Jump to content

Naletio na rupu i pukla guma - ici na osiguranje?


Recommended Posts

Sve pise u subjectu - naletio na rupu sa mozda 40 km/h i pukla guma. Evo auto sjedi na felgi.

 

Jel ima kakvo osiguranje ili nesto što pokriva takve štete? Kakva je procedura sada?

 

Znam da je to tocno ta rupa jer se culo jebeno DUM kad sam naletio na nju i 20 minuta kasnije guma prazna - ostatak puta bila super cesta

Link to comment
Share on other sites

Ukratko-odi i kupi novu gumu,mos se hebat :/

 

Da ti je isti tren pukla guma trebo si stat,nazvat policiju i onda bi se vidilo ko je zatrazio te radove dal je privatna osoba il drzava,ako je privatna osoba nemas srece ako je drzava imas srece :)

 

Al inace mislim da ti i kasko to pokriva ;)

Link to comment
Share on other sites

neki kazu da su uspjeli naplatiti, zove se policija, rade zapisnik, ide se u ceste i tako...

 

lega je tako sjebao gumu i felgu i nikada nije dobio nista...

 

mislim da je bila opsirna tema o teme na starom forumu

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti je rečeno! Vrati se jako blizu mjesta gdje je pukla guma, sva 4 i zovi policiju da napravi zapisnik. Ako je na javnoj cesti, mozes utuziti hrv.ceste za štetu gume i eventualno felge ukoliko je oštećena.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto čuo da se može naplatiti ta šteta od županije/lokalne uprave/države u čijoj je nadležnosti ta cesta, a i bilo je po novinama to da se može i da je netko to radio. Isto kao kad pregaziš jelena pa ti lovačko društvo isplati štetu ili kad naletiš na nešto na autocesti pa ti Hrvatske autoceste isplate štetu

 

Samo treba bit zapisnik od policije

Link to comment
Share on other sites

Kad naletis na jelena ili neku drugu zivotinju na drzavnoj cesti ti placas stetu za zivotinju i za auto.... Bio je nedavno clanak na nekom od portala gdje su medvjeda kapitalca procijenili na 20k eura.... Autoput je druga prica...

 

A ovo za ceste, ako je neobiljezena rupa, onda je moguca naplata od cestara.... Bilo je par slucajeva gdje se je par auta naslagalo sa razvaljenim gumama, dosla murija, napravila zapisnik i s time na osiguranje od cestara...

Link to comment
Share on other sites

Kad naletis na jelena ili neku drugu zivotinju na drzavnoj cesti ti placas stetu za zivotinju i za auto.... Bio je nedavno clanak na nekom od portala gdje su medvjeda kapitalca procijenili na 20k eura.... Autoput je druga prica...

 

 

 

Ako nema znaka za divljač dobije se normalno lova od lovačkog društva ako je osigurano... Kolega s honda cluba imao nedavno takvu situaciju....

Link to comment
Share on other sites

Kad naletis na jelena ili neku drugu zivotinju na drzavnoj cesti ti placas stetu za zivotinju i za auto.... Bio je nedavno clanak na nekom od portala gdje su medvjeda kapitalca procijenili na 20k eura.... Autoput je druga prica...

 

A ovo za ceste, ako je neobiljezena rupa, onda je moguca naplata od cestara.... Bilo je par slucajeva gdje se je par auta naslagalo sa razvaljenim gumama, dosla murija, napravila zapisnik i s time na osiguranje od cestara...

 

Skroz si u krivu što se ovog tiče. Prijatelj iz Slavonije je imao 3 puta sudar s divljači i sva tri puta je dobio odštetu od lovačkog društva. Odštetu ne možeš dobiti jedino ako postoji znak za divljač. Ali o tome ne pričamo.

 

Istva stvar treba vrijediti i kod rupa. Ima znak da je oštećen kolnik? Kriv si. Nema znaka - kriv je onaj tko je nadležan za održavanje ceste

Link to comment
Share on other sites

Odnio gumu, zakrpati ce je jer nije pukla na bocnici nego na utoru gazne povrsine

 

murphy nikada ne spaav

 

Jako je čudno da guma od udarca tak pukne, gotovo nemoguće... Guma koja rukne zbog rupe u pravilu baš i nije za krpat...

Link to comment
Share on other sites

Jako je čudno da guma od udarca tak pukne, gotovo nemoguće... Guma koja rukne zbog rupe u pravilu baš i nije za krpat...

 

ja sam tak sjebo 2 gume u razmaku od 7 dana, na Šestinskom dolu, drugi put je i felga najebala, tako da moguće je itekako.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...