Jump to content

Muzika, pitanje u vezi suba i pojacala, max iskoristivost


Ivan_T

Recommended Posts

Evo pitanje...

 

znaci sub je kickerov cvx 1500w pa me zanima dali se moze iskoristiti

cijela snaga tog suba na pojacalu hertz EP2...

 

Sub radi na moze raditi na 2 i 4 ohma ako se ne varam

a pojaclo je dvokanalac, i spojeno bi bilo u bridge.

 

Koji kondenzator bi mogao uz to?

 

Sub ne dolazi u obzir za prodaju, dok bi pojacalo islo ukoliko

se sub ne moze iskoristiti dobro. Dali bi monoblock bio dobro rijesenje?

 

Ajmo ekipa raspisite se, znam da se kuzite u muziku

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Evo pitanje...

 

znaci sub je kickerov cvx 1500w pa me zanima dali se moze iskoristiti

cijela snaga tog suba na pojacalu hertz EP2...

 

Pa i nece se "iskoristit", bolje bi radio s jacim pojacalom

 

Sub radi na moze raditi na 2 i 4 ohma ako se ne varam

a pojaclo je dvokanalac, i spojeno bi bilo u bridge.

 

Moras vidjet koji je tocno model, ne moze bit 4 ili 2. Moze bit dvije zavojnice od 4 ili dvije od 2, tj. 2 ili 4 ohma. Pojacalo je deklarirano u bridgeu na 4ohma i to samo 190W. Mada to ne znaci da nece radit na 2...

 

Koji kondenzator bi mogao uz to?

 

Ne treba ti kondenzator

 

Sub ne dolazi u obzir za prodaju, dok bi pojacalo islo ukoliko

se sub ne moze iskoristiti dobro. Dali bi monoblock bio dobro rijesenje?

 

Bilo bi dobro da uzmes neko jace pojacalo. Ovisno o tome koji je uopce model suba, tj. koliko ohma su zavojnice. Po meni bolje da prodas taj sub i kupis "osjetljiviji", tj. neki koji ce dobro radit i na toliko malo snage. Sub je deklariran kao 750W rms, to nije bas malo, nisu bas jeftina pojacala koja imaju toliko snage

 

 

 

 

 

Eto toliko... S tim da najbolje da se javi netko tko ima iskustva s tim subom, tko zna, unatoc deklariranoj snazi, mozda i ne radi lose s tako malo snage

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

 

Ja imam magnatov ADR BP 130 u kombinaciji sa crunch MXB-4125 pojacalom i kondenzatorom jer su mi treperala svijetla od basa po noci koliko je struje vuklo....

 

nego frend ima doma ovu jednu kombinaciju pa da malo ispitam situaciju prije nego

to ide u auto.

 

ovo je slika tog suba...i slozen je u ovu kutiju u Apsolutu u Rijeci ako se ne varam...

 

kickert.jpg

 

koliko sam nasao po netu, ovo su specifikacije suba:

 

RMS Power Range : 750 Watts

Peak Power Handling: 1500 Watts

Impedance: Dual 4 Ohm

Mounting Depth: 6-5/8"

Resonance Frequency: Hz 26.4

Power Handling Peak: 1500 Watts

Power Handling RMS: 750 Watts

Total Q-Factor: 0.36

Equivalent Volume: 2.3 ft3

Outer Frame Diameter:12-9/16"

Hole Cut-Out Diameter: 11 1/8"

 

Dali bi mozda bilo dobro sloziti neku drugu kutiju?

koji monoblock bi bio recimo dobar za iskoristivost ovog suba da to dobro tuce?

Link to comment
Share on other sites

Ako je to taj, dual 4, znaci trazis neki amp koji ima na 2 ohma tako nekih 700W ili jos bolje i vise, samo to je vec dosta snage i nesto skuplje pojacalo (ili pojacalo znj kvalitete). Dakle moze monoblok koji na 2ohma ima toliko snage ili neki dvokanalac stabilan na 2ohma bridge (npr. Audiosystem, Steg... jeftini, a odlicni za subove).

 

Ja sam imao svakakvih mjuza i nikad nisam imao ni trebao kondenzator. Dobar aku, dobri kablovi/spojevi i to je to.

Link to comment
Share on other sites

hvala na odg...

ma ja imam kabele 5m2 od audisona set, taj sub i pojacalo, i to stvarno dobro

tuce...toliko da ti se kosa trese :D i vozim se po noci upalim osvjetljenje u autu

a osvjetljenje gubi napon, a prednji farovi isto :D ...stavio kondenz i sad je super...

 

nego da se vratim na temu

ako netko ima neki prijedlog za pojacalo, opcenito model neka napise...

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Oćeš da nabija ili?

 

Neku D klasu, neki monoblok jeftiniji da ima oko 1km na 2ohm-a i ok, ako imaš para, kupi ovog kickera, je da ima 2.5kw na 2ohm-a, ali smanjiš gain i bit će ok...

 

Ako se ne varam, takva 2 pojačala je imao kolega u onom crnom 206 (nikola) i s 18" soloX je lupao 152.4db ako me pamćenje služi... :)

Link to comment
Share on other sites

Sory kaj se ubacujem, al ovo sam vec jedno 20 puta cio da kond nema smisla i nije mi jasno, i nemos nikom objasnit. Treperila mi svjetla, kablovi 1x50mm2 napon i 2x50mm2 masa i dalje trepere, ubacim 1.2F kond i problem je hio rijesen...

 

pa kad je to glupost.

a pogotovo kod tebe za kaj se sjećam da imaš neke igračke za pojačala...radili su monoblokovi od par kW rms bez treperanja svijetla i bez kondenzatora...

 

a ovaj crunch MXB-4125 je tak, ok pojačalce. kod mene izdržalo nekih 3-4 dana pa ga prodal, bilo mi preslabo za sisteme napri..

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se dalo naci vise nego pristojno polovno za 300-350 eura

 

:D;)

 

a koja je cijena ovom kickeru...?

 

traži si onda helixa 1000.2, jer taj sub će ti popit 1kwrms-a lako...

 

A ja bi na tvom mjestu potražio nekog dobrog 4kanalca ili 6kanala... phase rs6 npr, ja sam ga imao, i čist je ok... 4x75w za sisteme, sve spojiš na njega to ti nije puno posla provedeš kablove iz vrata do bunkera i 1x500w ima na 4ohma u bridgeu ako se ne varam, ja sam ga tjerao na 2ohma i nije bilo problema...

 

riješis sve s jednim pojačalom, a ono je i više nego ok, cca za oko 200€ se da nać...:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...