Jump to content

Auto trokira na niskim okretajima?


Recommended Posts

Zadnja cca 2 mjeseca me muci jedan problem. Auto na laganim gasu pocne trokirat. Znaci u voznji kad se vozim na full laganom gasu zna pocet trokirat. Ako u tom trenu stisnem kvacilo zna se ugasit il okretaji padnu na 300-400 i ponovo proradi normano. Il ako dodam gas onda proradi normalno.

Na jacem gasu se to nikad nije dogodilo. Jako rijetko se dogodi da i u leru okretaji pocnu padat. Koji put se opet podignu, a dogodi se da se i ugasi auto.

 

Probao sam zamjenit do sad tps senzor, motoric minimuma i bobinu... al opet isto..

 

Dal postoji mogucnost da zafrkava map ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Sličan problem imam i ja, ima otvorena tema ovdje, vozim se tako već dugo, s tim da ja nisam ništa mijenjao:lol:, ustvari jesam TPS, ali sam vratio stari jer nije bilo razlike:lol: Nemam novaca na bacanje, u servisima spominju razne bajke, pa se vozim tako. I ja bih volio riješiti to, siguran sam da je riječ o nekoj banalnoj stvari, ali treba ju otkriti, a pola auta mogu promijeniti i sam bez da mi neki mulci time uvjetuju dijagnosticiranje kvara:jason2:

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam bio siguran da je tps il motoric minimuma, al nazalost nisu... Hvala bogu imam frenda koji mi nabavlja djelove pa mi je posudio djelove da samo probam dal ce prestat. Jos mi je ostalo za promjenit map, pumpa goriva makar sumnjam da bi ona zafrkavala na niskim, a na visim ne.. mozda injektori makar to stvarno sumnjam....

Link to comment
Share on other sites

Isti problem imao na jednom autu, popravilo se izmjenom svijećica i filtera goriva, ali problem je bio u injektorima.

Uspjeli ih ultrazvučno očistit da imaju dobar spray pattern i da bacaju istu količinu i otada ni da štucne, radi ko sat ;)

Link to comment
Share on other sites

Isti problem imao na jednom autu, popravilo se izmjenom svijećica i filtera goriva, ali problem je bio u injektorima.

Uspjeli ih ultrazvučno očistit da imaju dobar spray pattern i da bacaju istu količinu i otada ni da štucne, radi ko sat ;)

I moj glas ide za injektore.

Link to comment
Share on other sites

Problem riješen.. bilo mi je dosadno pa sam sve živo raskopao i provjerio...

Slucajno sam primjetio da su kontakti na map senzoru labavi. Upalio sam auto i malo pomaknuo zice i auto se ugasio

 

To sam riješio i sad vec 3 dana auto ni jednom nije zatrokiro il se ugasio :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...