Jump to content

Stare gume da ili ne?


Recommended Posts

Imam stare gume Eskimo S3 M+S u stvarno izvrsnom stanju:

 

imag0616sm.jpg

 

imag0617sm.jpg

 

imag0618sm.jpg

 

Jako sam ih malo vozio, stalno su bile uskladištene u mračnoj garaži. Zadnji put montirane prije 3 godine. Vozio sam po auto-cesti bez problema, držale su kako treba, sve pet. Nigdje napukle, niti malo, da se odljepljuju... ma ništa. Stvarno izvrsno izgledaju i još imaju preko 6mm mesa.

 

Da li da ih stavljam ove sezone ili ne?

 

Da se razumijemo, ne tražim odgovore: kupi nove. Naravno da su nove bolje. Mene zanima da li mogu ove staviti gore?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ja sam proslu cijelu zimu u Lici odvezao na gumama iz 2001, i kako mi se cini i ovu cu, prosao sam kroz mecave s njima, snijeg, led kisu. nikakvih problema, dapace.

 

ako je guma kvalitetna, godine joj malo znace i ako je pazena da se ne vozi ljeti jer ju visoke temperature sjebu

Link to comment
Share on other sites

gabre, skidao sam najkasnije u 4. mj. i možda su ukupno prošle 10.000km. puno sam rekao.

 

josip, kad su ove bile stare 4 god. ko sad te tvoje držale su ko majka. ali imao sam na drugom autu kleber i te su nakon 4 god. bile puno lošije nego nove. zapravo za smeće.

Link to comment
Share on other sites

ja imam nove, 18/2007 bridgestone zimske i odfurao jednu kod vulkanizera, bile su u podrumu cijelo vrijeme skladištene jedna na drugoj i veli vulkanizer da nema problema s tim ...

 

a moram zimske staviti radi kaska, inace se tak i tak s tim autom ne vozim baš po snjegu, bljuzgi i tak...

Link to comment
Share on other sites

mislim da je jednako lose vozit se sa jako starom gumom kao i s potrosenom..

 

afair, nakon 5-6 god iako su dobro uskladistene, gume pocnu gubit svoja svojstva ... grunut vjerojatno nece, ali po kisi, sluzavom, snijegu itd.. bit ce katastrofa.

 

slazem se s killerom da bi mogao imat veliki trosak radi ovih guma, pogotovo jer ide takva sezona gdje je vrijeme lose.. da je ljeto, ajde jos nekako.. po suhom su sve dobre :)

Link to comment
Share on other sites

2001!

 

Ali kraj godine :D

 

Već su mi prije rekli vulkanizeri da su se malo plastificirale (otvrdnule) ali da su inače dobre, i imaju puno mesa. Po snijegu sam sa njima rovao ko bager.

 

uh to je staro,ja mislio stare 3-4 godine:no2:uglavnom nije preoprucljivo stavljat starije gume od 10 godina, pamet u glavu.;)

Link to comment
Share on other sites

Dobro, to za mokro znam iz osobnog iskustva... meni je samo važno da ne grunu :)

 

ok ja imam savu zimsku dot 08 5-6mm profila, nema gore gume po kiši, preko 80kmh je lutrija stat a ulazak u zavoj 50kmh max s mogućnošću nekontroliranog proklizavanja

dakle ako se misliš vozit po propisima i uvjek držat dobar razmak između auta ispred možeš stavit

 

btw. inače po suhom su skroz ok

Link to comment
Share on other sites

proizvođač guma smatra gumu novom unutar 5 godina od datuma proizvodnje, pa do prve montaže, ako su pravilno skladištene.

 

da su tako osjetljive na godine, onda bi se na autima svi gumeni dijelovi razletili nakon par godina, od raznih crijeva, lajtunga, dihtunga itd itd, koji su sigurno od lošijeg materijla nego auto guma

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...