Jump to content

DPF filter


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Možemo odraditi reprogramiranje ECU-a za većinu vozila tako da je nakon toga moguće izbaciti DPF umjesto kojeg bi trebalo staviti ispušni lonac ili preraditi isti.

Cijena se kreće od 1200-2000 kn ovisno o modelu, mjesečno imamo barem 5 vozila sa tim problemom.

Link to comment
Share on other sites

bas cijeli senzor, ne cjevcicu... Jer u mapi maknes postojanje svega vezanog uz DPF, a ne samo iskljucit da ne daje gresku pri razlici tlakova...

 

da?!:huh: to je pravi poso :thumbsup: ja nemogu skužit mape od DPFa da si to ugasim :frusty:

Link to comment
Share on other sites

smao zasto DPF - Euro 5 norma propisuje jako strogo kolicinu krutih cestica (čađa) koja smije izaci na auspuh. benzinci nemaj problema sa time, ali dizeli da i Euro 5 se ne moze postici bez DPF-a

 

npr - do 2010. auris 2.0 d4d je imao 126ks, 300Nm, Bosch ecu i nema dpf, Euro 4 norma

od 2010. redizajn 126ks, 310Nm, Denso ECU i keramički DPF sa 5. injektorom ispred njega. Euro 5 norma

Kada se zgrije taj 5. injektor ubrizgava naftu u njega i onda izgore te cestice

Link to comment
Share on other sites

zašto? meni su to radili u servisu, i nisu mi mjenjali ulje?

 

ali vidim da je štangica stalno prek maks

 

BTK ionak budeš uskoro mijenjao auto :rofl:

 

Za ozbiljno:koliko puta si to radio u servisu? Dali si platio ili je išlo na trošak garancije?

Link to comment
Share on other sites

smao zasto DPF - Euro 5 norma propisuje jako strogo kolicinu krutih cestica (čađa) koja smije izaci na auspuh. benzinci nemaj problema sa time, ali dizeli da i Euro 5 se ne moze postici bez DPF-a

 

npr - do 2010. auris 2.0 d4d je imao 126ks, 300Nm, Bosch ecu i nema dpf, Euro 4 norma

od 2010. redizajn 126ks, 310Nm, Denso ECU i keramički DPF sa 5. injektorom ispred njega. Euro 5 norma

Kada se zgrije taj 5. injektor ubrizgava naftu u njega i onda izgore te cestice

 

Ovo mi je drago za čut da na Aurisu prije 2010 nema tog sranja riješio se jedne brige, s Leonom FR 170 stalno sranja s tim DPF i regeneracijom, žešće smeće, a kad počne odlaziti poslije 100 kila km spr. obzirom da košta preko 15 tisućica kn, trebate to smeće maknuti i softverski ga izbacit, Matijaž RSR to odradi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je drago za čut da na Aurisu prije 2010 nema tog sranja riješio se jedne brige, s Leonom FR 170 stalno sranja s tim DPF i regeneracijom, žešće smeće, a kad počne odlaziti poslije 100 kila km spr. obzirom da košta preko 15 tisućica kn, trebate to smeće maknuti i softverski ga izbacit, Matijaž RSR to odradi bez problema.

 

i taj auris prije redizajna sa bošom se čipa za šaku kikirikija nakon čega ide super. Ovome sa densom je vrlo teško naci način da se "popravi" jer serijski je zakurac

Link to comment
Share on other sites

Za Renault sa BOSCH EDC 16/17 ubrizgavanjima novijih godišta (to su većinom 1.9 i 2.0 dci motori) mora biti postignuta radna temp. motora (oko 80st.C),brzina vozila iznad 80 km/h,br.okretaja nesmije biti u području slobodnog hoda. Kad započne regeneracija nesmiješ izaći iz ovih uvjeta na duže od 60 sekundi jer tada se postupak obustavlja. Znači ako se voziš isključivo po gradu-banana.

 

Pitanje vezano na ovo ... da li auto znači tih 80kmh što ili ne ... koliko sam ja shvatio regeneraciju ona se postiće dodavanjem nafte plus EGT, ja recimo ako vozim šestom 80 to je manje od 2 soma okretaja valjda ... što znači "broj okretaja u području slobodnog hoda" u to spada samo ler?

 

Meni se DPF upalio dvaput u zadnja 2 mjeseca ... i oba puta na autocesti se ugasio nakon par minuta ... to se događa sad kad se gotovo stalno auto vozi malo po gradu jer mene nema i vozim se službenim ... jel to kad se češće pali (prije tog nije godinu i pol dana) znači da je počeo propadat ili je samo to što sad žena vozi auto do vrtića i nazad? :D

Link to comment
Share on other sites

6om 80 i čudis se sto se filter nečisti heeeeh!

 

to ti je recept za dobro upoznat kako ta lampica izgleda (za početak)

 

za regenreaciju okretaji bi ti trebali bit preko 2 i ne krace od minute.... sto znači da trebas cesce vrtit taj motor da se neskuplja u filteru...

 

Kad smo kod pdf-a.. kakva je caka kad auto ima ad-blue tekućinu... ilitiga bluemotion kod v.a.g-a... dal se tu pdf moze odstranit i to s ubrizg. tekućine bezbolno uklonit?

Link to comment
Share on other sites

zašto? meni su to radili u servisu, i nisu mi mjenjali ulje?

 

ali vidim da je štangica stalno prek maks

 

ovisi kako koji proizvođač propiše...

kod Fiat grupe netreba jer ECU sam proračunava kad je vriijeme izmjene ulja sa obzirom na pređene km i broj regenracija i to onda javi

regenracija se vrši tako da ECU daje jako kasno ubrizgavanje gdje smjesa ne sagori do kraja u cilindru nego djelom se pali u auspuhu....na taj način se jako diže temp katova i DPFa gdje sagore sve čestice čađi i odu u atmosferu...prilikom nepodpunog sagorjevanja smjese u cilindru određeni postotak nafte se sljeva između klipa,karika i stjenke cilindra u ulje i ulje gubi svoja svojstva podmazivanja....zato se u motore sa DPFom treba točit propisano ulje...ako se to ne radi, neče se motoru momentalno ništa dogodit ali sa više tisuća km sigurno če nešto otići prije nego je trebalo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...