Jump to content

Dimi kad jače stisnem gas kod ubrzanja 2.0TDI


Recommended Posts

Znači Audi A4 B7 2.0TDI BLB motor 250.000+ km mi je počeo puno jače dimiti kod ubrzanja, crni dim, kad mu dam malo više gasa...

I prije je on dimio kad bi mu dao gas, onako dizelski baciti, ali sad mi se čini da puno jače dimi i kao da mi malo više troši...

Ovo za potrošnju nisam 100% siguran ali kažem možda. A koliko mi se čini na ubrzanju nije ništa izgubio...

 

Jel to može biti iz razloga što je pred servis na 15.000km (zamjena ulja i filtera)???

I jel može biti da je to možda što kad sam nadoljevao ulje (koje je pretpostavljam izgubio jer mi šogor nije do kraja gurnuo šipku za mjerenju ulja pa je dimilo/parilo na taj otvor - prije nikad nisam nadoljevao ulje jer mi ga nije trošio) nisam nalio isto ulje koje je bilo u njemu. U njemu je bilo Shell HX7 505.1 a ja sam ulio Slell nešto 505.1...

 

I zanima me koliko bi mi se povećao udjel čađe u ispušnim plinovima kad bi skinuo katalizator tj. da li bi puno više auto dimio i kako bi to prolazilo na tehničkom???

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

ako baca dim na šipku od ulja onda je motor u banani, odnosno karike su banana pa dim "pobjegne" u karter a ne u auspuh

 

jesi mjerio kompresiju?

 

1.9 TDI to krene radit lagano od 100 000 i nakon toga sve gore i gore.

 

Moj je dimio na šipku pa nit je dimio, nit je trošio ulje, a malo ih je bilo da su tako palili u apsolutno svim uvjetima.

Na Plješevici usred zime nakon dva dana stajanja na zub itd.

 

 

pa meni sikti majku mu, gdje su ta crijeva?!

 

 

ako je hukanje to je ništa, ali ako šušti tokom boostanja znači da curi negdje..

 

Boljka na 1,9 TDI-u je crijevo od turbine u most/nosač kilera koji je šupalj i prenosi zrak na drugu stranu u IC.

Samo što sam ja imao uzdužno postavljen motor pa ne znam kako kod tebe stoji to crijevo.

 

zanemari Rudy-a na slici i zaokruženo ti je di se nalazi to crijevo koje mi je odjebalo

 

2mxe7vp.jpg

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

pa dosta si i proši, ti 2.0tdi imaju problema sa diznama i pucanjem glave, to je tek ispravljeno u 2008 godini

 

dize su mijenjane u garantnom roku kvalitetnijima kada bi riknule pa je taj problem recimo umanjen.

 

ovo s blokom ili ti se desilo ili nije. Nije pravilo kao dize recimo.

Link to comment
Share on other sites

Kad vas se cijela svita okupila da i ja pridodam pitanje.

 

Megane III 1.5dci 105ks. Također kad jače stisnem vidim oblak dima iza sebe. Pitao sam na servisu i rekli su da je to uobičajeno?! Ponekad u vožnji imam lagano zacukavanje pri nižim okretajima al sam to pripisao turborupi između 1,7-2,2ko/min.

Link to comment
Share on other sites

filter zraka, crijeva od ic-a, vakumi, začepljena usisna grana.. najčešći uzroci od ovih banalnijih..

 

možda će ti malo više dimit bez kata, ali ako je s autom sve u redu, i tada si još daleko od gornje granice zacrnjenja što se jedino gleda.. s tim da računaj da je na ovoj kilometraži kat mrtav ako nikad nije mijenjan i zapravo smeta..

Link to comment
Share on other sites

filter zraka, crijeva od ic-a, vakumi, začepljena usisna grana.. najčešći uzroci od ovih banalnijih..

 

možda će ti malo više dimit bez kata, ali ako je s autom sve u redu, i tada si još daleko od gornje granice zacrnjenja što se jedino gleda.. s tim da računaj da je na ovoj kilometraži kat mrtav ako nikad nije mijenjan i zapravo smeta..

 

definitivno bolje maknut.:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

je li ti slabije ide i da li imaš osjećaj da ti je netko ugradio blow off pod haubu.

 

Meni je auto prestrašno dimio kad mi je roknulo crijevo iz turbine u IC, siktao je kao ekspres lonac i nije išao baš najbolje.

 

A čini mi se već duže da auto ide malo slabije nego šta je prije išao, ali sam to povezao s tim što kad sam prešao s 1.3benzinca na 2.0dizel auto je letio a sad sam se naviknuo pa očekujem više od njega...

 

A što se tiće blow offa i siktanja čuje se to i kod mene ali auto je prije manje od 15k km bio na reparaciji turbine kod KIMIja i po meni je posao bio obavljen jako pedantno pa mi je čudno da bi crijevo bilo puknuto/oštećeno ili bilo šta vezano za turbinu ili IC a da on to ne bi skužio...

