Jump to content

zamjena gumica ventila bez skidanja glave


Recommended Posts

radi se o peugeot 8v TU motoru

 

gumice su očito u banani, a nemam trenutno love da se napravi pravi posao pa me zanima kako se to radi. znam da nije najsretnije rješenje al nije ni najsretnije stanje u novčaniku. u planu je kroz mjesec-dva napravit sve kak spada ako ovo nebude funkcioniralo.

 

ili, ako netko od vas to radi pa da dofuram auto i dijelove?

Link to comment
Share on other sites

motor je stajao više od 3 godine, gumice su se stvrdnule. kompresiju ima, ne dimi na gasu. svjećice suhe.

 

vozim se ko čovjek i ovak samo na semaforu kad krećem zadimi i to je to. zato nebi sad odmah sve mijenjao

 

alfa jel možeš ti to odradit? na moj rizik(što se tiče ponašanja motora nakon zamjene) naravno

Link to comment
Share on other sites

daj molim te :doh:

 

:huh:

 

i ja sam čuo da se to sa kompresorom radi

al pošto nisam nikad, više bi volio dat nekom drugom da to napravi

 

2josey: to si na fiesti radio? jel bilo kakvih problema kasnije?

 

 

2boxer: na kojem autu, kakav je motor bio općenito i zašto nikad više?

Link to comment
Share on other sites

:huh:

 

i ja sam čuo da se to sa kompresorom radi

al pošto nisam nikad, više bi volio dat nekom drugom da to napravi

 

2josey: to si na fiesti radio? jel bilo kakvih problema kasnije?

 

 

2boxer: na kojem autu, kakav je motor bio općenito i zašto nikad više?

 

na dizlu 8v

skinuo lanac, bregastu, spoio kompresor na grijac, skinuo oprugu, promjenio gumicu, ponovio postupak za sva 4 cyl, stvarno nije problem

Link to comment
Share on other sites

na dizlu 8v

skinuo lanac, bregastu, spoio kompresor na grijac, skinuo oprugu, promjenio gumicu, ponovio postupak za sva 4 cyl, stvarno nije problem

 

vjerojatno bi to uspio i bez zraka...ventil ti se naslonio u klip i zato si ga uspio stisnut

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno bi to uspio i bez zraka...ventil ti se naslonio u klip i zato si ga uspio stisnut

 

Pa ne stisčeš ventil nego oprugu... :huh:

 

je da je malo jebada, nije kao sa prešom, jer moraš imati onaj specijalni alat za stiskanje opruga...

Link to comment
Share on other sites

Pa ne stisčeš ventil nego oprugu... :huh:

 

je da je malo jebada, nije kao sa prešom, jer moraš imati onaj specijalni alat za stiskanje opruga...

 

stiščeš šeširič koji je iznad opruge koji ima kajlice koje drže ventil...moraš imat jači trzaj kad stiščeš taj šeširić i po meni kad to napraviš ventil če se uvjek malo na tren otvorit i ispustit taj tlak koji je u cilindru od zraka

Link to comment
Share on other sites

Ima rješenje.....uzmeš cijev koju proguraš u cilindar kroz otvor svjećice. Zatim kroz nju u cilindar naguraš uže, najdeblje što ide i najviše kolko ide. Izvučeš cijev, pomakneš klip gore da se fino mekano stisne na ventile i radiš dalje bez problema.

Isprobano i jednostavno

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

stiščeš šeširič koji je iznad opruge koji ima kajlice koje drže ventil...moraš imat jači trzaj kad stiščeš taj šeširić i po meni kad to napraviš ventil če se uvjek malo na tren otvorit i ispustit taj tlak koji je u cilindru od zraka

Ali zato ne gasiš kompresor.

Link to comment
Share on other sites

Ima rješenje.....uzmeš cijev koju proguraš u cilindar kroz otvor svjećice. Zatim kroz nju u cilindar naguraš uže, najdeblje što ide i najviše kolko ide. Izvučeš cijev, pomakneš klip gore da se fino mekano stisne na ventile i radiš dalje bez problema.

Isprobano i jednostavno

 

Nije loša fora...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...