Jump to content

Coscast vs KS


Recommended Posts

Ništa ne fali KS glavi. Samo obavezno svaki puta poravnati i novi dihtung... Ako je glava ispravna, ispravna je...

 

Ako je puknuta, teško ćeš ju spasiti... No KS glava će 100% zamiješati ulje u vodu ako ju skineš i natrag staviš a nisi ju poravnao...

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problema sa glavama na C20XE nego već 2-3 put odušak (rasteretni ventil) uljne pumpe zacvika.

Prvi put zacvika otvoren - kad padnu okretaji auto izgubi pritisak ulja i prolupa motor.

Drugi put - drugi motor, zacvika odušak zatvoren, nabije tlak ulja i probije ulje na semeringe (filter ulja, radilica), ostane bez ulja i prolupa. Lampica ulja se ne pali dok ne ostane bez ulja.

Treći put - prvi motor presložen na nove, kemijanje sa rabljenim pumpama ulja, sve oprano očišćeno u motoru, ali u hladnjaku ulja ostalo smeća. Smeće došlo pod klipić i opet zacvikalo na otvorenom. Padnu okretaji, padne pritisak, ali ovaj put je motor odmah ugašen pa nema neke veće štete.

Sad napokon nova pumpa ulja ide gore.

 

Netko drugi imao problema sa C20XE pumpama ulja?

 

Oil-pump-upgrades.gif

Link to comment
Share on other sites

ako se sjecam kad sam pricao sa ekipom sa migweb-a prije 10 godina,KS i coscast glave su identicne,razlika je u procesu odljevka aluminija...KS aluminij je porozniji,i ne pukne nego opce poznati uljni kanal spoji sa vodenim.uvijek sam imao KS glave i nikada problema.

2 zax: uljna pumpa je jedna od stvari sa kojom nikada nisam imao problem,cak i rijetki slucajevi su bili da pumpa radi problem.znam da na XE motorima koje su stavljali na caterhame i F3 sasije (ITB-d motor,9K rpm itd) imaju aftermarket pumpe ulja.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problema sa glavama na C20XE nego već 2-3 put odušak (rasteretni ventil) uljne pumpe zacvika.

Prvi put zacvika otvoren - kad padnu okretaji auto izgubi pritisak ulja i prolupa motor.

Drugi put - drugi motor, zacvika odušak zatvoren, nabije tlak ulja i probije ulje na semeringe (filter ulja, radilica), ostane bez ulja i prolupa. Lampica ulja se ne pali dok ne ostane bez ulja.

Treći put - prvi motor presložen na nove, kemijanje sa rabljenim pumpama ulja, sve oprano očišćeno u motoru, ali u hladnjaku ulja ostalo smeća. Smeće došlo pod klipić i opet zacvikalo na otvorenom. Padnu okretaji, padne pritisak, ali ovaj put je motor odmah ugašen pa nema neke veće štete.

Sad napokon nova pumpa ulja ide gore.

 

Netko drugi imao problema sa C20XE pumpama ulja?

 

 

Tebe nesto drugo muci, c20xe/let nema problema s pumpama ulja. I nije mi jasno, probilo na semeringima zbog prevelkog tlaka ulja? Na kojem to semeringu?

Link to comment
Share on other sites

imao sam xy KS glava i niti jedna nije pukla kod mene ali sam ih zato ubijao maximalno i sada vozim cestito aute. I sada imam u oba auta KS glave. Porozni materijal je jedina stavka koja ih razlikuje. Ali mislim da smo desifrirali "vs" o glavama davno davno vjerojatno na svim mogucim opl forumima...

 

Sa uljnim pumpama nikada problema.

Link to comment
Share on other sites

pumpa ulja na xe i let dali su identicne kad smo vec dotaknuli i ovu temu :D?

 

meni po broju baca da je to jedno te isto...

 

e i jos jedna stvar onaj prikljucak za uljni kiler on ima u sebi nekakav vetil koji se otvara na odredenoj temperaturi? pritisku? ili?

 

ako se taj ventil taj feder izvadi i pusti ulje da cirkulira non stop kaj se moze dogoditi?

Edited by pelepelezg
Link to comment
Share on other sites

iste su pumpe.

To ti je termostat, da ti ne hladi ulje dok ne treba.

Ako ti stalno ide ulje kroz kiler, moze ti se dogoditi da neces zagrijati ulje nikad. Onda ti se moze dogoditi nakupljanje benzina/vode u ulju, sto jako unistava svojstva ulja. Uglavnom, nemoj vaditi termostat(uljni) van.

Link to comment
Share on other sites

 

Meni se to u golfu 16v desavalo, i problem je bila uljna pumpa, tj smece u njoj jel mi je bio zaribo motor, a ja promjenio sve osim pumpe u kojoj se vjerojatno neka spena ili nesto zaglavilo pod taj ventil. Stavio drugu pumpu i nikad vise

Link to comment
Share on other sites

iste su pumpe.

To ti je termostat, da ti ne hladi ulje dok ne treba.

Ako ti stalno ide ulje kroz kiler, moze ti se dogoditi da neces zagrijati ulje nikad. Onda ti se moze dogoditi nakupljanje benzina/vode u ulju, sto jako unistava svojstva ulja. Uglavnom, nemoj vaditi termostat(uljni) van.

 

kaj napravit ako taj termostat zasteka tj. ne otvori? na kolko uopce otvara taj termostat?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...