Jump to content

Q: daljinsko paljenje


Recommended Posts

Hmm.. Baš ću si morati malo popričati sa žacom da vidim koliko bi me koštala ugradnja. Jer sad idu hladni dani i fali mi već to paljenje, a pošto mi je auto u garaži pod zgradom, a ja na 8. katu advanced ga ne može ni upaliti. Daj mi samo reci kako to funkcionira sa nadoplatom bona, i nije da idem često preko granice, ali kako funkcionira u roamingu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 282
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Nemam pojma, ne razumijem se u alarme. Samo pitam, jer vidim da se spominju gadgeti i GPS praćenje, a nitko još nije spomenuo sigurnost jer upravo je ta "sigurnost" problematična na alarmima koje imaju neki dečki s foruma (Brklja/Boky), a imaju svu silu tih paljenja/gašenja daljinskih itd...

 

Gle, ak ti ga netko hoće maznut će ti ga maznut, neće ti pomoć ni zavariš kotač za stup..

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Baš ću si morati malo popričati sa žacom da vidim koliko bi me koštala ugradnja. Jer sad idu hladni dani i fali mi već to paljenje, a pošto mi je auto u garaži pod zgradom, a ja na 8. katu advanced ga ne može ni upaliti. Daj mi samo reci kako to funkcionira sa nadoplatom bona, i nije da idem često preko granice, ali kako funkcionira u roamingu?

 

Generacija starijih uređaja su se nadoplaćivali SMS-om.. Znači pošalješ poruku autu "/V14znamenkastibrojsbona" i on se sam nadoplati... Ili sa "/V" vidiš trenutno stanje...

 

Nažalost ovaj industrijski mobitel WISMO228 kojeg koristim u G6 nema tu mogućnost. Tako da imaš 3 opcije nadoplate:

1. Sa svog vip broja nadoplatiš "frendu" račun što je ustvari VIPme račun u autu.

2. Nazoveš 0917788 i kažeš teti da bi "frendici" nadoplatio račun... :rofl: I pročitaš joj broj bona.

3. Registriraš svoj vipme račun u autu na moj vip portalu i na webu se poslije sa username i lozinkom vidiš stanje računa, što si trošio pare i možeš nadoplatiti račun...

 

Razmišljam da možda nije loše uzeti i neku pretplatu na VIP pogotovo ako imaš GPS i hoćeš tracking...

 

Zašto VIP? Zato što VIP ima nazive baznih stanica tako da ti nije potreban GPS da bi znao gdje se otprilike nalazi auto.

 

Roaming normalno radi ako je aktiviran na toj VIP/VIPme sim kartici...

 

I naravno, za svaki dan (osim paljenja na npr poziv), mobitel ti neće biti potreban. I dalje ćeš paliti gasiti alarm sa tvorničkim daljinskim kad otključavaš/zaključavaš auto...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Gle, ak ti ga netko hoće maznut će ti ga maznut, neće ti pomoć ni zavariš kotač za stup..

 

Upravo to.. No tada ti je SMSComm zadnja nada i trunka spasa da ćeš možda pronaći auto...

 

Recimo da imaš daljinski od auta... I netko ti mazne daljinski i odveze se.. Ti naravno imaš mobitel i možeš blikirati motor na sred ceste i vdjeti gdje je auto...

 

Ili recimo, lik dođe sa paukom i pokupi ti auto.. Opet, alarm će javiti SMS-om gdje se nalazi...

 

Ovo zaboravi na oneway/twoway alarmima...

Link to comment
Share on other sites

To je feature ..."Netko uvijek zna gdje ste " ...:D

 

aeee. :) Ali se najbolje pokazao kad dragoj daš pristup na autu... Onda samo moraš uzeti SMS tarifu i nadoplatiti svaki mjesec sa 100kn... Da vidiš kako mala stalno druka "ST"... :rofl::lol: Ono po 500 poruka mjesečno.. :rofl:

 

A što se tiče toga da stalno netko zna, imam ideju, ali nikako da i to isprogramiram.. SOS taster, kad ga stisneš da svima pošalje obavijest da provjere di si šta si. Znaš ili u slučaju sudara, ili ako te neto "otme" u vlastitom autu, itd...

