Jump to content

Servis turbine


ToMMeK

Recommended Posts

Na volvu s40 2.0D mi je vjerojatno riknula turbina, tj nitko ne zna rec jel je ili nije od majstora, svi je pogledaju i kazu mozda je mozda nije,

 

Simtomi auta su bili da je auto fuckao na 2500-pa na dalje, i to samo odjednom, pregledana su sva crijeva i kao sve je u redu sa crijevima! e sad kome vise vjerovat...

 

Po mome turbina je ni vrit ni mino... nema toliko puno lufta, jedva da lopatice dodu do ruba tj mislim da ne dodu, jer se ne cuje struganje kad je pritisnem u stranu! niti se vidi na kompresivnom djelu da je lopatica o nesto strugala....

 

E sad dali ima netko nekog da mi pogleda taj j****ni i kaze svoje misljenje...

 

I jos kome odnjeti na reparaturu? ko ima kakvo iskustvo? koga izbjegavat, ili kod koga jeftinije proc a da napravi kak spada,

 

Kakva su iskustva sa repariranim turbo punjacem?

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga Tomek,

Da sam doma bi ti se okacio da DICEom i vidjeli bi sto kažu parametri, odnosno sto je ECM zaključio...

 

Imam isti motor u C30 i ostao sam PAF kada sam malo gledao po parametrima i čitao stanja,

Boost pressure je do 2,5bar stock na tim motorima. Sve mi to izgleda jako iz forsirano...

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga Tomek,

Da sam doma bi ti se okacio da DICEom i vidjeli bi sto kažu parametri, odnosno sto je ECM zaključio...

 

Imam isti motor u C30 i ostao sam PAF kada sam malo gledao po parametrima i čitao stanja,

Boost pressure je do 2,5bar stock na tim motorima. Sve mi to izgleda jako iz forsirano...

Link to comment
Share on other sites

Jebi ga Tomek,

Da sam doma bi ti se okacio da DICEom i vidjeli bi sto kažu parametri, odnosno sto je ECM zaključio...

 

Imam isti motor u C30 i ostao sam PAF kada sam malo gledao po parametrima i čitao stanja,

Boost pressure je do 2,5bar stock na tim motorima. Sve mi to izgleda jako iz forsirano...

 

Tlak je vjerovatno apsolutan, tj 1.5bar boosta sto je za dizela nista posebno.

Link to comment
Share on other sites

Turbina je reperirana kod pinjusica danas, sutra ide na auto... jedno 2 dana stavljanja...

 

Covjek mi kaze da je cist normalno za ovu turbinu da je riknula na 135.000km, turbina je izgledala ok, sve unutra je uredu, al se moralo mjenjat onaj dio sa lopaticama i stangicom jer je ispalo iz balansa... Varijabilan dio je ispjeskaren...

 

Kao nije se mogla samo balansirat jer je pobjegla 6-8g

 

Sad sam laksi za 3.000kn i 1.000kn za amortizere... Uzeo sam Kayaba ima tko kakvih iskustva s njome?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...