Jump to content

Clio 2000. - problem sa vodom


Recommended Posts

copy/pasteam od frendice mail, imaju problema sa Cliom:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/703/img3281c.jpg

 

http://imageshack.us/photo/my-images/837/img3289o.jpg

 

Clio II 1.4 75ks, 2000., nakon pregrijavanja zbog kvara termostata počeo trošit vodu. Navodno napravljena reparature glave (bilo je riječi o varenju pukotine koja nije vidljiva sad). Na slikama se vide ostatci spaljenog dihtunga čega teoretski ne bi trebalo bit ako je glava rađena već nakon pregrijavanja. Motor i dalje pumpa crijeva i troši vodu..možda se radi o većoj deformaciji, ne pukotini..

 

___

 

Jel vidite vi sta sa ovih slika da je nesto ocito sj*ano?

 

Najbolje da odnesu glavu na ispitivanje pa vide u cemu je problem..?

 

Mehanicar koji im je to prije popravljao je rekao da je vario glavu, ja to tu ne vidim?!

 

Tnx!

Edited by Brklja
Link to comment
Share on other sites

Radio sam 2komada,jedan pregrijan a drugom prdnula brtva.

Koliko sam vidio te glave iskopa antifriz i u mom slucaju brusenjem glave se nije moglo u potpunosti rjesit jedna mala udubina an glavi i tu je predhodno radilo varenje pa se nakon ravnanja glave nije moglo vidit da je vareno.

Koliko vidim taj skroz desno cilindar je nesto čišći nego prva tri.. i vjerujem da upravo na njemu voda ulazi u cilindar...

Kad sam metnuo novu brtvu vidjeh da je i ona neki šrot... prsten oko cilindra je premalih dimezija a materijal isto nece mnogo ki ni tvornicki tj raspast ce se sam od sebe :)

 

eh još se sjetih da su tu cilindri tj košuljice i svakako bi trebalo izmjerit koliko izlaze van bloka prije negoli krenes stavljat glavu natrag. Jedna od gresaka je okretat radilicu dok je glava skinuta :)

 

Neradim Renault-a al eto sticajem okolnosti morao sam.. tako da sam rekao samo stvari iz mojeg kratkog iskustva s tim motorom.

Link to comment
Share on other sites

Na 4. cilindru se i vidi da donji dio dihtunga nije dihtao (prsten dihtunga i mjesto na glavi gdje se nalazi taj dio prstena su tamne boje).

 

To je in on rekao da mu je sumnjivo..

 

Sta sad da napravi, posalje glavu na ispitivanje/ravnanje ili? Novi dihtung i ostalo ne moramo ni spominjati :)

Link to comment
Share on other sites

To je in on rekao da mu je sumnjivo..

 

Sta sad da napravi, posalje glavu na ispitivanje/ravnanje ili? Novi dihtung i ostalo ne moramo ni spominjati :)

 

 

Neznam ko ti je radio strojnu obradu glave, ali glavu prvo treba dati ispitati, pa ako je u redu (ne pusta) , poravnat, OBAVEZNO novi serafi glave i naravno dihtung glave, i to je to.

Za strojnu obradu i ispitivanje, moja preporuka - Božićevič - Savski gaj.

Link to comment
Share on other sites

To je in on rekao da mu je sumnjivo..

 

Sta sad da napravi, posalje glavu na ispitivanje/ravnanje ili? Novi dihtung i ostalo ne moramo ni spominjati :)

 

odfuraj glavu Mladenu(tu na forumu) da ju ispita i složi ;)

 

jer očito netko prošli put nije nešto dobro složio na motoru :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...