Jump to content

Dynamat??


zivac

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Tocno to, dynamat extreme je skup ali i brutalan. Stvarno je dovoljan jedan sloj da odradi svoje, jos ako se slazu ploce tako da se preklapaju da se stvori mreza onda mu nema konkurencije.

Isprobao sam na puno auti kineze i sa 3-4 sloja umrtve lim kao dynamat sa jednim mrezastim slojem.

A i "kinezi" imaju dosta problema kad je vruce, tope se i odljepe s vrata, i onda se zakelji na staklo od prozora i eto veselja :D

Link to comment
Share on other sites

Dynamat je zakon, sve ostalo su kopije. Neke dobre a neke lose. Brax je stvarno tesko bacanje love u vjetar jer ne umrtvi nista i pre skup je.

 

Ne ljutis, ali pricas gluposti, Brax pasti i nije namjena toliko da umrtvljuje vrata, nego da svojom neravnom i hrapavom povrsinom sto vise upija zvuk koji sa straznje strane zvucnika ulazi u prostor vrata, bit svega je da zvuk sto vise izlazi od tamo gdje i treba sa prednje strane zvucnika, a ne da sviraju cijela vrata.

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutis, ali pricas gluposti, Brax pasti i nije namjena toliko da umrtvljuje vrata, nego da svojom neravnom i hrapavom povrsinom sto vise upija zvuk koji sa straznje strane zvucnika ulazi u prostor vrata, bit svega je da zvuk sto vise izlazi od tamo gdje i treba sa prednje strane zvucnika, a ne da sviraju cijela vrata.

 

Da, a?

 

Brax kad naneses na povrsinu je jednako kao da si pomjesao zemlju, nesto katrana i vode i to nanio na vrata. Potpuno bespotrebno i besmisleno. Ali ima i onih koji su htjeli brax pa sad curi mulj iz vrata kad je kisa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Brax pasta je odvratna na izgled, ali ako se pravilno nanese nista ne otpada i savrseno odraduje svoj posao, pogotovo u 2-way prednjim sistemima gdje Mid Bass u vratima svira sve do kojih 3-4 kHz.

 

 

zato sam i rekao da se treba dati nanjet nekome ko zna - ovima kojima je Car-HI hobi je dovoljno jasno ;)

 

nego ima još jedna stvar od STP-a za staviti iza drivera kaj bi trebala biti dobra igra

http://www.audioimport.fi/files/CRYSTAL_22.pdf

 

mislim da cu si to uskoro nabaviti i staviti na vrata da još dodatno ubijem vibracije ( jedino mi se neda vrata raskapat ) -- kaj ti dario misliš o ovome od STP-a

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam radio sa FatMat, odličan je, jučer smo tcode i ja gledali razliku, FtaMat vs Dynamat Extreme. Dynamat daleko bolje umrtvi vrata, ali je pun kurac skupljiiiii....

Fatmat odlično hvata, mrvicu je tanji od Dynamata, ali zato je rola od 5m2 cca 500kn. A Dynamat Extreme door kit je 100 dolara....

 

Radili smo na Del solu neki dan, stavili na duplo u vrata fatmat, puno bolje nego kod mene na Preludi samo jedan sloj.

 

Emfiband je puno lošiji od fatmata... Ovaj STP nisam nikad probao radit s njim, ali ako trebate jučer sam svratio u Rudešu u KR-Electronic, imaju stp, dynamat....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pomagajte.

 

Prije 10 godina sam imao cijela vrata izlijepljena s onim emfi-bandom iz Šahmata i to mi je bilo OK (i jeftino) iako sam svjestan da je to građevinski materijal, a ne materijal koji ima ikakve veze s akustikom.

 

Pitanje:

 

Cijela vrata prelijepiti s šugavim emfibandom ILI na svaka vrata 1 ploča 30x30cm?

 

 

Pitam, jer je frend nedavno kupio 4 ploče 30x30cm za 800 faking kuna, a ja se pitam što možeš s time napraviti? Cijeli taj paket nije dovoljan da popuni jedna vrata, a ja bi htio umrtviti i gepek i blatobrane (iznutra) i vrata jer ne volim buku u autu.

 

Što napraviti?

 

Što je best buy po pitanju uloženo/dobiveno ?

 

Koliko uopće tih ploča treba nalijepiti na jedna vrata da se umrtve?

 

Koja je priča s gepekom? Sve prelijepiti ili komade?

 

+

 

da li netko zna gdje nabaviti ovoga za male pare:

 

019430-f1-500x500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ide to u vrata već u gepek.

 

Svakom hatchbaku kojeg vozim obložim prljažnik preko tvorničke tkanine s tim spužvama i utiša se za 50%.

Nema bušenja, nema lijepljenja, sve skineš kao da nikada ništa nije bilo + izvrsno je kada voziš nešto iza da ti ne leti lijevo-desno.

Link to comment
Share on other sites

Pomagajte.

 

Prije 10 godina sam imao cijela vrata izlijepljena s onim emfi-bandom iz Šahmata i to mi je bilo OK (i jeftino) iako sam svjestan da je to građevinski materijal, a ne materijal koji ima ikakve veze s akustikom.

 

Pitanje:

 

Cijela vrata prelijepiti s šugavim emfibandom ILI na svaka vrata 1 ploča 30x30cm?

 

 

Pitam, jer je frend nedavno kupio 4 ploče 30x30cm za 800 faking kuna, a ja se pitam što možeš s time napraviti? Cijeli taj paket nije dovoljan da popuni jedna vrata, a ja bi htio umrtviti i gepek i blatobrane (iznutra) i vrata jer ne volim buku u autu.

 

Što napraviti?

 

Što je best buy po pitanju uloženo/dobiveno ?

 

Koliko uopće tih ploča treba nalijepiti na jedna vrata da se umrtve?

 

Koja je priča s gepekom? Sve prelijepiti ili komade?

 

+

 

da li netko zna gdje nabaviti ovoga za male pare:

 

019430-f1-500x500.jpg

 

ako trazis za utisavanje samo onda ti je emfi dobar

ako hoces nesto bolje onda STP, Ciki je napisao da ga ima, paket od 4m2 je 799kn, to ti je dosta za obljepit oba vrata i jos ce ti i ostat nesto

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...