Link to comment
Share on other sites

Generacija starijih uređaja su se nadoplaćivali SMS-om.. Znači pošalješ poruku autu "/V14znamenkastibrojsbona" i on se sam nadoplati... Ili sa "/V" vidiš trenutno stanje...

 

Nažalost ovaj industrijski mobitel WISMO228 kojeg koristim u G6 nema tu mogućnost. Tako da imaš 3 opcije nadoplate:

1. Sa svog vip broja nadoplatiš "frendu" račun što je ustvari VIPme račun u autu.

2. Nazoveš 0917788 i kažeš teti da bi "frendici" nadoplatio račun... :rofl: I pročitaš joj broj bona.

3. Registriraš svoj vipme račun u autu na moj vip portalu i na webu se poslije sa username i lozinkom vidiš stanje računa, što si trošio pare i možeš nadoplatiti račun...

 

Razmišljam da možda nije loše uzeti i neku pretplatu na VIP pogotovo ako imaš GPS i hoćeš tracking...

 

Zašto VIP? Zato što VIP ima nazive baznih stanica tako da ti nije potreban GPS da bi znao gdje se otprilike nalazi auto.

 

Roaming normalno radi ako je aktiviran na toj VIP/VIPme sim kartici...

 

I naravno, za svaki dan (osim paljenja na npr poziv), mobitel ti neće biti potreban. I dalje ćeš paliti gasiti alarm sa tvorničkim daljinskim kad otključavaš/zaključavaš auto...

Ma dobro već sam ja nešto iskemijao. Imam doma jednu karticu koja je na pretplatu koju smo uzeli za vrijeme neke akcije i pretplata je 0 kn tako da nemam jebade oko bonova.

Ja sad imam u autu serijski alarm koji ima senzor pokreta u kabini i onaj senzor koji upali alarm ako se auto diže. Hoće li to i dalje biti u funkciji? Već sam iskombinirao i kako kod ključa riješiti samo moram vidjeti da li je taj dio nabavljiv.

Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam da se to može i na motore stavit? kolko bi cca bila ugradnja na motor?

 

 

Sa motorom je problem premali akumulator i što se rijetko vozi.. Dakle, GSM općenito nije low power... Znači računaj da alarm ždere stalno 50mA... Na onom malom akumulatoriću od 8Ah to je 2 tjedna nakon čega se sigurno neće moći upaliti motor na anlaser...

 

 

Ma dobro već sam ja nešto iskemijao. Imam doma jednu karticu koja je na pretplatu koju smo uzeli za vrijeme neke akcije i pretplata je 0 kn tako da nemam jebade oko bonova.

Ja sad imam u autu serijski alarm koji ima senzor pokreta u kabini i onaj senzor koji upali alarm ako se auto diže. Hoće li to i dalje biti u funkciji? Već sam iskombinirao i kako kod ključa riješiti samo moram vidjeti da li je taj dio nabavljiv.

 

Sve ti to željko riješi... A teoretski se može sirena sa tvorničkog alarma spojiti na ulaz SMSComa tako da reagira i na to.. Samo to moraš napomenuti i 2 puta naglasiti željku da povuče žicu...

 

I nek je VIP kartica...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Sve ti to željko riješi... A teoretski se može sirena sa tvorničkog alarma spojiti na ulaz SMSComa tako da reagira i na to.. Samo to moraš napomenuti i 2 puta naglasiti željku da povuče žicu...

 

I nek je VIP kartica...

Budem se s njim dogovorio samo da prodam advanced. Kartica je vip naravno tako da je sve pokriveno, samo da me ne odere za ugradnju :D

Link to comment
Share on other sites

Ovo zaboravi na oneway/twoway alarmima...

 

Pa GPS lokatori postoje odkad postoje GPS uređaji pa su se nakrali takvih auta da ih nikad nisu našli.

 

Bubneš auto u garažu obloženu aluminijskom folijom (ili kamion) pa ti ga ni Chuck Norris neće vratiti :thumbsup:

 

Samo kaže, ako ga žele, imat će ga tako da ga ti nikad više nećeš naći

Link to comment
Share on other sites

Pa GPS lokatori postoje odkad postoje GPS uređaji pa su se nakrali takvih auta da ih nikad nisu našli.

