Jump to content

Lakiranje plastike - kako, čime?


Recommended Posts

Posto su mi prednji grillovi apšisali, a imam ih priliku skinuti, zanima me:

 

Kako ih pofarbati, pripremiti i koji primer/boju/bezbojni koristiti?

 

Radi se o ovim grillovima, a razmišljam i difuzor onda odmah polakirati u mat crnu.

 

grillum.jpg

 

Dakle, idu u mat crnu.

 

 

 

Koliko dobro se drzi protiv ljuštenja/kamenčića?

 

P.S. koliko bi me takav posao koštao u nekoj lakirnici?

 

 

 

 

Zahvaljujem na svim konstruktivnim odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Ako si kad te plastike mazal s onim sranjima za sjaj onda ih moras dobro oprat u nitru,pospricas lagano plastic primer(bilo koje marke,autocolor,standox...),pa ako ima rupica od kamencica pokitas s kitom za plastiku(more i nemora bit),slajfas prije sprickita s 360 vodobrusnim,sprickit(Preporucljivo ti je ista marka za sve),slajfas ovisno o teksturi sprickita 600,800,1200 vodobrusni ili suhi kako oces i spremno za lakiranje

Link to comment
Share on other sites

U Bauhausu, gdje sam kupio slicni takav za felge na raptoru koji traje vec nekoliko godina, a bez da sam cak i bezbojni koristio.

 

 

A gle, valjda bude dobro. Za sad su mi se ti sprejevi pokazali dobrim.

 

 

A kaj ja znam. Ak ne bude dobro, dat cu nekome da mi odradi...

Link to comment
Share on other sites

U Bauhausu, gdje sam kupio slicni takav za felge na raptoru koji traje vec nekoliko godina, a bez da sam cak i bezbojni koristio.

 

 

A gle, valjda bude dobro. Za sad su mi se ti sprejevi pokazali dobrim.

 

 

A kaj ja znam. Ak ne bude dobro, dat cu nekome da mi odradi...

 

ma kad si stavio sliku bila je slika reneko clia s boka neko vrijeme ? :lol:

 

ja sam par plastika farbao s tim sprejevima, tj. onih "kromiranih" plastika.. bez ikakve pripreme, pik traka i udri 2-3 sloja mat crnog i 2-3 sloja mat bezbojnog.. držalo je po godinu dana cca,bi i duže ali su im jedini neprijatelj bili kamenčići pa sam morao ponovno nakon nekog vremena..

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

Negdi sam na vw forumu vidia di je momak s industrijskim femon prosa prosirenja i branike koji su kao i tebi ovi plasticni dijelovi i svemu je vratija sjaj.

I ja mislim na taj nacin napravit sebi jer bi radije da mi ponovo izblidi za godinu dana nego da boja pocme pucat sta je puno ruznije za vidit

Link to comment
Share on other sites

Negdi sam na vw forumu vidia di je momak s industrijskim femon prosa prosirenja i branike koji su kao i tebi ovi plasticni dijelovi i svemu je vratija sjaj.

I ja mislim na taj nacin napravit sebi jer bi radije da mi ponovo izblidi za godinu dana nego da boja pocme pucat sta je puno ruznije za vidit

 

Moje su još i dugo izdržale pošto je auto garažiran dok ekipi sa 197icama odlaze već nakon manje od godinu dana, ovisno od podneblja gdje žive i kako se odnose prema autu.

 

Tako da...ako mi svakih godinu/dvije bude potrebno skidati grillove - nema problema. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma samo kazem jer to sta je taj momak napravija s industrijskim fenom je ispalo odlicno i jednostavno. A provat to napravit ne kosta nista a uvik posli ako neide ili ti se nesvida, moze se obojat

Ako ko vw ekipe zna koji je to golf (nesicam se koja generacij) moze ti dat link

Edited by ..::veky::..
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...