Jump to content

Turbo surge - 1.9TDI???


Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ako je varijabila ispravna i dobro podesena, posjeti majstora koji ti je radio SW.

 

jelda... mogo si napisat posjeti onog tko je mapirao auto i gotovo. a 4 stranice su totalno bezveze napisane, nikakve veze s ovim

 

Trebas naocale za ovo crveno??

Osim toga, tko ti je kriv sto neznas sta je SW (ili ti software, mapa, ......)?

Ali dobro, bar ste procitali sta surge tocno znaci.

 

Btw, 99% da nije kriv SW/mapa;), naravno, pod uvjetom da maper zna sto radi.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Trebas naocale za ovo crveno??

Osim toga, tko ti je kriv sto neznas sta je SW (ili ti software, mapa, ......)?

Ali dobro, bar ste procitali sta surge tocno znaci.

 

Btw, 99% da nije kriv SW/mapa;), naravno, pod uvjetom da maper zna sto radi.

 

a jel nisi ti slago taj turbo na vakum i rikto pa bi trebao i znat?

Link to comment
Share on other sites

a jel nisi ti slago taj turbo na vakum i rikto pa bi trebao i znat?

 

Nista ja na toj turbini nisam slagao. A aktuator je slagao sam prijasnji vlasnik (tj. njegovi mehanicari), jer je originalni upravljan strujom a 1.9 TDi ima vakumski.

Mene samo smeta sto pricas da turbina nevalja, a i dan danas se vozis sa surge-om na 2+ bara.

A turbinu sam pregledao potkraj 8. mjeseca nakon sto ju je pregledao i Pinjusic (ja sam Buby-a poslao tamo jer sam bio na moru, ali sam rekao da nista ne raskapaju ako nesto nije u redu), i BILA JE BEZ GRESKE, BEZ LUFTA NA LEZAJEVIMA, ista kao i onog dana kad sam mu ju prodao.

Zasto je Buby sumnjao da nesto nije u redu s turbinom, to on zna, pitaj njega. Koliko se sjecam, negdje je nesto pustalo (crijeva, grana, ...neznam tocno), a oni su mislili da "fucka" turbina.

Ja TOCNO znam gdje je problem, samo to moje znanje kosta.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Nista ja na toj turbini nisam slagao. A aktuator je slagao sam prijasnji vlasnik (tj. njegovi mehanicari), jer je originalni upravljan strujom a 1.9 TDi ima vakumski.

Mene samo smeta sto pricas da turbina nevalja, a i dan danas se vozis sa surge-om na 2+ bara.

A turbinu sam pregledao potkraj 8. mjeseca nakon sto ju je pregledao i Pinjusic (ja sam Buby-a poslao tamo jer sam bio na moru, ali sam rekao da nista ne raskapaju ako nesto nije u redu), i BILA JE BEZ GRESKE, BEZ LUFTA NA LEZAJEVIMA, ista kao i onog dana kad sam mu ju prodao.

Zasto je Buby sumnjao da nesto nije u redu s turbinom, to on zna, pitaj njega. Koliko se sjecam, negdje je nesto pustalo (crijeva, grana, ...neznam tocno), a oni su mislili da "fucka" turbina.

Ja TOCNO znam gdje je problem, samo to moje znanje kosta.

 

kakvih 2+ bara??? za surge sam tek neki dan saznao kad sam gljivu stavio

a kad smo stavljali turbinu meni lufta je imala poprilicno (moze bubi potvrdit i onaj njegov frend sto je s njim dosao danijel kovacevic mislim) ali su me uvjerili da to tako treba bit posto su kuglicni lezajevi i ona tak mora imati lufta??!!?? ajd ok

i kad sam pitao za onaj stop screw jel ok nastelan i to oni rekli to miki sve stelao i slagao i rekao da se to nista nedira i da je zakretana kucista i sve isto od strane miki-a

a evo, ovaj tjedan cu rastavit i posnimit taj luft tak da nebi bilo da serem za bezveze...

a sto se tice aktuatora pojma nemam sta tu moze zezati ako radi normalno cijeli hod zakretanja krilaca... jedino stop screw ako nije dobar, a to neznam

Link to comment
Share on other sites

Decec, Miki pipnuo turbinu nije. :no2: A kamo li nesto zakretao i podesavao.

