Jump to content

nakon udarca u kotač zanosi u lijevo


Recommended Posts

Dakle, možda znate za moj udes, ako ne, check out this post: http://www.myhraweb.com/showpost.php?p=652449&postcount=40

 

 

Uglavnom, zamjenjeno sve što je trebalo - prednja lijeva vilica gornja i donja, kugle, amortizer, prednji most, letva volana... Stavio sam i zimske gume i felge koje su prošle godine bile bez greške na autu.

 

Auto je sređen ok, osim jednog problema:

 

 

Kod vožnje mi lagano skreće u lijevo. Ne puno, to mi čak niti ne bi bio problem veliki, jer mi je i prije uvijek malo skretao, tome pridodajem i svojih 120ak kg (10% tezine auta) na lijevoj strani auta te laganu nagnutost cesta gotovo uvijek ulijevo...

 

Ono što me brine je što na jakom kočenju zna dosta skrenuti u lijevo. Ništa problematično ako držim volan (ne cukne uopće), ali ako ga pustim, skrene u lijevo.

 

Mislio sam da su možda gume razlog, ali nakon pumpanja na OMVu obje gume na 2.0 i straznje na 2.1 stvar je ista.

 

E sad, koji su mogući razlozi toga?

 

Moje ideje:

 

1. špur nisam siguran da su napravili nakon što su sve podesili, čekam ponedjeljak da ih zovem i pitam. Da li je moguće da je samo zbog toga?

 

2. zamjenili su mi samo prednji lijevi amortizer, iako sam im dao sva 4 (nisu novi, ali navodno su ok). Uvjeravao me u servisu da ne treba u paru mijenjati, tako da je zamjenio samo taj jedan. To je suprotno od onoga što mi svi tvrde, tako da sumnjam na to.

 

Ima mi to i nekog smisla, jer kad kočim, masa vozila se prebaci više na prednju stranu i ako je lijevi amortizer slabiji, on se više uvije i skrene auto tamo? Jel ta teorija uopće drži vodu? Opruge nisu mijenjane, samo amortizer.

 

 

Ajde pucajte ideje :thumbsup:

 

Sve dijelove koje sam stavio su rabljeni, ali navodno u ok stanju. Jel moguce da zbog nečeg od ostalih dijelova (vilice, letva volana, špur štange) se to događa?

Edited by Stiv
Link to comment
Share on other sites

ako nisu napravili špur imaš no-brainer..

ako jesu napravili špur opet ga idi napraviti, kod nekoga drugog

 

i onda za svaki slučaj ako ne valja na još jedan špur kod 3. majstora

nadam se da si shvatio nit vodilju.. :D

 

a poslije svih tih špurova ako ispadnu u redu onda odi na test amortizera (teh. stanica ili onaj na staroj Branimirovoj) da vidiš da su ti oba prednja ujednačena i ista

 

Jel moguce da zbog nečeg od ostalih dijelova (vilice, letva volana, špur štange) se to događa?

 

vrlo moguće je da radi selena na vilici.. ako si i njih mjenjao zajedno s vilicom

 

.. a i da je šasija sitno popigana, mijate su krhke jako

znam jednu koja je morala na stol za ravnanje nakon što joj je rizol istrčao

Link to comment
Share on other sites

amortizeri se uvijek mjenjaju u paru

 

jesu stavljene nove spone?

 

u svakom slucaju spur bi trebao rjesit stvar 100 %.

jer ako nisu ,sta je enko reka vec,napravili spur nakon takvog udara i mjenjanja svega toga po trapu,.....gdje je mozak?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...