Jump to content

auto 7 godina nije radio


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

auto je kod mene. zajebavam se 2 dana oko njega. malo sam ulio dvotaktola, sa rukom vrtio remenja, ništa nije zaribalo...i probao ga verglat bez sviječica...naravno ne vrti. baterija je dobra, i okrenem ključ uopćče ne pokupi struju, tako da čak mislim da nije ni u kratkom nego jednostavno ne dobiva struju. isto tako kad dam kontakt ne čujem pumpe goriva u tanku. čitam na netu, da se treba čut kad se da kontakt da pumpa uključi, ali ja ne čujem ni to niti anlaser. zanima me, da li možda ima kakvu blokadu protiv krađe? i još me zanima da li mogu na obd utikač resetirat greške, sa kakvim spojem, recimo kao što se može servisni interval poništit?

 

ukratko spoji anaser i daj kontakt ima da kresne

Link to comment
Share on other sites

isto tako kad dam kontakt ne čujem pumpe goriva u tanku. čitam na netu, da se treba čut kad se da kontakt da pumpa uključi, ali ja ne čujem ni to niti anlaser.

 

Ima samo jednu pumpu :)

 

To je i mene nešto guzilo na bijelom pa smo skužili o čemu se radi jer svi kažu "treba zujati kad daš konktakt".

 

Da, treba zujati ali ako daješ-oduzimaš kontakt 10 puta onda će samo jednom-dvaput zazujat dok ne nabije pritisak i onda više ne zuji. Ima neki relej tamo oko volana šta to kontrolira, Lac je meni spojio da je direktno mogu palit/gasit ali i mene je to jebalo. Ako nisi siguran da radi pumpa tj da uopće ima struje na njoj, uvijek možeš spojit 12V direkt na nju.. Tam ti je ispod zadnjeg sica na suvozačkoj strani, 5min za doći do nje..

Link to comment
Share on other sites

da. došao sam do nje. ali ne čuje se ni prvi put kad sam dao kontakt. ok ako je pumpa na suvozačkoj strani, šta je iza vozača, možda plovak za mjerit količinu goriva?

pošto mi ne vrti, ne znam da li je do anlasera ili do neke blokade protiv krađe. auto nema alarm i ima ključ bez koda, ali opet možda ima neki sistem protiv krađe. ne mogu doć do anlasera jer je na nespretnom mjestu, morat ću izvadit usisnu, ajoš se može doći s donje strane, ali meni je auto u dvorištu i tamo nemam kanal nažalost.

tako da ću morat skinut usinu pa ću mjerit da li uopće dolazi struja do anlasera. ono što je sigurno je da četkice nisu u kratkom, jer uopće ne dođe do pada napona kad verglam.

Link to comment
Share on other sites

kakve veze ima pumpa goriva s tim da auto ne vergla.. ?

 

@ Ujo: odvrti dijagnostiku.. tako ćeš najlakše i najbrže saznati išta u vezi sa strujom

a dalje s Manualom i Unimerom po relejima i osiguračima gledati da li ima napona tamo gdje treba imati..

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

pa ni ne vergla ni ne čujem pumpu kad dam kontakt, tako da brijem da mu je ostalo upaljeno nešto od anti-theft/imobilizer sustava. kako je moguće da se i pumpa pokvarila i anlaser od stajanja.

da trebao bih na dijagnostiku ali nemam onaj uređaj za čitat greške, a pošto auto ne vozi problem mi je odpeljat ga negdje, a opet da uzmem šlep nema smisla jer auto ne vrijedi toliko da plačam okolo majstore.

pic1.jpg

 

ali čudno mi je da na autu od elektronike sve radi, sve lmpice unutra, prozori, centralna svjelta na uricama i komandama, duga kratka svijetla štop maglenke itd...a ono najmbtnije da vidim hoće li upalit (pumpa i anlaser) ne...već vidim da ću se totalno izje sa tim autom.

Link to comment
Share on other sites

Ne štima ti kod kljuc iliti imobilizator je upaljen, nema teorije da ga upalis jer ECU ne daje struju na pumpu goriva niti iskru na svjecice, a sam imobilizator ne daje struju na anlaser ;)

 

Probaj zakljucat i otkljucat auto par puta pa probaj, ak nece ni tada onda treba probati s drugim kljucem ak ga imas, mozda se kod izgubio u ovom... ak ni tada nista onda moras sinkronizirat kod

Link to comment
Share on other sites

da probao sam ga zaključati otključati više puta, i sve radi, centralna i sve brave, ali i dalje niš. ovaj ključ koji imam nema code u sebi, jer je običan još kopirani. da li mogu isključit taj imobilizator?

kako sinkronizirati kod?

