Jump to content

Punto klima problem?


Recommended Posts

Napunio sam klimu na puntu II, i kad se kompresor upali dosta padnu okretaji i sav se strese nekad se i ugasi.

Da li je moguce da je previse plina ili preveliki pritisak u sistemu? Zna li netko kolko treba biti pritisak kada klima radi/ne radi?

 

hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pa previše plina ne bi smio natočiti, a obično na haubi s unutrašnje strane piše koliko plina ide u sustav. Ako si ga istavio previše, on bi izašao na prekotlačnom ventilu. Meni se čini da tebi kompresor stvara preveliki otpor u radu, samo ne znam da li Punto ima el. kompresor ili je pogonjen remeenjem.

Link to comment
Share on other sites

kad se upali klima ler gas tj motoric ler gas bi trebao podisat okretaje tj držat ih u optimumu ki kad je bez klime...

 

Dali je u sistemu prije bilo plina i ulja il je to nekud isparilo? Dali se osovina kompressora lagano vrti il bas zapinje i tesko je okrenut rukom?

 

Kad das gasa da se negasi dal ima kakvih zvukova iz kompresora?

 

Uz plin ti ide i ulje... naravno previse ulja nije dobro... al sve te količine imas na tabeli i svak bi to trebao imat ako se bavi auto klimama.

Link to comment
Share on other sites

kompresor klime ti je u baninici. nis drugo. preveliki otpor daje octio ili nesto vezano uz njega. nesto je u banini sa njim.

 

kupi drugi napuni klimu i gas! najjednostavnije, najjeftije ili slusaj baljezaganje...

 

kada se puni klima kolicina plina mora biti odgovarajuca i plin se puni po propisanoj kolicini, a ulje u sistemu ti se samo nadopunjava nikad se ne stavlja kolko bi treboalo propisano bit jer ti ulje uvijek u sistemu ostane kad plin pusti. jedno i drugo ti nema veze sa gasnjem auta nego je problem u samom kompresoru tj. nije dobar!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...