekih 7-8 cm visine.

 

Ili eventualno ako znate da neki auto ima kiler rashladne tekućine tako malih dimenzija, pa da uzmem njega.

 

Iskoristio bih ga kao dodatni kiler vode za turbinu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zato jer mi je fora imat dodatni kiler, da mogu dečkima ispred pekare kad dođem kupit burek pokazat da imam četrnaest kilera ispod haube... ono... rejsam se i to... :cheer:

 

A daj mi reci na kojoj snazi motora je potrebno staviti taj upgrade? Kod točno 287,13 KS? Ili...? :lol:

 

Hoćeš da ti ja dam broj inženjera iz Opela koji su izdali servisnu obavijest da je potrebno ili napraviti tzv. "cooling mod" sa izmjenom postojećeg setupa cijevi koje dovode rashladnu tekućinu na turbinu (ili to odraditi ugradnjom dodatnog hladnjaka) ili ćeš sam pronać broj i ti im javit da su se zajebali kad su proračunali da je to potrebno napravit?

 

U biti, čudi me da tebe nisu pitali prije nego su to išli radit... pih... koji amateri... :drink:

 

Može sad i ubuduće bez glupih pitanja i zaključaka o restrikcijama protoku itd..? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Z20LET nema hladnjak ulja, osim ako si ga dodao...

 

Hladnjak vode, tj. turbine je sasvim dovoljan onaj veliki što hladi motor... Provjeri koliko ti raste temperatura vode i vidi jel moraš otvarati rupe za hlađenje na haubi...

 

Ovaj dodatni hladnjak VODE turbine je definitivno nonsencse... A vidim da se i cali slaže..

Link to comment
Share on other sites

Z20LET nema hladnjak ulja, osim ako si ga dodao...

 

 

Hebote, sad mi je jasno zakaj GM / Opel propada... oni pojma nemaju da Z20LET nema hladnjak ulja... oćeš im ti to javit ili ja?

 

FYI: Z20LET ima tzv. "izmjenjivač topline", sustav koji zamjenjuje klasnični uljni kiler, ali ipak postoji. :thumbsup: I obavlja svoju funkciju savršeno.

Link to comment
Share on other sites

Hebote, sad mi je jasno zakaj GM / Opel propada... oni pojma nemaju da Z20LET nema hladnjak ulja... oćeš im ti to javit ili ja?

 

FYI: Z20LET ima tzv. "izmjenjivač topline", sustav koji zamjenjuje klasnični uljni kiler, ali ipak postoji. :thumbsup: I obavlja svoju funkciju savršeno.

 

Znam da ima to čudo... Iako ga nikad nisam vidio ni uživo niti na slici...

 

Pa mislim ako već hoćeš neki dodatni hladnjak, pojačaj ovaj od ulja... :thumbsup: Ovaj od vode nema smisla, jer prvenstveno ulje hladi turbinu i ležaj, a voda samo dodatno hladi kučište turbine... :D

 

Nego, usput, jel imaš možda sliku tog čuda da vidiš što je to točno i gdje se nalazi... :)

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim ako već hoćeš neki dodatni hladnjak, pojačaj ovaj od ulja... :thumbsup: Ovaj od vode nema smisla, jer prvenstveno ulje hladi turbinu i ležaj, a voda samo dodatno hladi kučište turbine... :D

 

 

A kučište turbine nije dio turbine?

 

Jaooooooo...

 

Kad stavim naslov threada: "mr. G i Cali da li smatrate da je pametno staviti kiler vode na moj auto?" onda se osjećaj prozvanim i piši svoja mišljenja, do tada... odi zahebavaj nekog drugog...

 

OK?

Link to comment
Share on other sites

Samo ti kažem da nemaš smisla... Voda/crijevo iz turbine ide direktno u ogroman veliki hladnjak vode.. Osim ako imaš minijaturni hladnjak vode kao na calibri turbo...

