Jump to content

Q: daljinsko paljenje


Recommended Posts

Poziv ne kosta nista. Ali ljudima da nacrtas to i dalje nece biti jasno. Stoga sretno u nosenju onog velikog glupog daljinskog. Jer 200kn godisnje dati za sigurnost i alarm u autu te komfor je zaista bezobrazno skupo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 282
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pa i nije bas veliki... a kljuc si das naprevit manji.. to cu ja sutra.. ja sam advance imo na accentu jos prije nekih 5 god... meni je heben.. :) nije mi sms com nes bas.. da ima app za smart phonove mozda... makar ni tad nije to to... kajaznam. to je sam moje misljenje

 

to mrG: ne kosta poziv, al slat glupi sms i da je djabe je debilno. A sto se daljinskog tice nemozes rec da je velik jer 90 posto ljudi imaju smartphonove koji su veliki i bolji, a ne koriste male mobitele.. tako je i kod ovog "veliki" daljinac =PRAKTICNIJE i bolje.... nego pisati autu sms : daj molim te otkljucaj se :):)

 

bez uvrede

Edited by el nino
Link to comment
Share on other sites

pa i nije bas veliki... a kljuc si das naprevit manji.. to cu ja sutra.. ja sam advance imo na accentu jos prije nekih 5 god... meni je heben.. :) nije mi sms com nes bas.. da ima app za smart phonove mozda... makar ni tad nije to to... kajaznam. to je sam moje misljenje

 

to mrG: ne kosta poziv, al slat glupi sms i da je djabe je debilno. A sto se daljinskog tice nemozes rec da je velik jer 90 posto ljudi imaju smartphonove koji su veliki i bolji, a ne koriste male mobitele.. tako je i kod ovog "veliki" daljinac =PRAKTICNIJE i bolje.... nego pisati autu sms : daj molim te otkljucaj se :):)

 

bez uvrede

A smscom koristis 10godina pa mozes dati ocjenu. Otkljucavas daljinskim od auta. Da stvarno problem. Samo ti sebe tjesi da si bolje prosao sa kijom pride, jer si za mrvicu vise novaca mogao voziti novog bimera m3

Link to comment
Share on other sites

Mobitel ionako imaš sa sobom uvijek. A i napraviti će se aplikacija za smartphone-e. U ostalom ja ću sebi sam izmajmunirati neki app dok ne izađe "službena" verzija

 

sretno :)

 

Vidim da neki ljudi i dalje ne shvaćaju "kompliciranost" korištenja SMSCommandera.... :doh:

 

Znači što koristiš svaki dan? Otključavanje/zaključavanje, daljinsko paljenje?

 

OK... Znači otključavaš (gasiš alarm), zaključavaš (pališ alarm), vidi vraga SA ORIGINALNIM daljinskim-ključem od auta... Stvarno komplicirano...

 

Daljinsko paljenje? Staviš auto na speed dial (desktop ikonicu kod androida), i samo stisneš gumb, i vidi vraga auto se sam upali i NIŠTA TI NE POTROŠI!!! Komplicirano?! DO JAJA!!!!

 

Provalu ti sam šalje, zove te... Ako hoćeš vidjeti stanje auta, pošalješ ST autu... OK. To košta 39 lipa ili 0 kuna ako imaš Tele2 pretplatu...

 

S druge strane onih 200Kn koje godišnje staviš na bonove u autu SIGURNO nećeš uspjeti potrošiti kroz cijelu godinu.. Da ti se NE NAGMILAJU novci u autu, SMSCommander može platiti parking i na taj način potrošiti tih 200kn... :lol::notworthy:

 

Ja recimo non stop nešto trkeljam po autu, dopisujem se, testiram. Auto mi pošalje preko 1000 SMS poruka godišnje... I to me košta niti 400kn godišnje... A slanje SMS-a autu me ne košta ništa u tele2 smiley tarifi...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Čuj G hoću se moći i ja igrati s tim? Znači hoću li se moći spojiti na sms commander s kompom kad ga žac ugradi? Volim ja kemijati po takvim stvarima pa da si recimo sam mogu programirati koji brojevi će imati pristup autu i takve stvari? :)