Kuglicni lezajevi?? Yeah right.:lol:

A daj mi molim te reci koliko si napisao da auto ima konja? Jel se sjecas?

Ja se sjecam.:rofl:, a mozda bi i post mogao naci gdje si pisao. I, sta mislis na kojem je tlaku bila ta spomenuta snaga?? Na pol bara?

Smijesan si do bola ko i ovaj screw koji valjda ni neznas sta znaci.

Link to comment
Share on other sites

Decec, Miki pipnuo turbinu nije. :no2: A kamo li nesto zakretao i podesavao.

Kuglicni lezajevi?? Yeah right.:lol:

A daj mi molim te reci koliko si napisao da auto ima konja? Jel se sjecas?

Ja se sjecam.:rofl:, a mozda bi i post mogao naci gdje si pisao. I, sta mislis na kojem je tlaku bila ta spomenuta snaga?? Na pol bara?

Smijesan si do bola ko i ovaj screw koji valjda ni neznas sta znaci.

 

da, ima 250ks, a tlak je do 2 bara znaci nije preko dva bara... map senzor je 3 bara tak da... za preko 2 bara moram na map senzor od cupre tak da nije prek dva bara osim ak se to nekak nemoze prejebat u mapi, a to neznam, a i opet vcds pokazuje najvise 1.988 bara

a stop screw znam sta je i zast je, sam neznam jel do njega moze bit to sto mi se desava...

al post vidim glumis tu nest i seres bezveze, ova tema moze slobodno lock ili delete sto se mene tice... ima valjd i normalnih ljudi koji ce pomoc,a ne sam srat bezveze... i da si neki normalan, mogo si vec poslat pm posto kazes da 99% znas sta je, rec dodi slozit cu ti, das tolko i tolko i ok, a ne ovak

 

LOCK MOLIM!

Link to comment
Share on other sites

da, ima 250ks, a tlak je do 2 bara znaci nije preko dva bara... map senzor je 3 bara tak da... za preko 2 bara moram na map senzor od cupre tak da nije prek dva bara osim ak se to nekak nemoze prejebat u mapi, a to neznam, a i opet vcds pokazuje najvise 1.988 bara

a stop screw znam sta je i zast je, sam neznam jel do njega moze bit to sto mi se desava...

al post vidim glumis tu nest i seres bezveze, ova tema moze slobodno lock ili delete sto se mene tice... ima valjd i normalnih ljudi koji ce pomoc,a ne sam srat bezveze... i da si neki normalan, mogo si vec poslat pm posto kazes da 99% znas sta je, rec dodi slozit cu ti, das tolko i tolko i ok, a ne ovak

 

LOCK MOLIM!

 

Seres ti. Tak se razgovaraj doma sa svojima.

Davno si zvao i sve sam ti objasnio ali ti volis slusati sve one koji tri ciste o turbinama nemaju zajedno s tobom.

I, ja ne dolazim, nego se meni dolazi.

A problem ces zbog svog ponasanja rijesit .....nikad.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovak ja kad sam kupio turbo od mikija čovijek ga je rastavio pred menom i sve je bilo ok, znaci nsita nije dirano oko turbine samo je kuco složio vakum gore i NIŠTA više, nista!

 

Kad je pukla štanigaca skinuli smo turbo dolje i ja se usro reko to je gotovo, zovem mikija on na moru poslo me kod pinjušica čovijek reko da je s turbinom sve u redu, ok ja ga poslušo al ipak nije mi vrag dao mira pa sam i mikija priceko da dode i ponovno turbo rastavili i on je potvrdio da je s turbinom sve ok.

 

eto tolko od mene, a daljnje rasprave me ne zanimaju tj ne ulazim u njih napiso sam kak je bilo. hvala pusa bok

Link to comment
Share on other sites

Seres ti. Tak se razgovaraj doma sa svojima.

Davno si zvao i sve sam ti objasnio ali ti volis slusati sve one koji tri ciste o turbinama nemaju zajedno s tobom.

I, ja ne dolazim, nego se meni dolazi.

A problem ces zbog svog ponasanja rijesit .....nikad.

davno si zvao i sve sam ti objasnio?? tu si nesto pobrkao...

i ovo ti nedolazis, tebi se dolazi. Procitaj opet sto sam napisao

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...