 

Bubneš auto u garažu obloženu aluminijskom folijom (ili kamion) pa ti ga ni Chuck Norris neće vratiti :thumbsup:

 

Samo kaže, ako ga žele, imat će ga tako da ga ti nikad više nećeš naći

 

GPS je vrlo lako ometati, ali GSM daleko teže, jer ima puno jače signale u igri... A i GSM je dovoljan da se auto locira no ne tako precizno kao sa GPS...

 

Da pitamo nešto stručnije što me zanima kod rada sms commandera. Kad stisneš gumb na orginalnom daljinskom šta konkretno daje signal sms commanderu da se aktivira??

 

 

Što god nađeš. Impuls sa motorića, impuls sa centralnog, signal sa žmigavaca (eksperimentalno za sada), canbus (radim na tome)? Vrlo je prilagodljiv i nije zabijeno i strogo definirano kao na ostalim alarmima.

 

I kako se ponaša kod upotrebe ovih igračka?

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=gsm+jammer

 

Kao oneway alarm...

No jako je teško ometati GSM signal pogotovo u urbanim sredinama gdje ima jako puno i puno bliskih odašiljača...

 

S druge strane, krađa auta nije niti približno teško kazneno djelo kao ometanje GSM signala... Za posjedovanje i paljenje tog odašiljača možeš duugo duugo odležati u zatvoru ako te uhvate GSM provideri, jer im direktno kradeš milijune kuna od usluge koju bi zaradili da ima signala tamo, te kršiš nekoliko zakona o odašiljačima, i zračnom prostoru, frekvencijske opsege koji su oni zakupili, blabla.. Manje bi ležao za krađu auta... :D

 

A što se tiče ometanja twoway alarma poput advance, isti neće raditi blizu benzinskih postaja koliko je osjetljiv, tako da je lakše ometati njega nego GSM...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

S druge strane, krađa auta nije niti približno teško kazneno djelo kao ometanje GSM signala... Za posjedovanje i paljenje tog odašiljača možeš duugo duugo odležati u zatvoru ako te uhvate GSM provideri, jer im direktno kradeš milijune kuna od usluge koju bi zaradili da ima signala tamo, te kršiš nekoliko zakona o odašiljačima, i zračnom prostoru, frekvencijske opsege koji su oni zakupili, blabla.. Manje bi ležao za krađu auta... :D

 

:haha: :haha:

 

Koji si ti car....zar ti stvarno misliš da kriminalci stvarno razmišljaju o tome?! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ali bi trebali razmisljati, tj ako kradu tvoj auto onda bolje ne :).

Neznate kak brzo najebes i kak te brzo lociraju dok ides emitirati u komercijalnom bandu.

To je otprilike kao da dodes u policijsku postaju i u sredini se deres. Svi u toj prostoriji ce znati tko se dere i gdje je.

Link to comment
Share on other sites

Tom logikom bi trebali razmišljati i da je sama krađa krivično djelo, a.......to ih baš i ne dira, zar ne? :D :drink:

 

pa ako su dobri u svom poslu i znaju da ih ne necu uloviti, onda ih sigurno ne dira sto je to krivicno dijelo.

Link to comment
Share on other sites

pa ako su dobri u svom poslu i znaju da ih ne necu uloviti, onda ih sigurno ne dira sto je to krivicno dijelo.

 

Upravo tako Damire! :thumbsup:

 

Dakle, iz sljedeće premise lako dođeš do konkluzije da su to kriminalci i ne brinu o težini krivičnog djela kad već žive van zakona.

 

Dapače, uvjeren sam da će upravo koristiti tako napredne tehnike krađe vozila baš kako ih ne bi uhvatili.

 

Uglavnom, u OT ulazimo lagano...

Link to comment
Share on other sites

Upravo to što fire kaže... Znači tog jammera bolje se nemoj hvatati... A zašto bi uopće krao auto sa alarmom, kad do njega na parkingu imaš isti takav bez alarma...

 

E sad, jedino ako se radi o nekoj jebenoj ekskluzivi od auta koja nema bez alarma, a ti baš hoćeš ukrasti taj... Onda sigurno nećeš ići sa čekićem i jammerom, nego malo sofisticiranije... Šta ne? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...