Jump to content

Strojba obrada klipova


Recommended Posts

Treba mi netko tko ima dovoljno velik tokarski da primi klip i klipnjacu i da

mi obradi čelo klipa.. Skine cca 0.5mm i upusti sredinu 1mm

Uglavnom napravi ovo:

Rover_Maestro___220_Turbo_piston_set

 

Bolcen koji drži klipnjacu je uprešan a nema osigurače kao neki i svi mi govore da ih neidem isprešavat da nebi bilo sra**

 

Klipnjača je na najširem djelu 72mm ak se dobro sjecam

Ovdje nitko nema dosta velik tokarski + svi se boje klip stavit u tokarski

 

Frend ide sutra il prekosutra u Zagreb pa ak bi bilo moguce da ih netko obradi isti dan

 

I ak mi moze glavu poravnat to bi bilo savršeno...

Link to comment
Share on other sites

pa manualac je jednako tocan ko i cnc .... to se moze komotno napravit na obicnoj tokarilici

 

 

Zast ne skidat klipnjace?

sam trebas paziti na preši da ne ostetis bok klipa dok ispresavas , zgrijes mali lezaj klipnjace i to ide van lako.

Link to comment
Share on other sites

pa manualac je jednako tocan ko i cnc .... to se moze komotno napravit na obicnoj tokarilici

 

 

Zast ne skidat klipnjace?

sam trebas paziti na preši da ne ostetis bok klipa dok ispresavas , zgrijes mali lezaj klipnjace i to ide van lako.

 

Kad to budes radio reci nam kako je ispalo i jel sve zavrsilo u smecu.:D

Link to comment
Share on other sites

Htio sam danas ispresat al mi moj mehanicar nije htio, a samog me malo strah jer nisam to nikad radio...

 

Sto se tice obrade, radim na cnc-u, al nemam glodala za tako sitno, a i na tokarici se to moze puno bolje napravit. I rucno nije problem samo treba pomalo radit...

Link to comment
Share on other sites

Probaj i ti u supi grijati mali lezaj (koji, btw, .......nije lezaj nego cvrsti spoj) i javi kak je ispalo.:D

Kad bi znao sta se desava prilikom grijanja dva elementa u cvrstom spoju i koja je tolerancija bolcna u odnosu na klip, nebi postavljao ovakva pitanja.

Montaza ....da, ali demontaza.:no2:

Link to comment
Share on other sites

Htio sam danas ispresat al mi moj mehanicar nije htio, a samog me malo strah jer nisam to nikad radio...

 

Sto se tice obrade, radim na cnc-u, al nemam glodala za tako sitno, a i na tokarici se to moze puno bolje napravit. I rucno nije problem samo treba pomalo radit...

 

 

 

Teško da ćeš nac tokarilicu sa tako velikim provrtom osovine

 

Najbolje bi bilo isprest tako da si napravis neku prirucnu napravu

Koja je pola od promjera klipa i onda nemaš kaj sjebat

 

Nije to posao za glodalicu

 

Ako se nesnadjes zovi rijesit ćemo

Link to comment
Share on other sites

Teško da ćeš nac tokarilicu sa tako velikim provrtom osovine

 

Najbolje bi bilo isprest tako da si napravis neku prirucnu napravu

Koja je pola od promjera klipa i onda nemaš kaj sjebat

 

Nije to posao za glodalicu

 

Ako se nesnadjes zovi rijesit ćemo

 

 

Klip nije cilindrican na mjestu gdje bolcn ulazi i to moze biti problem.

To je idalno za glodalicu da se ne skidaju klipnjace. Pola sata posla za program i 2 glodala (jedno s radijusom).

Link to comment
Share on other sites

Htio sam danas ispresat al mi moj mehanicar nije htio, a samog me malo strah jer nisam to nikad radio...

 

 

http://www.newtonnet.co.uk/coupe/service/webtech/iindex.asp@id=12499#_12499

 

To ti tak izgleda.

Tu imas manual od tog motora

http://www.newtonnet.co.uk/coupe/service/mechanical.htm#8

 

tu ti je manual od ostatka auta

http://homepage.ntlworld.com/g.bestwick/getz.rar

 

Sto se tice obrade, radim na cnc-u, al nemam glodala za tako sitno, a i na tokarici se to moze puno bolje napravit. I rucno nije problem samo treba pomalo radit...

 

ak radis na cncu... kakvom uopce? kaj nemate nekog s tokarskim il cnc tokarilicu pa tu sitnu obradu mozes unjest rucno na samom stroju .

 

Dok pozicioniraš klip na glodalici , nadjes središte, isprogramiraš sve pa odvrtiš program izgubiš puno vremena.

 

Tokarilica je uvijek u centru. Sam poravna klip tih 0,5mm , ukopa središte 1,5mmm i nakon toga obori rubove. Bilokoji tokarski moze primit klip jer se papuce daju okrenut i na suprotnu stranu.