 

ako baca dim na šipku od ulja onda je motor u banani, odnosno karike su banana pa dim "pobjegne" u karter a ne u auspuh

 

jesi mjerio kompresiju?

 

Nisam mjerio kompresiju, susjed sam ti, iz Klekovačke, pa ako mi to možeš napraviti bilježim se sa štovanjem... :D

 

A što se tiće dimljenja, prije bi to bilo isparavanje, jer sam to skužio po noći kad sam ispred prednjeg fara primjetio neku maglicu ali nisam skužio šta bi moglo biti i onda sam otvorio haubu i provjeravao i kad sam malo stisnuo držač šipku unutra prestalo je pariti/dimiti. Hoću reći nije se na oko vidio dim nego više kao kad nešto isprarava, i to je bilo kad je motor već prešao par desetaka kilometara i bio dobro ugrijan.

 

pa meni sikti majku mu, gdje su ta crijeva?!

 

Još nisi to riješio??? :D Ja čekam tebe pa da mi kažeš šta je bilo... :P:P:P

A sad kad vidim da si Kikijev susjed mogli bi usporediti šištanje... Ja sam kod njega često...

 

filter zraka zaštopan, boost leak, MAF senzor.... svašta moguće :)

 

Ja se nadam da je samo do zaštopanog filtera zraka... :huh:

Link to comment
Share on other sites

A čini mi se već duže da auto ide malo slabije nego šta je prije išao, ali sam to povezao s tim što kad sam prešao s 1.3benzinca na 2.0dizel auto je letio a sad sam se naviknuo pa očekujem više od njega...

 

A što se tiće blow offa i siktanja čuje se to i kod mene ali auto je prije manje od 15k km bio na reparaciji turbine kod KIMIja i po meni je posao bio obavljen jako pedantno pa mi je čudno da bi crijevo bilo puknuto/oštećeno ili bilo šta vezano za turbinu ili IC a da on to ne bi skužio...

 

pa nema ti to veze s Kimijem.

Nemre ti on vidjet da će ti se crijevo raspast za 10 000 km.

 

 

crijevo uslijed rastezanja, temperature itd itd popusti i rokne i tu ti nitko nije kriv i nitko to ne može predvidjet.

jednostavno se dogodi (govorim o svom slučaju konkretno ne mora značit da se i tebi to događa).....

 

To im je crijevo poznata mana i novo je 800 kn cca.

 

Rabljeno je jeftinije, ali opet ne znaš kad će se rasut.

 

krpanje zaboraviš odmah u startu.

 

samim krpanjem ne dobiješ ništa jer drži ravno 3 minute.

Ubacivanjem cijevi u crijevo (koje je spodrkanog oblika jer ide u S) nema više curenja pritiska, ali nema ni protoka kakav bi trebao bit.

 

 

Koga pitaš???

Kod mene je svaki put kad zakucam gas...

 

Matta s Meganeom ;)

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

filter zraka, crijeva od ic-a, vakumi, začepljena usisna grana.. najčešći uzroci od ovih banalnijih..

 

možda će ti malo više dimit bez kata, ali ako je s autom sve u redu, i tada si još daleko od gornje granice zacrnjenja što se jedino gleda.. s tim da računaj da je na ovoj kilometraži kat mrtav ako nikad nije mijenjan i zapravo smeta..

Kad sam bio na tehničkom u 7. mjesecu lik me zajebavao da imam previše čađe, bla bla, da je to možda od gradske vožnje ali da on može prevariti instrument da ipak prođe... Sad jel to stvarno ili je on samo htio novac ne znam jer me pustio i bez novca i rekao mi da sljedeći put razvrtim auto u trećoj po autoputu :doh::doh: prije tehničkog...

Istina je da sam pretežno gradska vožnja na posao i s posla, stani kreni...

 

Pa mi sad bed skinuti kat da mi sljedeći put ne kaže da definitivno ne mogu proći...

Link to comment
Share on other sites

Sry Jerac uletio sam i malo napravio pomutnju.

 

@ Kegalj: Ako pitaš mene, da javlja mi se kad ga baš stisnem.

 

pa to je normalna pojava na dieselu kod jakog opterećenja.

Naročito kad ga ne znam poklopiš u 3. od niskih okretaja pun gas.

Prodimio bi i novi.

 

 

Ako se prije nije događalo provjeri filter zraka možda je mrtav.

 

Pa mi sad bed skinuti kat da mi sljedeći put ne kaže da definitivno ne mogu proći...

 

 

kat skuplja smeće na sebe i kad se zasiti ide i ono što je skupio i ono što novo dolazi u njega van.

Ako sam ja sa 1.9 TDI-em sa pun kurac kilometara bez kata prolazio eko test bez beda to je to.

Diesel tek prodiše bez katalizatora i ne moraš se bojat eko testa kad ga spukneš van.

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...