Jump to content

auto 7 godina nije radio


Recommended Posts

jedan mi je rekao da auto mora verglat iako mu je kod neispravan, a meni ni ne vergla niti se čuje pumpa u rezervoaru. da li se pumpa uključuje tek što se uključi anlaser znači kad auto počme verglat, ili se pumpa mora uključit ranije kad se da kontakt, da li netko zna?

da li je moguće da kad je kod neispravn, da auto vrti ali ne pali?

 

na fiatu, kad blokira kod auto vergla do besvjesti ako je sve ostalo u redu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Da, probaj vidjet u autodati koja žica je tamo na konfuktoru od anlasera (on je, bar na 6cyl, ispod šajbe na suvozačkoj strani, do njega dođeš kroz haubu) pa vidi dal daje signal il neš.

 

Do anlasera je nenormalna zajebancija za doći, skroz s gornje strane getribe je, jedva ga odšarafiš kad skidaš getribu, a kamoli da bi spajao žice po njemu. I to još s donje strane :D

Link to comment
Share on other sites

da totalno je sranje za dohvatit anlaser. a ništa izgelda da ću morat skinut usisnu, pa probat anlaser kratko spojit pa da vidimo jel vergla. možda je i relej od anlasera...samo me opet muči zašto ne čujem pumpu u rezervoaru. netko kaže da pumpa počme radit kad anlsaer počme vrtit, netko kaže da počme čim se da kontakt...ne znam od kuda krenut.

Link to comment
Share on other sites

netko kaže da pumpa počme radit kad anlsaer počme vrtit, netko kaže da počme čim se da kontakt...ne znam od kuda krenut.

 

100% se prvo upali pumpa kada je sve ispravno, tj. ne pali se tek kad zaverglaš nego kad daš kontakt!

Link to comment
Share on other sites

Tako je,pumpa se pali cim das kontakt...

A kod mene ako idem palit sa kljucem bez koda,ne dogodi se NISTA,znaci onaj okret nakon kontakta kao da nisam ni ucinio...Ali sto su neki na bmw forumu spominjali danjima auto vergla kad nije dobar kljuc,tako da vjerojatno ovisi o godini proizvodnje ili tako necem

Link to comment
Share on other sites

meni se izgubio kod u kljucu..auto vergla do sutra..1000kn za popravak od par minuta

 

kakav ti je bio popravak? šta si naručio novi kod ključa u servisu, ili su ti orbisali kod preko računala?

Link to comment
Share on other sites

kakav ti je bio popravak? šta si naručio novi kod ključa u servisu, ili su ti orbisali kod preko računala?

 

kod mene je bilo..

auto na slepu i vozi prema zg...ja sam dosao po auto za par dana kad mi je bilo zgodno...

 

ovako se to radi..

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Pacey, kakav je to uređaj što ovaj s njim vrati kod ključa?

 

usteka u obd(citac dijagnostike) kako tamo izlaze svi podatci, tako ovaj ima u sebi da izvlaci kod iz kompjutora i salje ga...ova opnica u koju gurne trazi kljuc i komunicira sa kodom u kljucu i uparuje ih(nesto kao reset)

 

ja ga nisam uspio naci za kupiti, mada sam htio :naughty:

 

al dam se kladiti da je to samo meni specijalac naplatio 1000kn, vise ga nebi njemu vozio :doh:

Link to comment
Share on other sites

Ujo moj, daj se pokreni više!

Već si mogao pozvati nekog tko se kuži u aute koliko tu pišeš na forumu.

Ovako nikad nećeš upaliti auto:doh:, neka ti netko napravi defektažu pa ćeš znati kaj treba raditi.

 

A ne: možda je kod, možda je anlaser, možda je samo loš spoj na anlaseru, možda pumpa treba zujati kad daš kontakt, a MOŽDA pumpa počme raditi tek kad počmeš verglati (kao što je na puno auta), možda su anlaser i relej prdnuli, možda je riknuo alnaser i pumpa, možda je čitač koda................................. mislim, ima puno možda, ali onaj tko se kuži u aute/BMW-e će jako brzo skužiti kaj je, ali ne preko foruma:thumbsup:

 

Uživaj i ja vi kad ga upališ:cool:

Link to comment
Share on other sites

problem je što mi se neisplati vozit ga u bmw servis, jer će me oderat, a i nemam novaca za to plačat, pa ovako probavam doć do informacije. malo mi je zajebano što nemam kanal i radim u dvorištu, a pošto je zadnjih dana padala kiša onda nisam ni radio. sad čekam frenda pa ćemo ga oduvć kod njega u garažu pa probat doć do anlasera preko kanala, pa ću znat više, jer nisam hitio skidat usisnu.

znam da se neće rješit kvar perko foruma, ali svaka jinformacija mi je dobro došla.

Link to comment
Share on other sites

skinuo sam svječicu, gurnuo auto da u 4. brzini da vidim da li baca iskru na svječicu...nije bilo iskre na svječici, tako da sam gotovo siguran da je do koda. probat ću dat jednom u ri, koji bi možda mogao skinut kod sa centraline.

Link to comment
Share on other sites

skinuo sam svječicu, gurnuo auto da u 4. brzini da vidim da li baca iskru na svječicu...nije bilo iskre na svječici, tako da sam gotovo siguran da je do koda. probat ću dat jednom u ri, koji bi možda mogao skinut kod sa centraline.

 

Reci mi molim te da se šališ????? MOLIM TEEEE

 

Vrištim:lol:

Link to comment
Share on other sites

usteka u obd(citac dijagnostike) kako tamo izlaze svi podatci, tako ovaj ima u sebi da izvlaci kod iz kompjutora i salje ga...ova opnica u koju gurne trazi kljuc i komunicira sa kodom u kljucu i uparuje ih(nesto kao reset)

 

ja ga nisam uspio naci za kupiti, mada sam htio :naughty:

 

al dam se kladiti da je to samo meni specijalac naplatio 1000kn, vise ga nebi njemu vozio :doh:

 

naišao na jelena, pa reko da ga dernem.. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Reci mi molim te da se šališ????? MOLIM TEEEE

 

Vrištim:lol:

pa znam da je jadno fora, ali prolazi! i moralo bi bacat iskru. izvadio sam svječice i jednu stavio na blok i malo gurao :rofl: i to nije prvi put, i priej sam to radio na više auta i više puta ali radi drugih stvari.

trenutno mi je matrljan skup. ako baš ništa ne budem uspio napravit odfurat ću mu ga...samo da do tada ne skurim nešto što je bilo zdravo hahaha :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...