Jump to content

Polo i zapečene kočnice?


Recommended Posts

Znači, vratili se s godišnjeg, ženin Polo u garaži 2 i pol tjedna, pokušavam ga večeras istjerati iz garaže, auto ni makac. Divljački stišćem gas, auto se samo malo cima, ali ne može krenuti. Nakon par minuta pokušavanja sam odustao. Izgleda da su se nekako zapekle kočnice te nisam sada siguran što napraviti.

 

Ručna je bila dignuta tako da nisam siguran da li ručna radi probleme ili su se pakne zapekle.

 

Inače, supruga mi kaže da malo teže kreće s autom ako joj stoji dan-dva na parkiralištu te stalno diže ručnu kada parkira. Molim savjet kako dovesti auto u vozno stanje.

 

P.S. I dalje ne vjerujem da se ovo dešava...

Link to comment
Share on other sites

Riješeno na način (ja nisam htio divljati sa ženinim autom) da je supruga ubacila u prvu i gas-gas mic po mic sa zablokiranim stražnjim kotačima istjerala auto do pola van iz garaže. Tada je ubacila u rikverc i točkovi se odblokirali.

 

Svašta...

Link to comment
Share on other sites

Riješeno na način (ja nisam htio divljati sa ženinim autom) da je supruga ubacila u prvu i gas-gas mic po mic sa zablokiranim stražnjim kotačima istjerala auto do pola van iz garaže. Tada je ubacila u rikverc i točkovi se odblokirali.

 

Svašta...

 

Promjeni sajle rucne kao sta sam napiso post iznad i neces vise imat problema sa stekanjem

Link to comment
Share on other sites

Budemo provjerili sajle, ali ako je sajla u pitanju, zar ne bi nakon spuštanja ručne drugo podizanje ručne trebalo ići lakše jer sajla nije otpustila? Ja sam spuštao i dizao ručnu (da kao razradim) te mi je svako dizanje bilo jednako teško kao da sajla stvarno koči i otpušta.

 

Možda je neki problem kod stražnjih doboša i nožne kočnice?

Link to comment
Share on other sites

ljepo su ti rekli sajla je problem... vjerovatno je košuljica negdje šuplja i sva ta prljavstina i vlaga je usla unutra.. ništa čudno za te krajeve :)

 

Kad odblokira nediraj ručnu neg stisci samo noznu... ako neblokira rjesio si u cem je problem.... jer mehanizam isto radi ki kad potezes rucnu (ajd sem te poluge koja siri pakne)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...