Jump to content

električna servo pumpa


Recommended Posts

koji auto ima jaku el. pumpu?

kod puno motanja lijevo desno mi se događa da mi volan postane tolko tvrd da ga jedva pomaknem (u vožnji) i to moram nekak riješit, pa ako netko zna od kojeg auto bi bilo najbolje to pripasat

radi se o p-106, mjesta za klasičnu pumpu nema, opcija mi je stavit jaču el.pumpu i pripasat ju ili maknut servo skroz van i stavit običnu letvu bez serva

Link to comment
Share on other sites

nesumljaš na tvoju pumpu i na sami njen prijenos? jer u voznji je najmanji otpor i kako tek steka na mjestu... il je pumpa slaba pa na okretajima gubi tlak.... mada je tlak uvjek "isti"...

 

El servo od fijata izbjegavaj :)

Link to comment
Share on other sites

nesumljaš na tvoju pumpu i na sami njen prijenos? jer u voznji je najmanji otpor i kako tek steka na mjestu... il je pumpa slaba pa na okretajima gubi tlak.... mada je tlak uvjek "isti"...

 

El servo od fijata izbjegavaj :)

 

ne sumnjam na pumpu i prijenos jer su se i drugi vlasnici 106-tica(sa servom) bunili na to

auto je za slalom pa se zato više(puno više) mota, u normalnoj vožnji nisam primjetio nepravilnosti

istina, u vožnji je najmanji otpor ako servo radi(ili ako auto uopće nema servo), ali ako servo zašteka onda je puno teže motat nego na autu koji nema servo

hvala na savjetu za izbjegavanje fiata :thumbsup:

 

2nicol: ma daj 3 soma i vozi :P :drink: a prije toga dobiš đir po parkingu pa mi reci kolko bi žganaca trebalo pojest :huh:

Link to comment
Share on other sites

gdje da pronađem te podatke? neznam koji auti uopće imaju el.pumpu a kamoli koje tlakove daju :(

mislio sam ako netko zna za neki veći auto (teži, koji bi trebao imati i šire gume) da ima el.servo pa da si s njega skinem

 

mislim da ću na kraju stavit letvu od ax-a bez serva :(

Link to comment
Share on other sites

ja skontah da mu treba el motor tj takav sistem ki sta je u fijata... :)

 

Sto se tice vag pumpi.. imas mislim 2je vrste tj proizvođača... rikavale i nisu nesto (najbolje pitat nekog tko vozi polo cup) al su znale servo letve pustat ulje....

 

Imah 2 slucaja da pukne plastični spremnik servo ulja al tu je bio kriv akumulator koji je poviše pa je slinio i kiselina bi progrizla plastiku....

 

Trebas imat i dobrog električara da ti motor upogoni jer motor neradi stalno.... a još kad bi mogao ustelovat da na vecim brzinama bude tvrđi milina.. :)

Link to comment
Share on other sites

Na opelu radi stalno i drži tlak. To što letva "ne troši" dok se ravno voziš, pa pumpa uspori, i kad počneš namotavati ona počne zujati jer ubrza da održi tlak je čisto normalna pojava...

 

Možda ti je letva neispravna? Inače električna pumpa je daleko bolje rješenje od mehaničke.

Link to comment
Share on other sites

nije meni problem što ona zuji ili ne zuji, nego jednostavno kod više brzog motanja lijevo desno, volan otvrdne. navodno je pumpa preslaba pa izgubi pritisak

 

vidim slike tih letvi od astre na ebay-u, imaju 3 žice, moja ima dvije, za što će joj treća žica?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno nekakav senzor ili trigger.

 

Fabije I, konkretno, su imale dvije vrste Koyo i TRW pumpe i letve. Jedno s drugim se ne da mješat. Koja je bolja ili lošija ne znam. Na mojoj je bila Koyo, u 66 tkm koliko sam imao auto, nije bilo nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

nije meni problem što ona zuji ili ne zuji, nego jednostavno kod više brzog motanja lijevo desno, volan otvrdne. navodno je pumpa preslaba pa izgubi pritisak

 

vidim slike tih letvi od astre na ebay-u, imaju 3 žice, moja ima dvije, za što će joj treća žica?

 

Ma za uzemljenje.... :lol::lol::lol:

 

:cheer::cheer:

Link to comment
Share on other sites

hvala!

 

onda se to može jednostavno zbrikat na moju instalaciju :)

 

ako sam ja kod sebe stavio iz astre zašto ti nebi mogao... :lol:

 

Samo naravno ako su pritisci ulja slični. Meni električna pumpa radi bolje od originalne mehaničke...

Link to comment
Share on other sites

ja skontah da mu treba el motor tj takav sistem ki sta je u fijata... :)

 

Sto se tice vag pumpi.. imas mislim 2je vrste tj proizvođača... rikavale i nisu nesto (najbolje pitat nekog tko vozi polo cup) al su znale servo letve pustat ulje....

 

Imah 2 slucaja da pukne plastični spremnik servo ulja al tu je bio kriv akumulator koji je poviše pa je slinio i kiselina bi progrizla plastiku....

 

Trebas imat i dobrog električara da ti motor upogoni jer motor neradi stalno.... a još kad bi mogao ustelovat da na vecim brzinama bude tvrđi milina.. :)

 

Mislim da si ti pomiješao što on traži :) Kod fijata i općenito novijih auta, servo je potpuno električni, bez hidraulike.

 

Josip traži električnu pumpu (umjesto mehaničke) koja će biti jača od stare. Ona i dalje pumpa tlak u hidrauliku od serva.

 

Ako sam nešto krivo shvatio, ispravite me...

Link to comment
Share on other sites

Jedna ide na alternator, jedna na +15, jedna je za dignostiku (ne spajaš ju nigdje) i imaju dvije debele za +12 i GND...

 

Na taj način će stalno radit i cicat brdo struje.

 

Pumpa od Toyote MR2 je dobro i provjereno riješenje za koje treba malo posla da se upogoni ali je sve lijepo opisano.

 

Dosta Fordova (npr. Focus) ima TRW elektro-hidraulički volan pa se i to može iskoristiti. Za svaki je naravno potrebno kemijanje. Ali preporučujem MR2 pumpu jer se za druge varijante često treba i CAN-BUS komunikacija hakirati i sl.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...