Jump to content

Razni zvukovi nakon zamjene felgi a gume iste


Recommended Posts

Imam problem vec skoro godinu dana i neznam u cemu je tocno problem.

 

pri ubrzravanju tj. u prvoj brzini kad krenem pa nakon 30 km/h zvukovi se izgube

i pri usproavanju -30 km/h se pojavljuju

 

zvuk je kao da su oba lezaja otisla, ali ne ravnomjerni zvuk nego nesto kao da se u osmicu tockovi vrte nemogu objasnit

 

i majstor kaze, lezaj desni ima lufta, 99% je on,ja uzmem lezaj, zamjenimo, zvukovi isti, cak nisam ni primjetio nikakve razlike opcenito

 

naravno, kaze on, felge i gume.

 

reko ok, odem kod vulkanizera u osijek, slucajno i na dizalicu,upali auto i kaze da su mi obje prednje felge krive da idu u krivo. desna je jajasta a lijeva ide u osmicu. mislim u sebi odlicno, nasao problem ali kaze oni ne ravnaju

ja u zupanju, da izravnam, dodjem kod vulk. on skine felgu desnu i kaze da je ravna 100%. lijevu na moje inzstrnje skine i izbalansira i sve kaze ok

 

i sad nakon toga ja vise neznam sta je dobro a sta ide u osmicu

 

 

INACE,sve se pojavilo one iste sekunde kad sam stavio alu felge(jedina razlika alu-celicne sam u ET 37 naspram 51 i 7J naspram 6j) a gume sam rotirao, prednje nazad, zadnje naprijed.195/65/15

 

Zvukvi dolaze od naprijed.

 

probao sam nedavno rezervni tocak stavit na lijevi prednji pa onda na desni prednji i zvukovi ostaju...nisam probao oba prednja kotaca skinut i stavit druge jer nemam

 

primjetio sam sad da preko 120 podrhtava cijeli auto, tocno na naslonu za ruku osjetim tako da stvarno vise nisam pametan.

 

 

I da, mozda bih i rijesio nesto da vulkanizeri nisu nesposobni, ja dodjem, reko skinite sva 4 tocka dole i ocu da trazimo sta ne valja platit cu a njima kao da sam im rekao da smisle novi pneumatik bez kaučuka

 

 

jel ima veze sto na golfu 5 zadnji tockovi stoje malo ukrivo tj. kolko mi se cini, pa da su se gume potrosile nejednako a ja ih stavio naprijed? meni se to cini

imaju sigurno 30 tisuca prije rotacije i jos 10 tisuca nakon rotacije ali prije tog ih nisam cuo

ustvari neznam, ako tko ima kakvu ideju nek napise pa cemo razmotrit :P

Edited by mariotdi
Link to comment
Share on other sites

imam ista sranja sa svojim leonom, cjeli auto podrhtava. i iskreno nakon potrosenih pa sigurno vise od 15k kn na felge, gume, servise i razno razne djelove, jebe mi se vise. nek se raspadne...

 

 

eto sjecas se i sam kad sam lezaj uzimao bas radi toga a nisma nista postigao :D

 

ja recimo sumnjam na gume ali kako su se u 10 min pokvarile tj,nakon montiranan a alu felge

 

 

@ostali - nemam pojma, moram potrazit jos jednog vulkanizera, gume su goodyear 4season 2008 23 tjedan ali tak se ponasaju otkad sam ih rotirao i stavio na felge. dok su na celicnim bile, nisu se cule uocpce auto je bio miran i tih

Link to comment
Share on other sites

Gledaj guma kada se premješta se ispuše i ponovno napuše te uz to ide montaža i de montraža tako da je nekakvo oštećenje koje u prijašnjoj formi nije dolazilo do izražaja je nakon toga došlo do izražaja ( to se često desi starijim gumama-ajmo reći zamor materijala )

Link to comment
Share on other sites

ako si zadnje gume stavio naprijed onda ti je to ako su još ktome u #urcu definitivno.

kolega je prije 2 dana stavio ljetne koje su bile u podrumu treslo isto tak na određenim brzinama i u zavoju.

promijenili zadnje naprijed i obrnuto i to je to zvuka više nema.

normalno je da ove gume što su naprijed imaju više potrošene bokove još ako auto ne sjedi dobro (gdje je guma više potrošena s unutranje strane i li vanjske).

probaj vratiti nazad prednje iza i obratno ako nema zvuka mjenjaj gume.

Link to comment
Share on other sites

sad da ja uletim sa pitanjem,

 

meni otkako sam montirao ljetne gume natrag na alu, friško balansirane, sve ok, auto vuče u desno malo,

ali je stvar u tome da motanje u desno je lagano na volanu, dok lijevo, duplo jači otpor na volanu...

 

u zavoj jel...

Link to comment
Share on other sites

probaj 2 stvari:

1. stavi zadnje gume naprid

2. ako gume nemaju smjer rotacije nego vanjsku stranu stavi livu na desnu

 

meni ocu kad je stavija 4 nove gume počeja auto vuć na desnu stranu. optika, razne ludosti mene izludija i na kraju stavili desnu na livu i sve ok. turanza su gume i one nemaju smjer rotacije nego oznaku vanjske strane

Link to comment
Share on other sites

Auto ima Abs i gume su vjerovatno krivo pojedene tj na valove malo je malo nisu .Barem sam ja imao takvo iskustvo sa jednim gumam covijek ih je skinuo zato sto su tresle a ubiti gume su ok ali tek nakon nekog vremena i km kada se potrosio taj valaoviti dio na gaznoj povrsini je prestalo tresti .Ako ti to bitno ne smeta samo vozi i sigurno ce prestati .

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...