Jump to content

auto 7 godina nije radio


Recommended Posts

kupit ću autkoji 7 god nije bio paljen. cijelo vrijeme stoji u dvorištu. zanima me što mi je činiti. ja sam planirao nakon dobrog pranja, skinut sviječice, nalit dizela unutra da stoji 3,4 dana, tako ako ima hrđe da dizel to nagrize. remen probat vrtit sa rukama da vidimo ako je šta zaribalo. zaverglat auto bez svječica da taj dizel izbaci iz cilindara. promijenit ulje, stavit novo gorivo i upalit ga?!

ima li tko kakav savjet, inače radi se o 1.9 bmw motoru sa 140ks u e36 liniji, točnijje 318ti compact.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

samo provjeri dal su instalacije (koje možeš provjeriti) oke da se ne bi kaj zapalilo :D

 

ja sam palio frendov mercedes 280SE iz 1980. godine nakon kaj je stajao 5 godina

 

upalio je na 5 godina star benzin :D

 

a ako baš hoćeš cijepidlačit onda napravit to kaj si htio :)

Link to comment
Share on other sites

kupio sam motor w123 240d koji je stajao 12god, i nitko mi ne vjeruje, ali imao sam svjedoka, upalio je unutar 10sek! nevjerojatno!

 

kako promijenit benzin iz tanka, jer on ima pregrade, pa nemogu izvuć stari benzin, nego kako da ga izvućem, na pumpi u rezervoaru...ili ima tko neš pametnije?

svjestan sam toga, ali sam ga dobio za mali novac, i to će bit auto za starog, a on radi 1000km godišnje pa će za njega bit dovoljno dobro.

Link to comment
Share on other sites

nisam ga ni pomaknuo. auto je od prve vlasnice, i stajao je 7god. ispumpane su gume i svjestan sam da ću mjenjat dijleova instalacija koje su gumene kao neka crijeva itd...mislim da će seleni i gumeni elementi na ovjesu bit u redu, ali trebat će se pozabavit sa autom. auto dugo stoji, a u 1mj imam 2 tjedna godišnjeg, tako da ću se pozabavit.

kakvi su inače ti motori 1.9 sa 140ks iz e36. prosjena potrošnja bi trebala bit oko 10l/100km?!

Link to comment
Share on other sites

kupit ću autkoji 7 god nije bio paljen. cijelo vrijeme stoji u dvorištu. zanima me što mi je činiti. ja sam planirao nakon dobrog pranja, skinut sviječice, nalit dizela unutra da stoji 3,4 dana, tako ako ima hrđe da dizel to nagrize. remen probat vrtit sa rukama da vidimo ako je šta zaribalo. zaverglat auto bez svječica da taj dizel izbaci iz cilindara. promijenit ulje, stavit novo gorivo i upalit ga?!

ima li tko kakav savjet, inače radi se o 1.9 bmw motoru sa 140ks u e36 liniji, točnijje 318ti compact.

 

dizel ti nece "nagrizat" hrđu.

 

Ako se motor uopce moze okrenuti rucno, promijenit ulje i filter ulja, provrtit motor starterom bez svijecica neko vrijeme u intervalima da ulje prođe kroz sav motor i nakon toga upalit ga , nema neke velike pameti oko toga.

Samo ga ne palit dok je suh.

 

Ako su srasle karike s blokom nema pomoci.

Link to comment
Share on other sites

ma samo benzin i gas... moja fiesta kresnula na stare svjecice nakon 15 godina !!

 

auto je od '91. do 2006. stajao bez jednog jedinog paljenja i nakon 15 godina trebao je samo nove gume, akumulator, ulje i filtere. od ostalog je otisao jedino dihtung poklopca ventila koji mi slini zadnjih 95.000km...

 

tak da slobodno ti njega natoci i kresni... ako ford nije zahrđo onda nije ni bmw...

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novi topic, neka netko tko poznaje dotični bmw-ov 1.9motor sa 140ks , neka s emalo raspiše i općenito o e36 modelima, da znam šta me čeka. koje su prednosti koje mane, šta se preporuča itd...

Link to comment
Share on other sites

ma nije još ni došla do mene, tek drugi tjedan idem po pilu. nego se pripremam, fizički i psihički ;) sa ebaya sam naručio glavu mjenjača i prednji znak za na haubu i original tepihe...tako da kad dođe da već bude djelova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

auto je kod mene. zajebavam se 2 dana oko njega. malo sam ulio dvotaktola, sa rukom vrtio remenja, ništa nije zaribalo...i probao ga verglat bez sviječica...naravno ne vrti. baterija je dobra, i okrenem ključ uopćče ne pokupi struju, tako da čak mislim da nije ni u kratkom nego jednostavno ne dobiva struju. isto tako kad dam kontakt ne čujem pumpe goriva u tanku. čitam na netu, da se treba čut kad se da kontakt da pumpa uključi, ali ja ne čujem ni to niti anlaser. zanima me, da li možda ima kakvu blokadu protiv krađe? i još me zanima da li mogu na obd utikač resetirat greške, sa kakvim spojem, recimo kao što se može servisni interval poništit?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...