Jump to content

Upitna kvaliteta lakiranja :/


Recommended Posts

Prošle godine sam dao auto na lakiranje, lakirano je sve osim krova. Primjetio sam da svaki put kad mi kamenčić negdje pogodi otkine mi komad farbe,a pazim da se ne vozim drito iza nekog... frend na hondi također ima farbanu haubu i njemu se vide samo točkice di kamenčić udari... nemojte me sad krivo shvatit da sam bolestan ili nešto...,al imam osjećaj da kvaliteta farbanja i nije baš bog zna što... jel moguće da je pretanko stavio lak? da nije dobra priprema? Lakirano je glasuritom (navodno).

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na odgovoru... definitivno je nešto zajebo, čini mi se da je problem brzina i želja da što više para u kratkom roku strpa u džep. Velim, kolega na hondi accord 2007.g. također ima lakiranu haubu i njemu se vidi samo točkica prilikom udara kamenčića :/

Edited by kix
Link to comment
Share on other sites

A jebi ga... kad sam kupio auto lakiral mi je prednji i zadnji branik i odlično je ispalo... npr. kad mi kamenčić udari u prednji branik vidi se samo sitna točkica... ne pada farba. Činilo mi se da će i ostatak auta odradit kak treba, očito sam se zajebo

Link to comment
Share on other sites

meni lakir je stavlja posebnu mixuru za haubu, branik i masku, kako sam ga razumija vise lak bude elastican pa trpi kamencice, a manje je krut pa puca, je da je on to oblija bogato da mu se cak i curilo, znaju vele i pero kad su polirali...od srca im hvala ;-)) al je funkcionalno

Link to comment
Share on other sites

Kix , isti problem ja imam na prednjem braniku. onako ko da se lomi lak i boja u listicima.

i jedan znalac mi je reko da je problem u pripremi, jednostavno auto nisu dobro opreli prije lakiranja.

sad jel to istina ili ne? meni cak zvuci logicno.

idi reklamiraj, ali nemoj zaboravit da opet ides kod istog majstora.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, idem ga probat nazvat pa da vidim kaj ćemo dalje :/

BTJ da svaki dan idem u Zagreb na posao nebi mi mjesečno kanta farbe bila dosta da farbam ono kaj je otpalo...

Edited by kix
Link to comment
Share on other sites

e tu na prvoj slici se ujedno vidi i kak je "odlično" i cijeli auto ofarban:doh: ovo je još i dobro kak je na nekim djelovima....

 

rekel sam ti još onda kad sam bil na regi s onim golfom da odi reklamirat pa si rekel da ga bude ispočetka prebrusil i zalijal...i kaj je bilo s tim???? odhebo te ili..????

Link to comment
Share on other sites

hahaha nek oljušti pola branika, pa nek ode reklamirat i ako mu ne prihvati reklamaciju šta da onda radi sa tim branikom? :lol:

dokle se drži nek ne prčka previše...

 

da ali tvornica testira lak tako sto napravi ostecenje i drzi mlaz vode pod pritiskom odredjeno vrijeme na istom mjestu

 

smije se prosirit nakon 20 pranja naravno ali ako ti nesmijes odvest auto u praonicu a da ne mislis hocel otpast sta onda to nije posao niti je to lakirer.

 

a ovo na slikama se vidi da je to lose

 

sta mislis kako ce to izgledat za 3-4 godine? bolje neka reklamira sad silom ili milom nego da za dvije godine plati opet nekom drugom

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...