Link to comment
Share on other sites

da. došao sam do nje. ali ne čuje se ni prvi put kad sam dao kontakt. ok ako je pumpa na suvozačkoj strani, šta je iza vozača, možda plovak za mjerit količinu goriva?

 

E neam pojma nisam nikad otvarao, možda je način da dođeš do drugog dijela tanka jer ima one preljeve ili kak se to već zove. Ugl sve je na suvozačkoj strani, i pumpa i plovak i sve.. Plovak ti je na kućištu od pumpe, vidjet ćeš ako otvoriš, al nema potrebe :)

 

Što se tiče ovog sinkroniziranja koda, ako ti djzuka neće znati, pitaj drndaka (gorane46) tu na forumu

Link to comment
Share on other sites

Vidi boje zica na konektoru, debela zeleno-ljubicasta i smedja su ti od pumpe ;)

 

Nabavi njegov kljuc s kodom, nema brikanja imobilizatora osim ako ti drndak moze srediti ecu od motora da ne trazi kod, ili netko drugi ko se time bavi, a onda ce jos trebati prebrikati ispod volana zice od anlasera da moze verglati

 

Uglavnom pičvajz ak nemas kljuca s kodom

Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam da su 2 + - za pumpu, a druge dvije su za plovak. strah me direktno spajat da još ne bih pokvarion nešto što je dobro.

 

Da, a mislim da je ovaj gornji konektor za pumpu ali nisam 100% siguran. Ili unimerom izmjeri ili pogledaj žice ko kaj djzuka kaže :)

Link to comment
Share on other sites

bit će da je kod ključa. još na bravi ima i prsten tako da sigurno auto mora imat kod, samo ga ne očitava. a ja sam dobio ključ bez koda, i još žena kaže da se sa tim ključem ona vozila, samo bit će da je možda kod negdje zaljepljen u autu, ako je radila duplikat..tj bio je zaljepljen ali sad ga nema.

Link to comment
Share on other sites

Bez koda nema teoretske sanse da ista ucinis,a simptomi su bas takvi kako si opisao...sve radi,ali kad okrenes kljuc nista se ne dogadja

Kod to mora bit poprilicno blizu onom prstenu oko bravice,pa ako je lijepljen okolo i sl sto mislis pogledaj tuda...unutar 5cm od prstena

po broju sasije ti mogu izradit kljuc s kodom u ovlastenom,ali ta igra ti kosta 1400kn

Takodjer,netko je spominjao tipa u zg-u koji kao moze prebacit cak i bmw kodove u novi kljuc,ali sa starog kljuca - kojeg nemas ;(

Ja sam trazio soluciju za uklonit kod kompletno iz auta,ali po svemu sudeci-nemoguce je

Link to comment
Share on other sites

Na vw-u auto upali i nakon sekundu se ugasi. Imam ja povremeno problema. Ima dosta razlike među markama. Ali znam da se skoro sa svakog kompa može skinut blokada. Sa nissanovih modela sigurno. I to u bilo kojem ovlaštenom ali tko zna koristit ispravno tvorničku dijagnostiku.

Link to comment
Share on other sites

jedan mi je rekao da auto mora verglat iako mu je kod neispravan, a meni ni ne vergla niti se čuje pumpa u rezervoaru. da li se pumpa uključuje tek što se uključi anlaser znači kad auto počme verglat, ili se pumpa mora uključit ranije kad se da kontakt, da li netko zna?

da li je moguće da kad je kod neispravn, da auto vrti ali ne pali?

Link to comment
Share on other sites

da li je moguće da kad je kod neispravn, da auto vrti ali ne pali?

 

na mom autu kad sam stavio drugi motor, naravno kod nije pasao

anlaser je vrtio ali nije bilo iskre a ni pumpa nije dobivala struju

 

pumpa se inače uključuje kad se da kontakt

 

 

riješio sam problem micanjem koda. šalji PM ako te zanima tko mi je to radio (s foruma) ili čekaj da on vidi topic

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...