Jump to content

Dimi kad jače stisnem gas kod ubrzanja 2.0TDI


Recommended Posts

pa nema ti to veze s Kimijem.

Nemre ti on vidjet da će ti se crijevo raspast za 10 000 km.

 

 

 

 

Pa ja sam mislio da je i sistanje vezano uz to a sistao je i prije KIMIja i poslije KIMIja pa rekao ako je do toga valjda bi on to skužio...

 

Molim preporuku za mehaničara koji se u ovo jaaako kuži koji je ovako nešto nekom dijagnosticirao ili popravljao jer eto ja ne znam ni jednoga koji eto zna šta bi moglo biti a da pritom ne razvije teoriju zavjere ili kaže nije to ništa...

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam mislio da je i sistanje vezano uz to a sistao je i prije KIMIja i poslije KIMIja pa rekao ako je do toga valjda bi on to skužio...

 

Molim preporuku za mehaničara koji se u ovo jaaako kuži koji je ovako nešto nekom dijagnosticirao ili popravljao jer eto ja ne znam ni jednoga koji eto zna šta bi moglo biti a da pritom ne razvije teoriju zavjere ili kaže nije to ništa...

 

 

evo ovako se meni čuo auto kad je crijevo bilo u kurcu

 

MG ZS TD Evening Drive (With Boost Leak) - YouTube

 

samo nije benzinac nego diesel pa umjesro brrrrrm ubaciš roktoktok, ali ovaj ssssssss je bio isti...

Imaš takav problem ili ?

 

najbolje se čuje na 1:07

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio na tehničkom u 7. mjesecu lik me zajebavao da imam previše čađe, bla bla, da je to možda od gradske vožnje ali da on može prevariti instrument da ipak prođe... Sad jel to stvarno ili je on samo htio novac ne znam jer me pustio i bez novca i rekao mi da sljedeći put razvrtim auto u trećoj po autoputu :doh::doh: prije tehničkog...

Istina je da sam pretežno gradska vožnja na posao i s posla, stani kreni...

 

Pa mi sad bed skinuti kat da mi sljedeći put ne kaže da definitivno ne mogu proći...

 

pa to ti normalno da na dizelima napravis prije tehnickog, da ga malo proluftas pa da ne baca bas toliko dima

Link to comment
Share on other sites

@ Kegalj

Budem ga danas poslije posla malo stisnuo pa ću vidjeti da li se tako ćuje... do sad nisam toliko obraćao pažnju....

 

Uz napomenu da mi se čini kao da auto nema više onaj početni jači šus na kači gas nego mali delej postepenog ubrzanja i onda počne jače ubrzavat...

ali nekako mi se čini da nije izgubio na snagi...

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

pa to ti normalno da na dizelima napravis prije tehnickog, da ga malo proluftas pa da ne baca bas toliko dima

Onda molim savjet kako se to radi jer stvarno ne znam...

Znači u kojoj brzini, koliko na sat i koliko kilometara...

 

I ne kužim kako je meni sa katom bacao toliko čađe da nije bilo za prolaz a evo Kegalj kaže da njegov ni bez kata nikad nije bio blizu gornje granice???

 

Koliki mi je trošak skidanja kata i stavljanja obične cijevi umjesto njega te da li je moguće onda njegovo vračanje ukoliko zaserem stvar???

I može li se ikako izbječi da auto onako hukta ko sova pri svakom dodavanju gasa???

Koliko uopće jako može biti huktanje jer na 320d od Brune Hercega koji ga se sjećaju je to huktanje nakon, ako se dobro sjećam, Soletovog ispuha bez kata bilo baš jako, na najmanje dodavanje gasa se čulo...

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

Onda molim savjet kako se to radi jer stvarno ne znam...

Znači u kojoj brzini, koliko na sat i koliko kilometara...

 

ja stisnem u zg, pustim kod jastrebarskog par kilometara da odahne i opet gas do karlovca... brzina šesta, do 220km/h ovisno o prometu, cca 40 kilometara, jednom tjedno:lol:

 

ako je zadnji lonac original zvuk je gotovo isti.

Edited by toc
Link to comment
Share on other sites

ja stisnem u zg, pustim kod jastrebarskog par kilometara da odahne i opet gas do karlovca... brzina šesta, do 220km/h ovisno o prometu, cca 40 kilometara, jednom tjedno:lol:

 

a koja bi brzina trebala biti ako želim voziti malo normalnije, jedno 140-150kmh, i koliko dugo tako?? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

a koja bi brzina trebala biti ako želim voziti malo normalnije, jedno 140-150kmh, i koliko dugo tako?? :lol::lol::lol:

 

4. ;)

 

šalu na stranu...

"izderi" ga kak se spada, par kilometara, nije bitno u kojoj brzini, bitni su okretaji, ali ja preporucujem vece brzine jer mislim da se onda bolje hladi :)

Edited by toc
Link to comment
Share on other sites

Onda molim savjet kako se to radi jer stvarno ne znam...

Znači u kojoj brzini, koliko na sat i koliko kilometara..

 

Uzbrdo treća od dna do vrha s dosta gasa. Možeš i četvrdom od nekih 2000 do kraja.

Znači izazoveš mu najveće moguće opterećenje.

 

 

I ne kužim kako je meni sa katom bacao toliko čađe da nije bilo za prolaz a evo Kegalj kaže da njegov ni bez kata nikad nije bio blizu gornje granice???

 

Kat je pun smeća koje ide van.

Znači gotov je i više ne radi kako spada nego još i probleme stvara.

 

 

Koliki mi je trošak skidanja kata i stavljanja obične cijevi umjesto njega te da li je moguće onda njegovo vračanje ukoliko zaserem stvar???