 

Stoga, stvarno ne vidim razlog zašto bi ta ista voda prije velikog hladnjaka prošla kroz još jedan manji hladnjak... :P

Link to comment
Share on other sites

borise sine,malo se ipak upristoji u odgovorima i ne bahati se!!

ozbiljno sam ti pitanje postavio i ozbiljan odgovor onda očekujem

od tebe!!

a kad sklopiš "barem jedan motor svojim rukama" tada budem

možda ušao u debatu s tobom...a do tad pristojnije odgovori na

pitanje kad se postavi...s argumentom naravno!!

 

dakle,šta kažu OPELOVI injžinjeri,zašto je potrebno dodatno

hladit turbinu??

Link to comment
Share on other sites

borise sine,malo se ipak upristoji u odgovorima i ne bahati se!!

ozbiljno sam ti pitanje postavio i ozbiljan odgovor onda očekujem

od tebe!!

a kad sklopiš "barem jedan motor svojim rukama" tada budem

možda ušao u debatu s tobom...a do tad pristojnije odgovori na

pitanje kad se postavi...s argumentom naravno!!

 

dakle,šta kažu OPELOVI injžinjeri,zašto je potrebno dodatno

hladit turbinu??

 

 

Jaooo... kaj ćemo sad čupat tko je kad što složio / raskopao / napravio / radi u životu...?

 

Kad mi počnete pametovat a neznate o čemu se radi nemojte niti očekivat bolju reakciju.

 

Uglavnom, stvar je u tome što su inženjeri shvatili da se kučište turbine / turbina previše griju usljed toga što tekućina koja na nju dolazi nije dovoljno niske temperature, to je u biti servisna obavijest za motore Z20LEH, te je poželjno da se napravi modifikacija koja će omogućit da se turbina dovoljno kvalitetno hladi.

Zbog toga je poželjno da se ili ugradi taj "cooling mod" koji sadrži modificiranu cijev za dovod vode sa nešto drugačijim mjestima za priključke, ili što je još efektnije, ugraditi dodatni hladnjak kroz koji će proći rashladna tekućina te se dodatno ohladiti.

 

Jel sad u redu da si ugradim dodatni hladnjak rashladne tekućine? :)

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, stvar je u tome što su inženjeri shvatili da se kučište turbine / turbina previše griju usljed toga što tekućina koja na nju dolazi nije dovoljno niske temperature, to je u biti servisna obavijest za motore Z20LEH, te je poželjno da se napravi modifikacija koja će omogućit da se turbina dovoljno kvalitetno hladi.

Zbog toga je poželjno da se ili ugradi taj "cooling mod" koji sadrži modificiranu cijev za dovod vode sa nešto drugačijim mjestima za priključke, ili što je još efektnije, ugraditi dodatni hladnjak kroz koji će proći rashladna tekućina te se dodatno ohladiti.

 

evo,vidiš da znaš ljepo odgovorit!:naughty:

 

pošto je problem dobro poznat,idealnije riješenje češ postiči

ugradnjom efikasnijih(racing) ventilatora(proguglaj ih!) i s 82 stupanjskim termostatom!

imat češ daleko hladniju vodu u sistemu nego sa pol litarskim kilerom

koji zahtijeva stalno određenu brzinu vozila da ohladi vodu prije ulaska u kučište!!

Link to comment
Share on other sites

Kad moram tak reć, ne kužiš bit problema, nije stvar u temperaturi ukupnog volumena rashladne tekućine, već samo u onom dijelu koji ide na turbinu.

 

Znači, temperatura vode u sistemu je čist ok, čisto da znaš, nije ti baš idealno niti imat "hladni" termostat jer za efikasnost motora nije nužno bolje imati nižu temperaturu, odnosno optimalno je imati čak i nešto višu radnu temperaturu, naravno opet dovoljno nisku da se otkloni mogućnost pregrijavanja, itd.

 

Efikasnijim hlađenjem rashladne tekućine došlo bi do toga da ona postane "prehladna", što nije idealno za motor i njegov rad. Znači meni ne treba niti hladniji termostat, niti veći kiler, niti jači ventilator, već samo nešto da ohladi vodu koja ide na turbinu.

 

Problem je u "nespretno" dizajniranom sistemu za dovod rashladne tekućine do turbine, i tu onda uskače ovaj kiler ili "cooling mod" koji u biti doprinosi tome da se turbina kvalitetno hladi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...