Jump to content

kako u servisu detektirati turbo koji je bye bye


Recommended Posts

Mislim da mi je turbina prdnula. Sad ti trebam otfurati u ovlasteni servis i nekako im to pokazati. Kako?

 

Zasto mislim da je riknula, auto kada ga zgrijem i stiisnem prvi put ostavi trag plavog dima. Isto tako kada se vozim na nizim okretajima i onda pricepim auto da zaboosta ostavi plavi trag. Kada s dokotururam do semafora i sturiram ga izbaci tonu plavog dima i to samo taj prvinput. Trebam ga opet lagano voziti bez boosta bar 200m da zadimi opet tako. Kao da se nakupi ulje

 

Auto ima filter cestica tako da ne smije dimiti nista, a posto imagranaciju htio bih to zamijeniti. Nije chipan, nije diran stock auto. Ne stisnem ga na hladno i nikad ga ne gasim neposredno nakon sto je filao tlak

Link to comment
Share on other sites

Pa i nebi baš, nije da DPF pije po deci ulja svaki dan, ima to šta gorit do sljedećeg servisa

 

Prosli subotu su mi mijenjali i afr senzor i resetirali ecu kao zbod dimljenja. Ocito da to ne pomaze

 

Mislis da jedan flat out autoput to ne bi izgorio? To ulje je vjerojatno kroz neki odusak doslo, right?

Link to comment
Share on other sites

U biti gledo sam sad malo, tebi ne gori DPF lampica?

Nije poanta kod DPF-a da u njega ide ulje, nego višak nafte koji auto izbaca da bi podigao EGT, ak se ne voziš kak spada (preko 3,5 - 4 soma) izbaca u ulje pa tu raste razina ... ovo moguće nema nikakve veze sa DPF-om..

Stvarno, si ti probo otić u servis da oni izbace višak ulja?

Link to comment
Share on other sites

U biti gledo sam sad malo, tebi ne gori DPF lampica?

Nije poanta kod DPF-a da u njega ide ulje, nego višak nafte koji auto izbaca da bi podigao EGT, ak se ne voziš kak spada (preko 3,5 - 4 soma) izbaca u ulje pa tu raste razina ... ovo moguće nema nikakve veze sa DPF-om..

Stvarno, si ti probo otić u servis da oni izbace višak ulja?

 

Auto je dosao sa promjene ulja sa viskom ulja

Link to comment
Share on other sites

kakve su to konjine od "majstora" tako su i mene nalili više ulja, odnosno, kreteni upale auto i onda ga uvezu u radnju i idu ispustit ulje, a ulje se naravno ne slegne odmah i ostane ga u motoru, i kad doliju novo, hop, višak....

 

2 put su mi to napravili. treći put ću doslovno morat čekat pokraj auta kad mijenjaju ulje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...