Jump to content

Veliki servis na golf 5 1.9 tdi?


Recommended Posts

Auto je 05" i ima 92 000 km...Treba li mijenjati kompletnu distribuciju?Išla bi zamjena svih filtera i ulja,i samo zubčastog...bi se dobilo šta zamjenom samo zubčastog ,a ostalo da se mjenja za 20 000 km?Tj da se sad ne mjenja cijela distribucija?Hvala

 

 

E,da ta u to govno neide ništa drugo od ulja nego samo castrol 505.01 5w40 koje dođe 100 kuna litra skoro?

Link to comment
Share on other sites

Distribucija (zupcast, vodena pumpa, spaner ,klizaci) se mijenja svakih 120.000 km

 

da,znam to za 120 000 km,tako je meni i na a3 1.8t u servisnoj pisalo...ali je auto 6 godina star...Ovi u koncernu pišu 120 000 ili 5 godina šta prije nastupi,a kako je ovo godina dana prošla.Mjenjat sad ili za 28 000 km kad okrene 120 000?

Link to comment
Share on other sites

da,znam to za 120 000 km,tako je meni i na a3 1.8t u servisnoj pisalo...ali je auto 6 godina star...Ovi u koncernu pišu 120 000 ili 5 godina šta prije nastupi,a kako je ovo godina dana prošla.Mjenjat sad ili za 28 000 km kad okrene 120 000?

 

Bolje sad, jer prije ce puknit od starosti nego od kilometara

Link to comment
Share on other sites

Napravi to odma i miran si,ulje ti ne kosta tak puno ni pod razno osim ak ga ne kupujes u ovlastenom al ko jos dns to radi i kolko znam ima u ovlastenima one dobre akcije za aute starije od 4god ak se ne varam cijene za tak velke servise su jako povoljne uostalom pitaj u ovlastenom to te nista ne kosta..

Link to comment
Share on other sites

Ovaj vidim da nisi u toku dogadjaja:)

 

 

Ulje imas od 60 kn litra taj castrol

 

Zupcasti s priborom i vodenom pumpom sa izmjenom je 1550 kn u ovlastenom...a sto se mirkoremena tice,po meni puknit moze samo ako remenica zablokira

 

 

ovo je zabadav!

 

 

semerinzi bi se trebali isto pod obavezno promjeniti!

Link to comment
Share on other sites

Izmjena seta zupčastog remena u bilo kojem ovlaštenom servisu prema akciji 4+ za taj auto košta 1526,55 kn (set zupčastog, pumpa vode, 1l antifriza i rad). Interval izmjene ti je 120000 ili 150000 km provjeri po broju šasije u servisu, vremenski interval nije propisan od proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

Izmjena seta zupčastog remena u bilo kojem ovlaštenom servisu prema akciji 4+ za taj auto košta 1526,55 kn (set zupčastog, pumpa vode, 1l antifriza i rad). Interval izmjene ti je 120000 ili 150000 km provjeri po broju šasije u servisu, vremenski interval nije propisan od proizvođača.

 

 

 

A sad imammo dva ista motora 1.9 105 konja

 

2005 je 120 000km rok

a 2007 je 150 000km rok

 

da li ja sad dobijem remenje koje traje 150 tisuca ili ono 120 tisuca

Link to comment
Share on other sites

kod 4+ akcije nedobijes antifriz (možete pročitat u reklamnim katalozima) ali nije ti ni skup nesto.. a u motor idu 3l antifriza a ostatak obična voda....

U tu 4+akciju nije ukljucen micro remen a svakako i njega priomjeniti.. a njegov natezač nij epotrebno mjenjat.

Netreba mjenjat nikakve semeringe bar ne na toj maloj kilometrazi....

 

Kontrola remenice alternatora je poželjna a u ovl. ti kosta oko 800kn pa je preporuka ipak uzet zamjensku a isto INA-inu....

 

Još obrati kad mje mjenjana kočiona tekućina (svake 2god) i stanje kočnica.. za koje imas isto tu akciju 4+.....

Link to comment
Share on other sites

kod 4+ akcije nedobijes antifriz (možete pročitat u reklamnim katalozima) ali nije ti ni skup nesto.. a u motor idu 3l antifriza a ostatak obična voda....

U tu 4+akciju nije ukljucen micro remen a svakako i njega priomjeniti.. a njegov natezač nij epotrebno mjenjat.

Netreba mjenjat nikakve semeringe bar ne na toj maloj kilometrazi....

 

Kontrola remenice alternatora je poželjna a u ovl. ti kosta oko 800kn pa je preporuka ipak uzet zamjensku a isto INA-inu....

 

Još obrati kad mje mjenjana kočiona tekućina (svake 2god) i stanje kočnica.. za koje imas isto tu akciju 4+.....

 

u kakvom stanju bude zupcasti kad ga skines na 120 tisuca npr pri izmjeni na golfu 5 passat b6 tdi nebitno

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...