 

 

ako imaš pristup strojnoj mozes si napraviti sav alat za uprešavanje i isprešavanje bolcne. A obican industrijski fen ti moze zagrijat celik do crvenog ( 600 stupnjeva )

 

 

 

edit:

 

daj premjeri kolko je debelo celo klipa, meni to izgleda tanko na slici u manualu

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Radim u palfingeru, znaci sasije za dizalice i slicne stvari, sve je u stotu milimetra, al mi je najmanje glodalo fi100

Stroj je ceski varsdorf tos whq13cnc, i uz dobar alat mogu napravit i blok motora ak treba :P

Problem je sta imamo serijsku proizvodnju i alati se kupuju po potrebi i do sad nam nisu trebala mala glodala..

 

Imam tokara koji bi mi to napravio, al moram ispresat klipnjacu. To cu na kraju i napravit...

 

Hvala na linku, ima jako korisnih stvari

Link to comment
Share on other sites

killer ih je u šupi sa brenerom zagrijao i stavili i nikad problema oko toga..

očito i ljudi kojima mehanika nije ni blizu struka znaju više

 

da al sam imao 8 komada viška na kojima sam isprobavao, uglavnom na hondi bolcnu moraš isprešat van sa prešom, i onda ako nemaš dobar kalup tj. držač klipa klip se jednostavno raspadne jel treba nekih 100-150 bara da izbije bolcnu

 

a griješ kad vraćaš, ja sam tak radio da sam ostavio bolcne na -30 u škrinji i zgrijo klipnjaču išlo je bez sile

onda sam kasnije skužio da je semifloating bezveze i napravio konverziju na full floating

Link to comment
Share on other sites

killer ih je u šupi sa brenerom zagrijao i stavili i nikad problema oko toga..

očito i ljudi kojima mehanika nije ni blizu struka znaju više

 

da al sam imao 8 komada viška na kojima sam isprobavao, uglavnom na hondi bolcnu moraš isprešat van sa prešom, i onda ako nemaš dobar kalup tj. držač klipa klip se jednostavno raspadne jel treba nekih 100-150 bara da izbije bolcnu

 

a griješ kad vraćaš, ja sam tak radio da sam ostavio bolcne na -30 u škrinji i zgrijo klipnjaču išlo je bez sile

onda sam kasnije skužio da je semifloating bezveze i napravio konverziju na full floating

 

 

Ajde, sva sreca da si si frendu objasnio da ne laprda vise. Tebi valjda vjeruje.;)

A sve to zbog njegovog komentara u nekoliko topica, da se ne petlja u stvari koje nezna i ne razumije, pa ni ne pise o njima.

Yeah, right.

Link to comment
Share on other sites

onda sam kasnije skužio da je semifloating bezveze i napravio konverziju na full floating

 

nije to tak lose, koristis površinu bolcne koja je u klipu kao lezaj umjesto površine bolcne koja je u klipnjaci. Imas vecu povrsinu lezaja.

Link to comment
Share on other sites

kimi nemoj se izvlačiti iz svojih lazi i trabunjanja..

kad si drugima tako radio bjezao si im po dvorištu :lol:

Nemoj da zovnemo filipa333 da ti objasni stvar ili dvije o turbinama, pa malo o razlikama u autima spomenutim danas, pa u semi floatu za koji si rekao da se nemoze napraviti...

Nepravi se pametan jer ti neide, ai i pise sve na stranici prije...

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

kimi nemoj se izvlačiti iz svojih lazi i trabunjanja..

kad si drugima tako radio bjezao si im po dvorištu :lol:

Nemoj da zovnemo filipa333 da ti objasni stvar ili dvije o turbinama, pa malo o razlikama u autima spomenutim danas, pa u semi floatu za koji si rekao da se nemoze napraviti...

Nepravi se pametan jer ti neide, ai i pise sve na stranici prije...

 

 

Majko mila.:drink::drink:

 

Da mi je tvoja glava da se malo odmorim.

Link to comment
Share on other sites

ja na smartovima redovito svaki dan ispresavam klipove sa kljpnjaca, samo moras imat kalup u koji dodje klip i to ide bez frke

 

kad vracam obavezni sa letlampom zagrijem klipnjacu i samo pustis unutra bolcn i sam od sebe upada bez preše

 

 

a klip se tokari tako da ga NE SMIJES PRIMIT BOCNO jer on nije valjak, nego kroz osovinu stroja na drugu stranu van i naslanja se na unutranju stranu klipa, pogledaj pa ces vidjet

 

 

 

javi se BRANE na forumu, on to to odradi bez pol frke

 

 

a 1mm ukopat je besmisleno

Link to comment
Share on other sites

Malo truda oko izrade pripreme, napravio program na cnc-u, još malo truda oko centriranja svakog klipa i 3h kasnije su sva 4 klipa bila gotova

 

2011-08-30172107.jpg

 

2011-08-30173415.jpg

 

Čelo je skinuto 0.5mm i ovaj ukopani dio je 1mm

 

Jos cu samo ispolirat fino i gotovo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...