Jump to content

1.5 dci i loža?


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ček ček ako auto može ić na ložu zašto je to zabranjeno? Nije mi to nikad jasno. Jel to neka ekološka katastrofa ili potencijalna opasnost od havarije i moguće situacije da radilica izbije karter na cestu pa se auto okrene na krov ili koji kurac? Nikad mi to nije bilo jasno.

 

Zašto je to ilegalno?

Link to comment
Share on other sites

Ček ček ako auto može ić na ložu zašto je to zabranjeno? Nije mi to nikad jasno. Jel to neka ekološka katastrofa ili potencijalna opasnost od havarije i moguće situacije da radilica izbije karter na cestu pa se auto okrene na krov ili koji kurac? Nikad mi to nije bilo jasno.

 

Zašto je to ilegalno?

 

Daj ne zajebaji bezveze , kamenjem če te gadjati. :doh:

Link to comment
Share on other sites

Ovako: Moj frend Hrco (Mehanicar po struci) ima Clio dci 82 + chip. Zatvorio je EGR i uredno se vozi na ložu. Zivi u Klinca selu, a radi u Velikoj gorici u Toyoti. Mogu ti dat na PM njegov broj moba, pa ga slobodno sam pitaj. ;)

Posted via Mobile Device

Link to comment
Share on other sites

Loza je samo "ofarbana" nafta (fosforom - zato je crvena; "ekipa" kod

Rugvice je skuzila kako sloziti postrojenje za "ukljanjanje" fosfora i

prodavali su naftu nesto jeftinije ali su bili malo lakomi ) i na nju neidu

neki porezi pa je namjenjena samo za grijanje ( i za traktore - gdje nema

plavog dizela - onaj ko ne dobiva poticaj od drzave pl.. diz.. nemoze kupiti

pa u traktor sipa loz ulje i sve 5

 

kaže neko lice sa enterneta...

Link to comment
Share on other sites

Ovako: Moj frend Hrco (Mehanicar po struci) ima Clio dci 82 + chip. Zatvorio je EGR i uredno se vozi na ložu. Zivi u Klinca selu, a radi u Velikoj gorici u Toyoti. Mogu ti dat na PM njegov broj moba, pa ga slobodno sam pitaj. ;)

Posted via Mobile Device

 

Bas to, hrco se vozi vec 100tkm na lozu i auto radi ko beba.

Link to comment
Share on other sites

Ako baš morate "uštedjeti" i nekako možete nabaviti plavi diesel, vozite se na to. Identičan je eurodieselu samo što je obojen...zadovoljava sve norme i može u najmodernije motore. Naime, mnogi moderni brodski motori su isto ko i u vašim autima common-rail turbodizeli sa elektromagnetskim diznama, velik broj ih je i izveden iz motora koji se koriste u automobilima itd...pa je zato i gorivo moralo biti kvalitetnije i čišće. Loža je druga stvar...i nije "ista ko i eurodiesel" s pumpe kao što mnogi pričaju i vrlo vjerojatno će biti problema na novijim vozilima.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...