Jump to content

zastita karoserije


Recommended Posts

imamo frendu nesto sitno rezat i varit po karoseriji pa me nanima misljenje/ iskustvo kako zastitit varove

 

ideja je ispilat, ocistit lim od boje, posprejat cinkom zavarit, obrusit var, opet posprejat cinkom, i onda diht masa konkretno sika 529

 

e sad, citam po forumima kako i misljenja su dosta podvojena, neki koriste cink sprej i vele da je super, a neki vele da je zakurac.

 

dakle kad vi radite zastitu, kako radite, i iskustva koliko to dobro drzi?

Link to comment
Share on other sites

na kojem dijelu?..ako je podnica onda var ofarbat nekom temeljnom bojom i onda bitumen onaj koji se neboja..,možeš i diht masom prvo..,po meni je važno da je var puni i da bude što manje neravnina kad se obrusi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam si pod radio sljedecim postupokom..Pilanje,spricanje antirostom,kad se osusi pobrusi se,zavari se,opet antirost po variovima kad se osusi opet se pobrusi,reaktivni temelj,masa po varovima,i bitumen..To je bilo na podnici..

Link to comment
Share on other sites

glasurit ima oke reaktivnu temeljnu, pogledaj si VOC temeljnu, nebi trebalo hrđat ak nema ljuskaste hrđe.

 

a onda preko farbas kaj hoces.

 

bitumen bi vise bio tamo di mogu lupat kamencici , i za prigusit vibracije velikih ravnih povrsina limova, recimo ko s unutarnje strane vrata...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Josey reka ti je Ante da bi bilo najbolje "pomokrit" se po tome i sacekat dok ne pobili...

 

hrđa pobijeli od fosforne kiseline, reaktivni sastojak antikorozina i raznih drugih tekucina za saniranje hrđe, i gore ove temeljne sto sam mu napisao.

 

 

od urina ce ti jedino smrdit :D

Link to comment
Share on other sites

evo frend se popisao,

em je zagrdjalo odmah a ne pobjelilo

em smrdi

koristili smo pocincani lim, karoserija je cjela pocincana, tako da su samo varovi upitni, a to cu izgleda po planu, cink sprej, varenje, cink sprej na vruce, brusenje, cink sprej pa sila 529 ;)

 

kolko sam vidio ta sika je ludilo nije cak ni skupa, al je pistolj za aplikaciju 200e :(

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...