Jump to content

Turbo surge - 1.9TDI???


Recommended Posts

cuo sam nekad nekad sa seriskim filterom cudan zvuk prilikom pustanja punog gasa i idem stavit gljivu danas i da, dobro sam cuo...

ono sto mi se uopce nesvida, taj tzv turbo surge

 

jako se cuje prilikom pustanja gasa, ali je i problem sto se cuje prilikom tiskanja punog gasa od 2000 do 3000 okretaja???? zasto se to desava, koji su uzroci tome i sto napraviti da se to nedesava vise????

evo video

 

[video=youtube_share;EuBeOLPSUQM]

 

(pojacat malo vise pa se cuje i ovo sranje prilikom ubrzavanja)

 

turbo je sa 3.0TDI-a, KKK BV50

pretpostavljam da i taj cudan zvuk od 2 do 3krmp sta se desava da je uzrok toga sto auto i nejde nikako do 3000 i onda poslije dok se to prestane cut samo poludi...

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ovo nikako nije dobro

 

Znam ja to da to nikako nije dobro... Vjerojatno lose slaganje turbine ili sta je vec uzrok tome je dovelo turbinu pred smrt, a kao sa ima oko 10 000km...

 

Molio bi da netko pametan napise zasto se desava taj turbo surge, sta treba napravit provjerit slozit da se to rijesi??? Dali to moze biti do mape na autu ili fizicki nesto na turbu?? Stop screw ili aktuator... Aktuator vakumski je slozen gorw kao da ga je netko samo bacio ali polugica radi cijeli hod krilaca tako da neznam sta bi tu moglo... Jedino stop screw neznam kak provjerit i sta s njim al to neznam kako bi moglo utjecati na taj surge?

Link to comment
Share on other sites

Sta nije da se turbo surge desava kad dizes tlak preko kapaciteta turbine i onda nema kud sa zrakom, premalo kuciste ili premali wg.

Meni se to desava na puntu jtd koji nema vnt i kad mu das previse goriva jednostavno vise nemoze kontrolirat tlak i puca preko 1.5 a trebo bi max 1.0 bara , al jos nije crko

Link to comment
Share on other sites

ja sam vidio da se voze do 2,7 bara, sada koliko je to trajno... tko zna

kada bi se bar te velike turbine prije pokretale... 500 okretaja prije i bilo bi odlicno

kod mene se cuje samo da kise na gljivu kada stavim, ali ni priblizno ovako

Link to comment
Share on other sites

A zasto si mu prodao sjebani turbo?:naughty:

Da nisi, sad ne bi imao surge.:lol:

 

Nema smisla kom. sve sam ti reko preko telefona :D:D

 

zar buby nema više turbo od 3.0tdi ?? sad više nema oznake brzine u bubyima :haha:

 

Sused auto je serijala 130 ks, nema vise turbine Ic ispuha usisa, samo je kvačilo ostalo.

 

Bolje da sam to maknuo da se nebi i meni motor(klip puko) raspo ko na škodi od pere.

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla kom. sve sam ti reko preko telefona :D:D

 

 

 

Sused auto je serijala 130 ks, nema vise turbine Ic ispuha usisa, samo je kvačilo ostalo.

 

Bolje da sam to maknuo da se nebi i meni motor(klip puko) raspo ko na škodi od pere.

Kaj se najbrža Škoda rasipala ?

 

Kak to a meni je rekao kad sam ga pitao da kaj ce jednog dana bit s motoro s takvim kemijama, on je rekao da to drži tih "250" ks i još 150 ks nitra bez ikakvih problema

 

A sada vidim da je puko motor :)

 

Opet sam najbrži u selu hahaahhaahhaahahah

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...