 

Mislim da je uvrh glave 100 kn.

 

 

 

I može li se ikako izbječi da auto onako hukta ko sova pri svakom dodavanju gasa???

Koliko uopće jako može biti huktanje jer na 320d od Brune Hercega koji ga se sjećaju je to huktanje nakon, ako se dobro sjećam, Soletovog ispuha bez kata bilo baš jako, na najmanje dodavanje gasa se čulo...

 

 

A ako ti ostanu svi lonci na autu ne bi smjelo.

Netko vjerojatno zna bolje, a ja ti nemrem točno reć jer sam imao tiptornica pa nisam baš ni mogao izazvat takve uvjete da bi dobio taj zvuk.

 

 

btw za boost leak na videu ovom od 10 - 14 sekunde.

Identično tako mi se čuo auto kada bi ga u četvrtoj pun gas zvrtio od 1500 do 2000 okretaja i naglo pustio gas.

 

I to je bilo zbog crijeva.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzbrdo treća od dna do vrha s dosta gasa. Možeš i četvrdom od nekih 2000 do kraja.

Znači izazoveš mu najveće moguće opterećenje.

 

 

 

 

Kat je pun smeća koje ide van.

Znači gotov je i više ne radi kako spada nego još i probleme stvara.

 

 

 

 

Mislim da je uvrh glave 100 kn.

 

 

 

 

 

 

A ako ti ostanu svi lonci na autu ne bi smjelo.

Netko vjerojatno zna bolje, a ja ti nemrem točno reć jer sam imao tiptornica pa nisam baš ni mogao izazvat takve uvjete da bi dobio taj zvuk.

 

 

btw za boost leak na videu ovom od 10 - 14 sekunde.

Identično tako mi se čuo auto kada bi ga u četvrtoj pun gas zvrtio od 1500 do 2000 okretaja i naglo pustio gas.

 

I to je bilo zbog crijeva.

 

 

 

Kod mene se definitivno ne cuje takvo sistanje a još manje ono kihanje pri promjeni brzine...

Ali opet cuje mi se to kihanje ali puno puno slabije baš tad kad na nižim okretajima dam na kratko pun gas i onda pustim... kao da nešto provrti...

 

Di da odem skinuti kat i navariti cijev umjesto njega a da se to napravi na način da sve izgleda lijepo i da opet mogu vratiti kat ako bude trebalo...

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

Kod mene se definitivno ne cuje takvo sistanje a još manje ono kihanje pri promjeni brzine...

Ali opet cuje mi se to kihanje ali puno puno slabije baš tad kad na nižim okretajima dam na kratko pun gas i onda pustim... kao da nešto provrti...

 

Di da odem skinuti kat i navariti cijev umjesto njega a da se to napravi na način da sve izgleda lijepo i da opet mogu vratiti kat ako bude trebalo...

 

kihanje nije bilo pri promjeni brzine nego kad zaboosta i pustim gas naglo sve izleti van iz crijeva.

 

 

Ako je puknut IC zvuk će bit drugačiji recimo ovakav:

najbolje ćeš skužit od 1:50 na dalje

 

Joel Grannas single turbo 300zx - big crack in intercooler, would only boost 6psi - YouTube

 

 

 

 

Sve ovisi i o veličini rupe mislim znaš i sam da 100 raznih pizdarija mora bit.

meni se čulo kao na onom neonu srt4 zato što mi se rasparalo crijevo i pukotina je bila široka centimetar i pol. zgledalo je kao da je zarezano skalpelom.

 

Za auspuh stvarno nemam neka pametna iskustva pa ti ne bi htio neku krivu preporuku dat, ali valjda bi lasta trebao bit ok dosta ljudi je s njim zadovoljno.

 

 

 

možeš skinut i bacit kat jer taj sigurno nije dobar...:)

ja imam frenda u KA koji ti to badava odradi ako mu ostaviš kat:cice::cheer::lol:

 

Toc kurvo pohabana :lol:

 

ovako je i u plusu još :D

 

http://myhraweb.com/showthread.php?t=31317

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

možeš skinut i bacit kat jer taj sigurno nije dobar...:)

ja imam frenda u KA koji ti to badava odradi ako mu ostaviš kat:cice::cheer::lol:

 

Baciti ću KAT tek kad se osobno uvjerim da je bez njega sve u redu s ostatkom mašinerije i da su bolji rezultati EKOa bez njega nego s njim...

 

Jeebiga ja sam nevjerni Toma i moram se više puta uvjeriti u nešto da bi rekao da je OK.

 

To najbolje KikiB zna... :P:P:P:P

 

Pod baciti mislim prodati jer sam vidio da još netko na forumu otkupljuje KATove pa nek se jave na PM s ponudom.

 

@ Kegalj

Meni su ti svi ti zvukovi isti... :D

Mislim da će se netko s malo više iskustva i mehaničarskog znanja time baviti što se tiće dijagnostike...

Edited by Jerac
Link to comment
Share on other sites

@ Kegalj

Meni su ti svi ti zvukovi isti... :D

Mislim da će se netko s malo više iskustva i mehaničarskog znanja time baviti što se tiće dijagnostike...

 

Ajd obavezno javi kaj je bilo kad obaviš sve..

 

I javi koliko ti bolje auto ide kad skineš katalizator ;)

 

 

heheeheheheheehe... nebi se SVEN ljutio:guzagi6::cice:

 

ps. SVE ZA FRENDA:rofl::rofl::rofl:

 

 

to je ljubav koja se mora cijenit nema šta :notworthy::lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...