Hoće biti skoro kakva aplikacija za android da se ne zajebavam s aplikacijom ili da se počnem igrati s tim kad mi ga žac instalira? :D

Link to comment
Share on other sites

Čuj G hoću se moći i ja igrati s tim? Znači hoću li se moći spojiti na sms commander s kompom kad ga žac ugradi? Volim ja kemijati po takvim stvarima pa da si recimo sam mogu programirati koji brojevi će imati pristup autu i takve stvari? :)

Hoće biti skoro kakva aplikacija za android da se ne zajebavam s aplikacijom ili da se počnem igrati s tim kad mi ga žac instalira? :D

 

Kompletno sva komfiguracija koja se naštimava kroz aplikaciju na PC-u kad ga spojiš na alarm se može isto tako dobiti kroz SMS...

 

Kad si na popisu vlasnika, ti si bog iss smscommanderu...

 

SMSCommander ima oko 200 naredbi koje prepoznaje (preko SMS ili kabla isti kuki)... Od tih 200, oko 30 je u diagnostičke svrhe a gotovo 100 za naštimavanje konfiguacije... Valjda ti je jasno koliko je uređaj kompliciran.. :naughty:

 

Može stvarno sve, kuhati kavu, češati jaja, itd....

 

Razmišljao sam napraviti aplikaciju kao što je na PC za tablet android da možeš onda sa androida preko SMS-a konfigurirati sve bez spajanja kabela.. ;)

 

No naredbe za konfiguraciju ponašanja prema korisnicima i same korisnike je vrlo lako mijenjati i to radimo uglavnom preko SMSa naknadno... Budem ti sve pokazao... ;)

 

Bitno da željko spoji što je moguće više stvari jer ti se onda više stvari i otvara u opcijama... Isto tako, možeš i kasnije neke stvari dodavati ako budeš htio...

 

Ima upgrade softwarea preko GPRS-a, tako da je praktički uređaj samostalan i samoodrživ... A kako ja budem izvodio nove gluposti, tako će se i tebi otvarati opcije (tracking, android, itd), ili neke druge stvari koje se pokažu da za njih ima potreba (pametne ideje, itd)..

 

 

edit: čuo si za IOS? Ili DOS? Znači SMSComm je na neki način poput njih samo naravno sa svojim naredbama, gdje ti je user interface SMS ili kabel... Možeš više naredbi napisati u jednoj poruci. On jednu po jednu izvršava i odgovara ti na istu ako ima šta za odgvoriti ili jednostavno izvrši nad autom...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Ufff već vidim da ću imati zanimacije s tim :D

Već proučavam android sdk pa čim mi ugradi probati ću si probati sklepati neku aplikaciju. Jel imaš kakvo uputstvo za alarm gdje su popisane sve naredbe?

 

Imam ti za starije generacije. Iako se srž nije mijenjala, samo je dodano dosta naredbi u konfiguracijskom dijelu...

Link to comment
Share on other sites

Još me samo zanima kako funkcionira gps? Jel treba imati kakvu antenu, da li to uopće radi i kako?

 

GPS prijemnik je opcija i može se dodati.. Košta cca 300kn (neznam kako si se pogodio sa Željkom i jel uračunat u cijelu priču)...

 

Kad je GPS spojen, za sada dobiješ link u SMS-u na koji kad klikneš ti otvori google maps i pokaže točno di je auto...

 

Uskoro će biti i tracking na serveru... ;)

 

mislis na lociranje vozila ? mozes ga locirat po anteni od gsm signala.. tak da a nemas pojma di ti je auto u krugu od par 100 metara.. bolja je fora da stavis neki jeftini android u auto zbuksan i prek latitudea znas tocno di je auto :)

 

Ti mora da znaš SMSCommander bolje od mene... :huh:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...