Jump to content

gewinde? lezaj?


Recommended Posts

evo imam problem, sa gewindama

 

nemojte sada odmah kolko para toliko muzike jer sam sve u svemu prezadovoljan :thumbsup:

 

 

jom gewinde, jos od proslog ljeta mi nesto lupkalo prilikom parkiranja auta i lagano motanja(koda se nesto naspana pa ono pukne-sjedne)

 

 

auto pregledali sve selene i krajnike, sve bilo tip top i tako sam se vozio...

 

sada mi ide to na zivce, pa sam danas isao opet na dizalicu i guraj amo tamo...

 

na kraju skuzimo da amortizer plese(obadva) gore pri vrhu...

kaze ovaj sto mi gleda da su otisli, al nisu procurili...on je gura prst izmedju opruge i kao osjeti da se mice..a ja vidim na oko da plese i pruga kada se gleda sa unutarnje strane blatobrana..

 

 

 

gewinde imaju 15tkm maks..auto se vozi ko i prvog dana...

 

 

e sada meni pade na pamet da to nije onaj lezaj na vrhu(tada nisam stavio nove na prednje jer su kao bili dobri) zada su novi...

i ako je do amortizera dal se mogu uzet samo oni kod joma?

 

 

 

i jos jedna stvar ovaj sivi dio prilikom montaze nismo stavili...to je samo nesto da drzi na okupu prilikom transporta? jer nismo mogli staviti i zasarafiti lezaj ako je gore ta lima..

 

 

jomk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

e sada koliko se sjecam ovdje nije bio uzi pa siri, nego samo siroki... preko opruge..

 

i nismo mogli zategnut lezaj ako stavio tu podlosku...falilo je navoja..

 

 

edit lezaj je ovakav, koliko vidim po netu, a i sjecanju :lol:

 

802066.jpg&h=200&partnum=31336779613

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

Pa nemoze funkcionirati bez one sajbe,sad ti se ne okrice u lezaju,nego opruga na amortizeru!

sada ne kuzim..

kako se onda original opruga okrecala?

 

jer je prebacio onda original sajbu, ako je postojala(ne sjecam se vise)

 

al napravio sam 15tkm i nista nije cudno bilo, nakon 4-mj pocelo lupkat kako sam opisa.

auto se vozio noirmalno, nista nije treslo...i sada se vozi normalno, smao malo vise lupka pri parkingu kada zamotam

 

psmtr, iduce cu kupit dizalicu i sve sam radit, pa ako sjebem sam sebi cu kukat

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

Pa na cemu sidi opruga ako si skinija ovu sajbu?

Moze se opruga okricati u donjem djelu,klizi po amortizeru i onda kod okrecanja na parkingu se napinje i puca!al ako je original sajba onda nije u centru pa moze i zbog tog!

Link to comment
Share on other sites

a sutra bi treba otic skinit sve dole pa pregledat..

 

samo vec znam da nece ici ta sajba i lezaj skupa...jer falit ce navoja

 

 

e sad me jos zanima, ovako se lako moguce razjeba i amortizer?

Link to comment
Share on other sites

evo danas smo gledali, al opet mi nije htio skinit amortizer jer je on siguran da je otisao, jbg...

 

 

ovako drmali smo ljuljali i luft se osjeti da ovaj klipic plese...

 

jomg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

negdje di sam nacrtao kruzic, kao da plese

 

 

jedva mi je na moje inzistiranje bar kod mulde pkusao zategnut, al to je ocito zatgnuto...

 

 

 

 

ne fali ona "podloska", nego falila je jos jedna kontra matica, koja ne moze ici na ovu gore. tako da nista ustvari ne fali.....

 

 

 

 

 

 

 

 

e sada jesu onda otisli u k amortizeri? ili mi je taj jebeni lezaj..

 

ako su otisli u manje od 15tkm, a ja pazim auto ko picino oko onda su stvarno smece..rupe ne znam jesam ikada pogodio.

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

ja sam imao isti problem na raceland gewindama. isto tak dok sam motao desni je kao preskakao, ko da se napinje opruga. sad sam stavio drugi lezaj(onaj mali lagercic) amortizera i ne "puca" vise.

druga stvar ako ti ima gore lufra moguce je da su one gume tj bas lezaj amortizera otisao ako su gumene (bar su tak na opelu).

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

evo imam problem, sa gewindama

 

nemojte sada odmah kolko para toliko muzike jer sam sve u svemu prezadovoljan :thumbsup:

 

jom gewinde,

 

 

ako su otisli u manje od 15tkm, a ja pazim auto ko picino oko onda su stvarno smece..rupe ne znam jesam ikada pogodio.

 

Pa jel si prezadovoljan il su smeće? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ja furam vmaxx vec 70000km po sahtama i rupama i jos su ok. Bilo je pucketanja i skripanja ali nakon zamjene vilice i krajnika sve ok, i postelao visinu i centrirao trap i auto ko beba. Nista ne skripi itd itd, a izludivalo je :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao isti problem na raceland gewindama. isto tak dok sam motao desni je kao preskakao, ko da se napinje opruga. sad sam stavio drugi lezaj(onaj mali lagercic) amortizera i ne "puca" vise.

 

 

nisam te skuzio...lager amortizera to je neki unutra? ili mislis na ovaj gore?

 

pa ispizdit ce me :D

 

Pa jel si prezadovoljan il su smeće? :rofl:

 

Zadovoljan: Udobne, cijena visina po zelji, vise mi ne treba

Ne zadovoljan: ako su otisle u pm jer sam ih pazio...

 

 

 

Ja furam vmaxx vec 70000km po sahtama i rupama i jos su ok. Bilo je pucketanja i skripanja ali nakon zamjene vilice i krajnika sve ok, i postelao visinu i centrirao trap i auto ko beba. Nista ne skripi itd itd, a izludivalo je :lol:

 

e bas to, sto manje pazis to ce bolje biti :D

 

ma meni je sav trap uredu(a mislio sam da je selen otisa..) da bar je..

 

 

ma meni ide na k, kada se parkiram a ono pukne...u voznji ne lupa :D

Link to comment
Share on other sites

lezaj je u kapi promjeni kape i gas

 

mislim da se mora u kompletu ta kapa promjeniti, nije problem haha

samo moram si potvrditi to kod nekoga, jer lezaj je oko 400kn*2=800 :D

a nebi bas volio minjat ispravno heh

 

no taj lezaj mali, koji se vrti kad motas kotac. kod opela su dvojeni taj lezaj i gume lezaja.

 

ajde nadam se da je i meni to...samo jos da pitam,tebi je isto ona stangica bas plesala, dole pri dnu?

 

 

 

ja cu morat jos do nekoga otici da to skine i pregleda, jer ove od oka procjene me pilaju :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...