Jump to content

Problem: ABS se pali na dodir kocnice


Recommended Posts

Pozdrav!

 

Znaci imam sljedeci problem. Kako je vani ovih dana slinavo i hladno, zna mi se dogoditi sljedece.

Vozim se normalno 50kmh/60kmh i hocu malo usporiti. Pipnem kocnicu i ABS pocne drobiti i osjeti se pod pedalom. Znaci licnem kocnicu i odmah proradi. Ne zanasa, ne blokira, ne pisti i svijetli, vec samo zadrobi na sekundu - dvije i dalje normalno.

 

Nedavno su mjenjane plocice, ali to mi se znalo i prijasnjih godina desavati, ali ne u ovako ekstremnim uvjetima.

Radi se o passatu 3B, dijagnostika kaze da je sve u redu, svi senzori na broju i rade, gume na autu su zimske u dobrom stanju, pravilno napumpane. 5. kočioni je takodjer u redu. Auto koci brutalno.

 

I jos jedna situacija gdje se pali u 80% slucajeva u ovakvim uvjetima. Vozim se normalno, prilazim lezecem sa cca 40kmh, zelim spustiti brzinu na 5-10kmh. Stisnem kocnicu i obavezno ABS odradi svoje u metar dva.

 

Malo mi je to čudno jer se dogadja samo po zimi.

 

Hvala na pametnim i korisnim odgovorima. :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je bilo i meni na Audi A4 B5.

Problem je bio prednji lijevi senzor. Nije sjeo kako treba unutra i onda je malo fulao, malo dobro radio. A, sam procesor ABS-a ga nije skuzio ko gresku.

 

Da ispitas tocno koji je, spoji se sa laptopom na njega, odes na mjerne blokove, kanal 001 i tamo imas brzine svih 4 kotaca.

I, onda vozi (sporije od 30km/h) i gledaj dal svi pokazuju isto.

Tani kocnicu, pa gledaj dal i onda svi pokazuju isto.

Sigurno jedan odstupa od ostalih i zato se pali ABS.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...