Jump to content

Punjenje akumulatora od skutera


Recommended Posts

daj...novi akumulator kosta mizerne novce...osim toga,ti akumulatori(prije bih rekao baterija) nisu predvidjeni za punjenje sa klasicnim punjacima.

 

ja imam "mokri" sa cepom koji bi se mogao puniti(na nacin koji ti Kimi pise gore) ali vecina ih nema cepove koje mozes skinuti.

 

Ne mrcvari vec kupi novi i izvan sezone ponekad startaj skutera neka odradi bar na mjestu nesto vremena svakih par dana...

Link to comment
Share on other sites

ima ih za 80-ak kn (mokrih), 120kn na vise suhih ako govorimo o 50ccm .. mokri dolaze uz tekucinu koja se nadolije samo..

 

ako imas kurblu upali ga na kurblu i vozi se.. nemoj ga ostavljat u leru da radi jer nikad se nece napunit.

Edited by scary
Link to comment
Share on other sites

moj skuter je 2004 god i jos je orginal akumulator u njemu

 

svake godine preko zime umre skroz da ni kontakt nema, spojim ga na punjac za auto na minimalnu amperazu 4-5 sati i to je sve (ni ne vadim ga van ni ne skidam cepove jer ima odusak na sebi)

 

proslo ljeto mi se od (vjerojatno) vibracija otserafila stopica pa sam ga izvadio da ocistim i skuzim da unutra nije bilo niti 20% vode u celijama, nalijo obicnu destiliranu, napunio i evo opet radi!

 

sad je opet mrtav jer stoji nekoliko mjeseci i ne planiram ga palit dok god vani ne bude +15 svaki dan :)

Link to comment
Share on other sites

moj skuter je 2004 god i jos je orginal akumulator u njemu

 

svake godine preko zime umre skroz da ni kontakt nema, spojim ga na punjac za auto na minimalnu amperazu 4-5 sati i to je sve (ni ne vadim ga van ni ne skidam cepove jer ima odusak na sebi)

 

proslo ljeto mi se od (vjerojatno) vibracija otserafila stopica pa sam ga izvadio da ocistim i skuzim da unutra nije bilo niti 20% vode u celijama, nalijo obicnu destiliranu, napunio i evo opet radi!

 

sad je opet mrtav jer stoji nekoliko mjeseci i ne planiram ga palit dok god vani ne bude +15 svaki dan :)

 

Isto i kod mene. Radim tako već par proljeća. I eno ga, živ i zdrav.

Link to comment
Share on other sites

lega, ovaj accu je novi novcati, kupio sam ga pred kraj sezone tako da netreba novi opet kupovat pa makar bio 200kn.

nema veze. bum ka probao naputni klemama pa skut pokrenut pa nek se nastavi punit :)

 

moze thread closed :)

 

ako si kupio novi vjerovatno ga nisi odmah formirao (bez obzira šta je suhi sistem s njim dolazi elektrolit kojeg sipaš u njega)

 

znači ako nije formiran, formiraj ga i stavi na scut i možeš slobodno palit bez punjenja istog... ;)

Link to comment
Share on other sites

ti možda govoriš o aku za maxi skutere i ove s direktnim ubrizgavanjem oni su veći i skuplji..klasićni za 50 cc košta oko 100+ kn

 

Ja govorim o onom kojem sam orginal dobio, ali nije full malen kao kod nekog

drugog malog skutera... :thumbsup:

 

Frend na SR-u ima neki maleni aku...manji nego moj, isto yuasin, i kosta

preko 300 kuna...a manji je nego moj...

 

Ja svoj napunim destiliranom vodom, ispraznim ga do kraja....nikakvo punjenje....upalim na kurblu, scoot se vrti na 11 000 okretaja i napuni se zacas sam od sebe i do sljedece zime ga ne hebem :lol::lol::lol:

 

i evo vec 4 godine bez problema... sad ce petu...

 

zato me zanimaju kakvi su to akumulatori od 150 kuna... :thumbsup:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...