Jump to content

Distance sa i bez centralnog prstena


Recommended Posts

Ne nalazim nista na forumu, u vezi toga. Gledam uzet jedne distance 5mm za prednje kotace, ali vecina njih od 5 mm nemaju centralni prsten. Da li je to zbog toga sto bi felga sa takvom distancom trebala i dalje nasjest na prsten na glavcini jer je distanca samo 5mm? ili da trazim dalje neku distancu koja ga vec ima na sebi?

Link to comment
Share on other sites

Fiesta ST ima przonjere

 

na Leonu imam distance 6mm bez nasjeda za felgu ako si to mislio, i felga mi uredno sjedne na prsten

imam i 15mm i one imaju nasijed za felgu jer su dosta velike, kao i 20mm

Edited by Ivan_T
Link to comment
Share on other sites

Pa nije stvar u dužini šarafa nego u sili stezanja.

 

Ja sam isprobao svakakve distancere sa i bez prstena, i na jednom mi je prsten puknuo. Sve je bilo dobro stegnuto i ništa se nije dogodilo, ali nije mi bilo svejedno. Razlog pucanja su drugačiji profil dosjeda felge i prstena distancera, i činjenica da je bio od aluminija, a ne od čelika.

 

Preporučio bih prsten za svaki slučaj.

 

Naravno, najbolje je felga sa idealnim ET-om. :)

Link to comment
Share on other sites

taj prsten i ne drži nešto felgu, posebno kad se npr gleda da kad se kupe adapteri centralne rupe da ima i plastičnih itd...oni su imho cisto da se felga lakse montira i nasjeda u sredinu....

jer taj "prsten" je na vecini distanci npr 20mm na mozda 1-1.5mm mesa na konusu di završava rupa i pocinje prsten, (promjer rupe u distanci je jednak kao vanjski promjer prstena) ako serafi nece drzat, bome nece ni taj prsten pomoći, jer u centru njega ne nasjeda na "glavu" nego je "u zraku"

 

i6b78y.jpg

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

Na twingu sam imao straga 10 mm distance bez ruba.....vozio tako neke 3 godine...i nikakvih problema....i jasno duzi serafi kak su serafi konusni dole gdje je navoj oni centriraju felgu makar nema ruba na distanci

Link to comment
Share on other sites

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSTiTzbP0tdjPRw8LMdlrxY4n5xWPnxrqSM-OQ8zb4LMSViXp2M

 

na ovo sam mislio.. modza sam krivo se izrazio jebemu :D taj dio koji ide u felgu, i felga na njega nasjeda. da li je ok imat distancu bez toga? jer ako toga nema drzat ce se samo na sarafima...

 

edit: zanci vozili ste tako neki..ok. al opet.. da li felga moze idealno nasjedat samo ako je sarafi drze? meni se cini da ce malo imat lufta...u nekim slucajevima

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSTiTzbP0tdjPRw8LMdlrxY4n5xWPnxrqSM-OQ8zb4LMSViXp2M

 

na ovo sam mislio.. modza sam krivo se izrazio jebemu :D taj dio koji ide u felgu, i felga na njega nasjeda. da li je ok imat distancu bez toga? jer ako toga nema drzat ce se samo na sarafima...

 

edit: zanci vozili ste tako neki..ok. al opet.. da li felga moze idealno nasjedat samo ako je sarafi drze? meni se cini da ce malo imat lufta...u nekim slucajevima

 

a gle je da su na twingu felge bile 13-ce....

al nisam vidio nikakve probleme vezano uz takav nacin : sa distancama bez ruba

moj savjet ti je probaj posudi od nekog pa vidi kak ce funkcionirati...

Link to comment
Share on other sites

da ali navodno nikad nije felga u centru kako treba..ako ne nasjeda na centralni dio

 

edit: You'll notice on a 5 millimeter wheel spacer, there's not enough material there to do a hub center raised piece on it. So, in that particular wheel spacer if you install it, you're going to put that on the original centerbore and you're going to notice that there's still protrusion from the original hub coming through.

 

znaci 5mm ocito ce i dalje virit onaj centralni dio iz glavcine, dovoljno da felga i dalje nasjedne na to. to je valjda razlog zasto samo one od 10mm i većće imaju centralni prsten

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

Ja imam iza na autu 10mm i nikakvih problema samo duzi sarafi. Napred je bila distanca od 5mm bez prstena i felga je sjedala na prsten glavcine ali su zato sarafi slabo drzali sto je dovelo da se pojedu navoji i odpadne mi felga tako da je moja preporuka duzi sarafi(mozes ih uzet u c-modu koje god duzine oces)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...