Jump to content

Ford Focus LPG- dosjedi ventila ?


Recommended Posts

Dakle imam plin na Focusu Landi renzo , nakon 100 000 km i redovnih servisa plin je poceo zezati (trokira i motor nemirno radi ,ali samo na niskim okretajima) i u ler-u .

 

Kad prebacim na benzin , auto jos kratko radi s trokiranjem i poslije toga se umiri do kraja .. i nema daljnih problema...

 

Znam da je plin smrt za dosjede ventila na fordu i imam flash lube aditiv pa me zanima kako provjeriti jesu li ventili osteceni ili nisu ? kako to provjeriti i tko , serviseri plina kazu da jesu i da ce motor izdati brzo (to su rekli prije 15 000 km) ovi u ford ovlastenom gledaju situaciju samo na benzinu i motor im je ok ne izbacuje grekse nikakve ...

 

Dakle tko i kako moze najlakse provjeriti ventile i te zajebancije ili da ne diram nista dok ne "crkne" ?

Link to comment
Share on other sites

Znam da je plin smrt za dosjede ventila na fordu i imam flash lube aditiv pa me zanima kako provjeriti jesu li ventili osteceni ili nisu ?

 

mjerenje kompresije il leakdown test.

 

 

da ti ne curi neki plinski injektor? il neki injektor ne daje jednaku kolicinu plina

Link to comment
Share on other sites

te injektore su pregledali i jedan zamijenili , doduse cudan nacin za provjeru , stisne klijestim dovod plina do injektora i ako se motor pocne gasiti dobar je a ako pocne dodavati gas "preljeva" i taj jedan su zamijenili mislim oko 800 kn ...

Link to comment
Share on other sites

tehnički gledano ako motor zeza zeza na oba pogonska goriva...ako je krivo samo jedno na tom gorivu su očigledni i problemi

 

vozim godinama na LPG i mogu rec da ili se sistem zaštopao malo ili neki injektor riknuo ili ga jednostavno samo treba servisirat...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...